Любители на котки - Тема 142

  • 35 085
  • 763
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 4 714
Sharky*, искрено се надявам да си права.
Но аз имам такава приятелка.
Скрит текст:
Тя пътува със своя спално бельо в чужбина. Посмъртно не можеш да я накараш да се завие с одеяло от холтела, въпреки собствените чаршафи, ако ще и да приритва от студ. Пантофи, джапанки си оставя в хотела, въпреки че могат да се изперат и дезинфекцират. Като ме види с мъх от моя Мър, веднага вади антибактериалната кърпичка и почва да ме чисти. Веднъж пътувахме заедно. За повече от 20 часа не посети обществена тоалетна, не можела. Та, хора всякакви.
Това, естествено не я прави лош, подъл или некоректен човек. Просто си е такава.
Скрит текст:
MayyaI, аз и досега не мога да ползвам тоалетна във влак, дори в Швейцария - резултат от българските влакове. Какъв скандал съм вдигала в 4-звезден хотел в Амстердам, че и после през ТрипАдвайзър - бедна ти е фантазията, накрая ми върнаха парите за 5-дневен престой - бях снимала оплетени в сешоара руси екстеншъни и ги постнах. Но моето коте си е МОЕТО коте. Толкова любов с нищо не може да се сравни. Не може да говори, но толкова много ти казва Simple Smile.

+1

И аз мисля всяка година, но понеже четох, даже мисля и в темата, че ваксините били с тригодишна давност
Скрит текст:
викам да питам как процедирате вие, щото те и ваксините са малко нож с две остриета. И да питам, колко ви струва тая многовалентната ваксина, просто за инфо.

Джасте
, аз съм писала, за 3 г давност, но само за ваксината п/в бяс
Другите са по 1 г.
На твое място бих се обадила на ВЕТ, да го питам с какви ваксини работи, защото всеки си има предпочитания.
Аз слагам 3 валентна : с/у ринотрахеит, калцивирус и панлевкопения.
Преценила съм, че не ми е необходимо за гъбички, хламидия, кот левкемия, бяс.
Ако се разболее ще се лекуваме. А и моя има изграден имунитет, разчитам и на клетъчната памет. Тази година даже мисля да не го ваксинирам, но не съм на 100% сигурна. Ще видя от къде е внос, къде е изработена и какво допълнително  съдържание има.

Единствената беля на Мър е, че се дразни от отворен комп, ведната сяда върху него. Четенето и писането е мираж.
И една смешна снимка:

макар, че в началото доста се уплаших. Помня, че Таня беше писала, че така е седял МЪро, когато е страдал, та го разпънах на кръст моя, опипване, щипане тук и там, най-накрая ни писна и го оставихме на мира. С'я да не помислите, че е стоял безропотно и безхапано. Wink Blush

# 331
  • Мнения: 15 333
Мая Hug, много ти благодаря за подробния отговор. Flowers Hibiscus

# 332
  • Мнения: 21 282


Валентинката ми получи част от подаръците Heart Eyes

# 333
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 246
Ще видя от къде е внос, къде е изработена и какво допълнително  съдържание има.
После ще ни кажеш тези неща, нали Simple Smile?

# 334
  • Мнения: 10 629
Аз също съм споменавала из форума, че от опит, ваксината държи 3 години. Говоря за излизаща навън котка. След първата ваксина три години не беше боледувала. После й поставих втората и мислех третата да е последователна, ама все не уцелвам момента, постоянно е под наблюдение, понеже контактува с неваксинирани котки, които виждам, че показват по някой симптом като кихане, и изчаквам. За да я ваксинирам трябва да съм сигурна, че няма някаква епидемия сред популацията.

# 335
  • София
  • Мнения: 4 714
Ще видя от къде е внос, къде е изработена и какво допълнително  съдържание има.
После ще ни кажеш тези неща, нали Simple Smile?

Да, ще пиша, обаче чак края на септември евентуално ще слагам на Мър.

Аз също съм споменавала из форума, че от опит, ваксината държи 3 години.

За коя ваксина пишеш?
На мен също ми звучи по-логично и другите ваксини освен бяса да държат повече от 1 г.
Обаче... , не знам къде се титрират антителата за различните ваксини за котка. Метода за доказване дали една ваксина е хванала или не е титрирането. За бяс се прави заради опасността при ухапване да се зарази човек, ама за другите ваксини правено ли е въобще или го карат на принципа  "дай да вземем едни пари". Angry
Аз на Маци последните 7 години не съм й слагала ваксина, вече не живееше с кучета и ... забравяхме, после пък направи тумор, тогава не се слага.
Ще питам моите вет и ще пиша.
Но ако някой знае, моля да напише. Аз лично ще отида в лабораторията да видя как и какво.

# 336
  • Мнения: 10 629
3 години за Purevax. За бяс смятам, че има логика и важност да се поставят на котки, които обитават населени или ненаселени места в близост до гори и планини. А, и уж в северна България има повече опасност. 

За другите болести, смятам, че мъжките дворни са с предимство, понеже не се жалят при бой за женска или територия.

Котки неизлизащи навън - тройната Пуревакс би трябвало да е достатъчна.

Мен повече ме вълнува проучване по въпроса за изградените антитела у възрастните котки. Ако попаднете на някое интересно четиво, споделяйте.

# 337
  • София
  • Мнения: 4 714
3 години за Purevax.

Мен повече ме вълнува проучване по въпроса за изградените антитела у възрастните котки. Ако попаднете на някое интересно четиво, споделяйте.

Благодаря.

"Проучванията" качени в нета са най-малко казано съмнителни. Wink
До специализирана литература трябва код за достъп.
Ако котката е била ваксинирана, антитела са изградени. За колко време ... трябва да се доказва, зависи от котка.

# 338
  • Мнения: 5 300
Стоя и си размишлявам за живота. 😂

# 339
  • Мнения: 5 846
Хора, бебо е от три дни на системи. Освен бъбречна недостатъчност има и тежка анемия Хемоглобин 60. Черният дроб е 150.
Докторката му изписа Хепатиале форте за дроба, и Хемовет аз анемията.
Какво ще ме посъветвате да му давам за По- бързо усвояване на желязото. С други думи нещо по-добро и ефикасно от Хемовет има ли и откъде да го намеря. Също питам и за това лекарство за черния дроб. И какви витамини и всичко, което се сещате като лекарства, да му купя. Нямаме време. Отпада много бързо. Знам, че едва ли ще го излекувам, но поне да открадна още време да бъдем заедно!

# 340
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 246
Леле, сбърках се. Кръвопреливане не е ли добре?

# 341
  • Мнения: 5 846
Леле, сбърках се. Кръвопреливане не е ли добре?
Четох, че било много рисковано. А и как стоят нещата с намирането на донор? Утре ще говоря с лекарката.

# 342
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 246
По форумите може да питаш.

# 343
  • Мнения: 15 333
Хъмбъл, ако само ще мъчиш животинката, недей. Ако няма надежда, не бъди егоист, просто бъди силна. Пожелавам ти много сила.

# 344
  • София
  • Мнения: 4 714
HumbleDrumble, прочети постовете на profi_1, както и тези от стр 1.
В ЦВК преливат, кукумицинка беше водила нейно коте да дарява.
Много зависи в кой стадии е БН и съответствие с това се взимат мерки.
Кураж!!!

Общи условия

Активация на акаунт