Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 344
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 13 786
Твоите са били изгнили? С гнило черно чуканче? Преполяти? Защото тези са точно такива. Нещо удавено е въпросно дали може да бъде спасено с вода и влага. Сфагнумът изисква много познания и дисциплина. В ръцете на знаещ орхидеист е злато. В ръцете на човек обичаш да полива е бомба със закъснител. А от каквото виждам по орхидеята и от данните че не е нова - правя извод че е била  с излишък на вода. Аз не предлагам просто мерки за реанимация. Аз предлагам мерки отчитайки начинът на отглеждане от  собственичката. На теб примерно  бих предложила друг начин, аз бих реанимирала съвсем по трети начин, който би ти се сторил абсурден. Лично мнение обаче. Всеки се грижи за орхидеите си както сметне за правилно. Hug

# 601
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Благодаря, ще комбинирам мненията ви и ще си стискам палци да оцелее.. Поливам всичките си орхидеи по едно и също време.. Като се сетя, после като взе да вехнат листата я киснах в някакви разтвори,.. Помислих че изсъхва, може би тогава съм я "дооправила"

# 602
  • Мнения: 274
Момичета , какво мислите за поставяне на бучки лид в саксиите ? Някой да го е пробвал? Майка ми твърди , че откасто им слага лед са се активирали цветоносите , но за мен е съвпадение. Моля за мнение и съвети.

# 603
  • Мнения: X
Аз съм твърдо против. Орхидеите не са приспособени за такива ниски температури. Нормално е да се активира цветонос, че те си мислят, че умират и като за последно гледат да се размножат. Ясен знак за поражения от лед са черни петна по корените.

# 604
  • Мнения: 12
прекрасни са! Но да ви дадем съвет дали да пресаждате няма как да стане при положение, че не ни показвате корени. (по вероятно е да не се налага)



Това са коренчетата, първата е на бялата, вторите две са на цветната . Какво мислите, доста са нагъсто?

# 605
  • Мнения: 13 786
Благодаря, ще комбинирам мненията ви и ще си стискам палци да оцелее.. Поливам всичките си орхидеи по едно и също време.. Като се сетя, после като взе да вехнат листата я киснах в някакви разтвори,.. Помислих че изсъхва, може би тогава съм я "дооправила"
Всеки от нас има дъъъълъг списък от дооправени цветя. Така че всички сме в едни обувки. Ако цветето има сили ще оживее, виждала съм доста жалки остатъци да се съвземат, а тази има добра листна маса.

Момичета , какво мислите за поставяне на бучки лид в саксиите ? Някой да го е пробвал? Майка ми твърди , че откасто им слага лед са се активирали цветоносите , но за мен е съвпадение. Моля за мнение и съвети.
Цветоносите са съвпадение (сезон за цветоносообразуване е), но наистина има хора поливащи така орхидеите си. Щом при майка ви работи значи всичко е наред. Аз бих изтъкнала и много и плюсове и минуси на тази метод. Но щом е работещ защо да бъде сменян. Дали ще проработи при вас обаче - само опитът би показал, защото условията във всеки дом са различни. Уникални по своему.

# 606
  • Мнения: 14 770
Аз слагах лед 3-4 пъти,но не на корените,а на корите. Няма им нищо,за сега,но и не съм слагала редовно.

# 607
  • София
  • Мнения: 621
Момичета , какво мислите за поставяне на бучки лид в саксиите ? Някой да го е пробвал? Майка ми твърди , че откасто им слага лед са се активирали цветоносите , но за мен е съвпадение. Моля за мнение и съвети.
Моя колежка използва този метод.Работи не само при орхидеите.

# 608
  • Мнения: X
Има ли някой бери ода? Интересува ме дали мога да го гледам на западна тераса през лятото, където температурата понякога се качва до 40 градуса?

# 609
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
прекрасни са! Но да ви дадем съвет дали да пресаждате няма как да стане при положение, че не ни показвате корени. (по вероятно е да не се налага)



Това са коренчетата, първата е на бялата, вторите две са на цветната . Какво мислите, доста са нагъсто?
Изчакай да мине цъфтежа и пристъпи към пресаждане. Поизчисти я тогава от изсъхналите коренчета и прецени дали да я сложиш в малко по-голяма саксия или не. Зависи от количеството хубави корени.

# 610
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Да покажа и аз моя подарък за празника.



А тази вече съм я поствала, но има още повече цветчета + още един цветонос, който чакам скоро. Simple Smile

# 611
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
И моята миниградинка стана цветна и красива Simple Smile



Към старите ми дружки

Скрит текст:



се присъедини една Камбрия по случай женския празник:

Скрит текст:




Още ми е странна птица и тепърва ще чета за нея, ама дано оцелее Wink

# 612
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Чудна градинка, Брада! Стискам ти палци за Камбрията Hands V Моята не ме хареса, та бързо-бързо се разделихме... Sad

# 613
  • Мнения: 357
памуклийка. Sad
зловредна и неизтребима гад!
аз пръскам с лактофол за памуклийки, но преди това почиствам механично и измивам обилно с вода.
и пак се появяват гадовете. Sad


Много сори че се повтарям но тази гадост се трепе но не с епизодични мерки. Както и не с един и същ преоаратзащотискед първа обработка има привикване. Както и се налага режим на обработка, защото яйцата в почвата са с устойчива обвивка не се хранят и не реагират на обработки те. Имаме материал в библиотеката. Аз съм трепала памуклийки и с тях нямах проблем за две седмици заминаха, но съм трепала и трипси. С тях се занимаваш минимум месец, понеже те и подхвръкват, та се налага да се обработват подложки, цветарници, первази, прозорци, саксии и прочие.

Фалон
Заради горното написано първо едното след 5-7 дена в зависимост от температурите ( високи - ускорено размножаване), после другото. Иначе неизмрелите след първата обработка стават резистенрни
 Нурелете е несистемен. Основно е контактен (от там стомашен) и с пари. Снего се пръска, поливането не върши работа. Аз не бих го ползвала защото има изпарения за разлика от Моспилана, Актара и др системни. Моспиланът се прилага и по-двата начина. Включва се трети след пак 5-7.дена, може Актара, или ципермвтрини примерно. Но пак обработката зависи от вида препарат.
Малко отклонение. Възможно е премахване на популация с еднократна обработка ако памуклийката току е дошла на растението, още не е снеска за да усложни работата. Обаче ако е стабилна популация такова чудо няма как да се случи.

Много благодаря! Тъй като съм нова в отглеждането на цветя - откъде мога да купя тези препарати/разбрах, че с един няма да стане/, колко често ги прилагам и как Simple Smile

# 614
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Изобщо не се съобразих,че е важно да се видят корените(извинявам се).Ето как изглеждат листата и корените на орхидеята на която и съхнат пъпките.

Общи условия

Активация на акаунт