Любители на котки - Тема 142

  • 34 894
  • 763
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 754
Моля се за Рижко и Фейси. Много ми е мъчно...

Аз също се надявам да не ми се налага да избирам. Избрах веднъж и мира нямам от тогава. Но ако много се мъчи и ако го боли... Не знам, не знам...

# 136
  • Мнения: 10 578
amy_nka, не знам откъде са Ви данните за спасени 30 котки в света🙂 Няма офиц статистика, на която може да се стъпи. Само в България знаем няколко, преминали успешно курса и то откакто ние се интересуваме. Казвам го като човек, прочел доста по темата и общуващ с други хора, които го прилагат. В началото и аз бях скептична относно съдържанието, идващо от Китай, но всъщност те просто са " откраднали" все още нерегистрираната американска разработка. Лечението е адски скъпо и ни идва много нагорно, караме с доста лишения, но няма да умрем за няколко месеца, а Рижко може да оцелее. Инжекциите се слагат 84 дни всеки ден по едно и също време. Като цяло отиват много пари и е постоянен ангажимент, но ако спасим кожуха, нищо друго няма значение 🙂

На някои хора им отнемало два часа да намерят доставчик, на мен не знам защо гугъл направо ми го подхвърли като реклама на първа линия. Там прочетох за 30-те спасени котки. Като напишеш "GS fip treatment" (в раздел За нас пише, че са спасили около 30 котки по света). А, току-що ми подхвърли една интересна, касаеща актуалността статия, докато се ровех за храненето при бъбречни проблеми: Black market treatment of FIP in cats and the coronavirus in China, от която става ясно, че има няколко доставчика.

Би ли споделила колко ви струва на месец терапията и за колко време ви доставиха формулата от Китай? През фейсбук ли намерихте доставчика?

# 137
  • София
  • Мнения: 13 126
Kоя съм аз да решавам това Cry ?
Tочно този въпрос си зададохме и ние. Не можахме да го направим. Sad Съжалявам само за последните 2-3 часа. Sad Ако можех, щях да му ги спестя.

Да ви се оплача. Sad След като прибрахме Рижко вкъщи, на "пансион се записаха" 2 млади тигърчета. Природата не търпи празнини. Laughing Едното влиза в мазето с майката на Рижко, а другото идва само вечер заради храната. Вторият е толкова любвеобилен, че чак дъщеря ми в началото се страхуваше от него, защото буквално се хвърляше към краката ѝ, за да се гали и да му обръща внимание, а тя не знаеше какво да очаква. Затова и името му е Лудият. Та Лудият снощи се е появил след прекъсване от 2 нощи с наранен крак. Изглежда като хапан горе на "рамото". Раната вече е с кора, но е подуто и не стъпва на крака. С приятеля ѝ са опитали да го хванат, но е започнал да се мята, да дере и да хапе. С други думи, не е възможно да се хване. Sad И не знам как да му помогнем. Sad

# 138
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
С. Алекс, мисля, че съм качвала тази снимка преди, пускам я пак да онагледя процеса😁. Котаните не са глупави и наистина не мирише ходенето им в некотешка тоалетна. Това е Рижко преди още да бяхме и чували за ФИП-а, когато живееше при свекърите

За болното коте така ме стегна сърцето... 😞 При положение, че ние се впуснахме в тази лудост само, за да не сложим инжекцията на Рижо, мисля, че когато страдат и ги боли и е безнадеждно, няма смисъл да се мъчи животинката. Това вече си го мисля в контекста на това, че той отслабва тея дни, което не е добре и може и ние да сме изправени пред избор да не дава Господ. Не губя още надежда🙂
amy_nka, доставката отнема две седмици до 20 дни. За България се правят общи доставки през един и същ производител. Мога да кажа колко струва, как се поръчва, както и една камара подробности, но ако някой дано не се случва, има нужда. Иначе не виждам защо да занимавам всички с това колко ни струва на месец🙂

# 139
  • Мнения: 1 754
Ето един Кари малко за разведряване.

# 140
  • Мнения: 10 578
Според мен ни спестяваш най-съществената информация, от която всички живо би трябвало да се интересуват като незастраховани срещу това заболяване стопани на домашни котки. То е хубаво да има надежда, но досегаема ли е? До сега не съм срещала стопани като вас, за това живо се интересувам какво ще е развитието. Никой не е застрахован. Но ако вие успеете, ще дадете кураж и на други да се пробват да успеят. За това питам, досегаемо ли е? Чета за някакви "от 2000$ до 10000$". Фалшиви цифри ли са това?

# 141
  • Мнения: 9 805
amy_nka, това е изключително лично и, докато не засяга пряко нито един от нас, е нахално да настояваш.

# 142
  • Мнения: 10 578
amy_nka, това е изключително лично и, докато не засяга пряко нито един от нас, е нахално да настояваш.

Лични са преживяванията, които споделяме, спрямо нашите любимци, а темата за коронавируса, срещу който, в частност, няма ваксина за котки, не опира до достойнство, ами напротив, до разпространение. Мога да се поровя и аз два часа докато намеря кой китаец най-евтино продава, но при положение, че се е споделило именно тук изпробването на такава иновация да не се коментира цената й какво лично има? Не съм питала от кого са си купили лекарството, ами какво струва тази иновация.

# 143
  • София
  • Мнения: 6 041
Добре, нека стигнат до щастлив край, предполагам, че няма да има нищо против Бубалеса да разкаже. Но точно в този момент и аз не бих настоявала за подробни разкази на всеослушание.

Много ми е мъчно и за другото болно коте... Пази Боже да се налага човек да обмисля подобно решение, не знам как бих постъпила. Според мен слушай сърцето си, за да не се измъчваш след това...

# 144
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 174
Аз и сега нямам нищо против да разкажа, просто не искам да размахвам някакви цифри пред доста голяма аудитория като нашата тема, защото може да са подвеждащи. Причината е, че цифрите са относителни, както вече казах зависи от формата на болестта- дали е сух или мокър ФИП или както е нашият, най- лошият, неврологичният, както и от килограмите на котката. Това определя количеството, което и се слага ежедневно. Ние започнахме на едни милилитри, в момента сме на други, всеки ден количеството може да е различно. Би трябвало да се увеличава, защото ако кот е добре, трябва да наддава както бяхме ние до преди седмица. Това не е като да пиеш АБ X за сумата Y 3 месеца подред. Рижко е малък на кг, една 5кг възрастна котка например ще иска по- голямо количество. Цифрата е голяма и не включва всички притеснения ще стигне ли доставката навреме, ще я спрат ли на митницата, ще спрат ли пратките от Китай заради коронавируса... Един куп неизвестни, които много натоварват и правят всичко още по- трудно

# 145
  • Мнения: 1
Здравейте!Току-що си направих профил и не съм наясно много,но съм притеснена за котката ми.Затова си и направих профил.От няколко дни изаква (съжелявам за неподходящата дума) подобно на бели топченца.Не знам защо,а в интернет не мога да открия нищо.Моля,ако някой знае нещо и може да ми помогне,да се свърже с мен!Благодаря предварително! Simple Smile

# 146
  • Мнения: 1 754
Да не  са ларви на глисти или глисти? Обезпаразитявате ли я редовно?

# 147
  • Мнения: 15 299
Това прилича на паразити. Говори с вет за обезпаразитяване.

# 148
  • Мнения: 5 508
Ако е мръсно, тази която не е ходила, ме чака да го измия и тогава ходи. Не са глупави да стъпват на мръсно.🙂 Пробвала съм и с котешки тоалетни (камъчета), но освен, че непрекъснато мирише, все събирах камъчетата по цялата баня и се притеснявах да не се запуши сифонът. Сега грам няма мирис и много пъти са ми казвали, че ако не ги видят, не могат да предположат, че в къщата се гледат котки.
Караш ги да стискат, а това е адски вредно и води до бъбречни проблеми.
Няма как постелката да мирише от две изхождания, дори боклуците от Лидл и Кауфланд не миришат толкова, а за качествените такива да не говорим.
Аз, например, съм оставяла моите по 4-5 дни сами и съответно никой не им чисти ама пак не мирише и грам на урина, а стоят в една стая и малко коридорче през това време.

kitty97, дали не прилича повече на зрънца ориз? Ако е това, то 'честито' - имате тения и е време да обезпаразитиш вътрешно.

# 149
  • Мнения: 1 514
Някъде да прочете, че стискат? Мъжкият сам си отваря вратата на банята, когато има нужда, вкл и на женската, като мяуче пред нея. Нощно време спят някъде по леглата и логично, когато станат сутрин минават през тоалетната. Вероятно усещанията ни за миризма са различни. И, да, мирише много, ако застои цял ден, въпреки че и двамата са ми кастрирани. Не смятам да споря за това на кой как му допада да съчетава домашната хигиена с животинката.

Общи условия

Активация на акаунт