Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 446
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
И на мен днес ми се отваря първият цвят на това фалче Simple Smile

# 301
  • Видин
  • Мнения: 288
Изпуснала съм новата тема...
И да се похваля с две нови попълнения 😍
Докато чакам другите, нещо цветно да сгрее душата ми.

# 302
  • Мнения: 1 865
Много са красиви и двете!

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 1 035
Здравейте, има ли някаква причина да изсъхват пъпките на орхидеите преди да се отворят. Тази година изключително много изсъхнаха. Нищо не съм променяла, поливането е същото и не са местени.

# 304
  • Мнения: 14 801
Аз нали ви обещах да ви държа в течение,та ето:
Скрит текст:

# 305
  • София
  • Мнения: 771
eхееее, кейки!
честито!

# 306
  • Мнения: 14 801
Благодаря! 🤗😍

# 307
  • София
  • Мнения: 771
от няколко дни мисля, че вандата ми умира по неясна за мен причина. всеки ден махам по едно листо на едно никакво место:


виждате плешивото место в ляво (липсват 3 листа). утре двете в дясно също ще са чао.
И сега, докато си я чоплех открих това:

Blush Heart Eyes
моля re_ge, ВЕЩИЦА и всички останали, имащи успешно живеещи и цъфтящи ванди за съвет, мога ли да направя нещо, за да забавя процеса на капене на листа, с тайната надежда да видя цвят?
благодаря!

# 308
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Heart Eyes Браво, момиче! С такъв мерак си я гледаш, най-сетне те зарадва Hug
Ама как да дам акъл, като даже не съм сигурна дали ще цъфне моята отново ....Thinking Ако не виждаш причина за окапването, може да е нещо временно, да се дължи на сезона.... На моята едно от долните листа също е взело да жълтее.
Да чакаме re_ge - може да ни осветли.....

# 309
  • София
  • Мнения: 771
ВЕЩИЦА, благодаря! Kissing Face твоят метод с дъждуването даде страхотен резултат! явно му хвана цаката Smiley
Мен ме е шубе да мокря често. Аз както re_ge ме е учила - веднъж на 5 дена топя в кофата Smiley
Любопитно ми е, сега зимата как поливаш? Не вярвам да дъждуваш ежедневно...

# 310
  • Варна
  • Мнения: 1 951
О, не - от октомври е сух сезон в нашата джунгла Grinning Няма дъждуване - но топя през ден - пробвах да разредя, но листата пак започнаха да омекват и гледам да не я засушавам съвсем. А аз още не смея да се радвам - ако с този режим цъфне пак и продължи да се развива, тогава ще го обявя на всеослушание като успешен (като шефа на АПИ - три пъти ще викам на площада Grinning)
Учудвам се, че на 5 дни топиш.... не се ли спаружват листата Thinking Моите още не са се изпънали всичките, стоят на хармоника... Че и новите пак така растат. Започнах да съжалявам, че я засадих в кошница, а не в саксия - така поне корените щяха да са ограничени в корите, а моите растат навън, аз се опитвам да ги вкарам в корите.... Един бутрак е станал и се притеснявам, че тези, които не са в кори просъхват, а другите може да започнат да гният.... Rolling Eyes

# 311
  • София
  • Мнения: 771
не мисля, че са спаружени, поне по-голямата част отгоре де Grinning
Ма то при мен всичките стърчат нагоре, доста твърди са,  а при теб като "фонтанче" разперени, съвсем по различен начин върви. Композицията ти с кошницата много ми харесва! (поне преди около година като я показа) Явно вече не е много балансирана, като са дръпнали корените Simple Smile
Аз не можах да ги натикам в никакъв съд, за това си виси по корени.
Пожелавам ти през лятото отново да ни покажеш разкошния цвят!

# 312
  • Мнения: 6 388
Цъфка за съботното кафе от мен:
Скрит текст:

# 313
  • Мнения: 14 801
Уникален цвят! 😍🤗

# 314
  • Варна
  • Мнения: 1 688
Добро утро, прекрасен цвят Impala! Heart
И аз най- после видях цвят на едната, която не знаех каква е....  зарадва ме и тя тия дни. Цвета ми се струва интересен, не е като другите ми фалчета. Надявам се да ми помогнете да разбера как се казва?

Общи условия

Активация на акаунт