Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 351
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 8 030
Кой искаше Ванилия? Smiling Imp
http://www.orhidei.bg/orhidei/specialni-orhidei/Vanilla-Planifolia

Явно ей така докарват метраж - нагоре надолу по стойка
Скрит текст:

# 136
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
За цвета и светлината е доста интересно инфо, което не бях чувала, а и никога не би ми хрумнало

# 137
  • Мнения: X
Нели Айлъра може да цъфти с различна окраска в зависимост от температурата, на която се отглежда.

# 138
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Относно променливия цвят аз също мога да потвърдя. Жълтата ми орхидея миналата година беше с доста по-ярък цвят. Тази година, дали заради облачно време, дали заради нещо друго - цъфти с доста по-блед цвят жълто.
Иначе да ви се похваля и аз - днес се възнаградих с тази красавица с 2 цветоноса. Това обаче не освобождава мъжа ми от ангажимента му на 14ти 😇🙈😃
Скрит текст:
Скрит текст:

# 139
  • Мнения: X
Аз успях да удържа импулса и да си купя само подложки. 😂 Цяла седмица не съм си купувала орхидеи.
Но сега гледам една катлея и се чудя дали ми се дават 30 лв.

# 140
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 017
не ти се дават!
но нищо не пречи друг да ги даде за 14 февруари, ако следваш мисълта ми. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 141
  • Мнения: 15 020





Това имам сега. Още две са почти цъфнали.

# 142
  • Мнения: 5 115
Имате прекрасни орхидеи Gift Heart

Аз пък имам една за спасяване и не се справям както изглежда. Листенцата й започват да омекват, държа я над вода. Ако я преместя в кори или сфагнум дали ще й бъде по-добре?

Скрит текст:

# 143
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Имате прекрасни орхидеи Gift Heart

Аз пък имам една за спасяване и не се справям както изглежда. Листенцата й започват да омекват, държа я над вода. Ако я преместя в кори или сфагнум дали ще й бъде по-добре?

Скрит текст:

Аз мисля, че ако я преместите в кори ще се оправи!

П.С.
В това видео (на английски е), спасяват едно кейки от вече неспасяемата му майка ( 5,26мин ). Общо взето е на същия етап, като твоята. Дано да е от полза. Тя по други свои усмотрения не използва кори, но казва, че е абсолютно в реда на нещата да се използват. Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=6_qsadrDZPA

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 09:29 от Angelaaaa

# 144
  • Мнения: X
Има достатъчно корени за кори. Но я сложи в някаква малка саксийка или пластмасова чашка.

# 145
  • Мнения: 51
Здравейте ! От скоро следя вашите красотички и реших да Ви покажа и моята,чакам една жълта и една бяла да ме зарадват.

# 146
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Здравей, прекрасна е? На какъв прозорец е позиционирана тази лейди? Как постигате толкова много пъпки и цветове  уникални са!

# 147
  • Мнения: 51
На три години е ,не ги местя,северо-западен прозорец,след 18 часа има слънце,поливам само в събота.

# 148
  • Мнения: 5 115
Скрит текст:
Имате прекрасни орхидеи Gift Heart

Аз пък имам една за спасяване и не се справям както изглежда. Листенцата й започват да омекват, държа я над вода. Ако я преместя в кори или сфагнум дали ще й бъде по-добре?

Скрит текст:

Аз мисля, че ако я преместите в кори ще се оправи!

П.С.
В това видео (на английски е), спасяват едно кейки от вече неспасяемата му майка ( 5,26мин ). Общо взето е на същия етап, като твоята. Дано да е от полза. Тя по други свои усмотрения не използва кори, но казва, че е абсолютно в реда на нещата да се използват. Simple Smile
https://www.youtube.com/watch?v=6_qsadrDZPA

Скрит текст:
Има достатъчно корени за кори. Но я сложи в някаква малка саксийка или пластмасова чашка.

Благодаря ви за съветите Flowers Hibiscus
Така ще направя - ще я сложа в малка чашка и кори. Корените като въздушни ли да ги оставя, извън корите, т.е. само да я поставя върху кори или да ги покрия с корите? Ще изгледам видеото по-късно да видя точно как и какво да направя.

# 149
  • София
  • Мнения: 771
покрийте ги, разбира се

Общи условия

Активация на акаунт