Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 385
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 41


И аз имам две цъфнали красоти. Моите са с лични имена, голямата се казва Паола, малката принцеса е Ирен. Има и още една, Мариана, но тя все още не е цъфнала, затова не я включих в кадър. Само се вижда леко на фона.

# 286
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Успокоихте ме Simple Smile
А това е една от орхидеите ми, подарена ми с много любов и винаги цъфтяща обилно. И тази година ще е така, но има и издъхващи пъпки. Мога ли да направя нещо?

# 287
  • Мнения: 642
Ето част от моите красавици тази година

# 288
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И една от моите - разцъфтяла напълно. Много ѝ се радвам, защото няколко години преболедува и чак сега явно събра сили.

# 289
  • Мнения: 13 804
Реге,
ето я моята бабка. Старите листа не изглеждат добре, последните две сякаш не са така повредени.
Скрит текст:




Месечинка бих казала че това е едно от т.н. неопасни гъбични петносвания. Можеш един път годишно да я поливаш с някакъв широкоскроено фунгицид. Аз имам няколко такива екстри, уж новите листа израстват добре но по някое време петната се появяват пак. Обаче си живеят и цъфтят.

# 290
  • София
  • Мнения: 441
Добро утро и от моите прясно цъфнали красавици Simple Smile


# 291
  • Мнения: 936
Добро утро и от моите прясно цъфнали красавици Simple Smile



Красота 😍😍😍😍😍♥️

# 292
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Хайде и аз да се похваля с първи цъфнал цвят на миналогодишна мултифлора, която купих прецъфтяла, така че сега видях цвета ѝ какъв е. Както предположих е бяла, мини цвят, но ми харесва. Същата си отглежда и кейки наред с цъфтежа.

# 293
  • Мнения: 4 400
Скромно с моите две орхидейки.Бялата е трети месец във ваза заради загниване на корените.  Оправя се .Лилавата беше пуснала цветонос на съвсем цъфтящ цветонос. Бях и качила снимки.Бонус теменужка  отгледана по технология ''на фитил'' .Резултата е никакви ангажименти по поливане , необичайно лъскави листа и на всеки лист пъпки .












# 294
  • София
  • Мнения: 404
Здравейте,със следното питане съм:на цъфтяща в момента фаленопсис има стар цветонос,на който заспала пъпка започва да се събужда,спрямо вашия опит дали ще е кейки или цветонос.Предполагам няма категоричен отговор,но просто ми е интересно при вас дали сте имали такива случаи.Между другото имам ванилия,която купувах преди поне две години от ботаническата градина на БАН,тогава беше малка и струваше 12 лв.,в момента ако някой има интерес ще му я снимам,последно я мерих е около 3 метра.Не е цъфтяла разбира се,аз и не очаквам,но е много непретенциозна,насадена е в обикновена земя и се развива чудесно,точно като лиана Satisfied

# 295
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Nicimici, за цветоноса - може да е едно от двете. С времето като порасне още малко ще си наясно дали е цветонос или кейки. Просто се различават по форма дори когато са малки. Кейкито е заострено, а цветоноса е объл на върха.

# 296
  • София
  • Мнения: 404
Nicimici, за цветоноса - може да е едно от двете. С времето като порасне още малко ще си наясно дали е цветонос или кейки. Просто се различават по форма дори когато са малки. Кейкито е заострено, а цветоноса е объл на върха.

Да,ще го изчакам още да се покаже и ще цъкна една снимка.

# 297
  • София
  • Мнения: 771
аз залагам, че ще бъде цветонос
може ли съвет, това класически случай на фузариум ли е?


не цъфти в тъмно лила, няма лилавеещ кант по ръбовете на листата, само това на пънчето и корени започнаха да съхнат (не гният, съхнат)

# 298
  • Мнения: X
Много е възможно. Аз бих я извадила и бих отрязала старото стебло донякъде, за да видя има ли червен пръстен. Фузариумът се лекува, но е упорита гъбичка, бързо привиква към един вид фунгицид, така че поне 2-3 различни вида ползвай.

# 299
  • Мнения: 1 865
Отвори цвят и последната.Бебе мини,от кейки.

Общи условия

Активация на акаунт