Лазерна епилация и електроепилация – 7

  • 38 871
  • 738
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 270
На мен за интим ми бяха казали само същия ден да не се къпя с гореща вода.

# 106
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Това, което спазвам преди процедури, е без парфюми и дезодоранти, крем по тялото и лицето и без грим.
След приключване не съм чувала за ограничения.
Същото като с лекарствата, предполагам, защото веднъж бях пред припадък от болка от мигрена, едва изчаках да мине процедурата и още в кабинета си взех хапчетата. Преди това поне седмица без никакви лекарства и добавки.

# 107
  • Мнения: 1 227
Бих коригирала, че не е "без никакви лекарства и добавки", а само такива, които предизвикват фоточувствителност. Нека се изразяваме коректно, защото някой хора ще го приемат това буквално и няма да пият и един аналгин за глава в тая една седмица. Обезболяващи не виждам как са проблем, че чак се е наложило да чакате да мине процедурата и тогава да пиете. Аз много пъти съм звъняла в студиото и съм им казвала какво приемам и те ми казват окей ли е като състав за прием преди процедурата или не е.

# 108
  • Мнения: 10 264
И аз за пръв път чувам да не се ползва сапун след лазера...
Иначе като си попълвах документите последния път, вземах вечерна иглика и масло от пореч. Не са ми казали нищо.

# 109
  • София
  • Мнения: 17 775
Някоя, която е правила на крака и има добри резултати, може ли да си спомни след първата процедура как стояха нещата- след колко време започнаха да се появяват и как се повлияха?
Не понасям бръсначи и ме интересува междинната фаза при първите 2 процедури. (След първа и втора). Има ли период от поне месец и половина да няма ппчти никакви или си започват след 2-3 седмици да растат новите.

# 110
  • Мнения: 5 867
Catcher, аз съм правила подбедрици (участъците между глезените и колената) 4 пъти, доколкото си спомням. А може и 3 да са, не знам наистина. Последният път се третирах с "GentleLase Pro", но ми е рано да дам отзив, защото процедурата беше относително скоро. Останалите 3 пъти - с "Vectus" в "Борекс". Той е диоден лазер, ако някой не знае.
Ами, много съм доволна. Около 60% от окосмяването по подбедриците ми изчезна за постоянно. Там съм с доста тъмни и дебели косми, обаче. Т.е. със сигурност окосмяването ми се води много подходящо за третиране с лазер. При по-тънки и светли косми, не знам дали резултатът би бил толкова добър.
При мен косъмчетата по тялото (за лице това не важи) започват да растат наново много време след деня, в който е извършена дадена лазерна сесия. Поне 3-4 месеца по-късно. Чак на петия-шестия месец всичко е напълно израснало.
А защо не пробваш с крем депилатоар, когато се налага, щом не понасяш бръсначи?

# 111
  • София
  • Мнения: 17 775
Мисълта ми е да не се налага рано и всеки ден първите няколко месеца. Не толкова самия бръснач.
Мерси за инфото Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 11 766
Кетчър след първата процедура си излезнаха нормално при мен на краката и след около 2 седмици почнаха да падат. Препоръчвам ти да не ги бръснеш ако можеш да изтраешче че иначе ще остане фоликула вътре.

# 113
  • Мнения: 755
Знам, че във Варна има две доста реномирани студиа за електроепилация, с опитни козметички, но ми е далече да ходя дотам.

За кои 2 студиа във Варна става на въпрос, и кои са козметичките, може ли да споделите?

# 114
  • Мнения: 5 867
Препоръчвам ти да не ги бръснеш ако можеш да изтраешче че иначе ще остане фоликула вътре.
Той също ще бъде изтласкан. Няма проблем с бръсненето. Кожата не задържа нищо излишно и ... "умъртвено". Grinning

Само че, доколкото разбрах, Catcher пита за целия период между първите 2 манипулации, а не толкова за самото опадване на косъмчетата след първата. Поне аз така я разбрах - да ме поправи, ако греша, моля.

sparki7, Севдалина в "Естетико" и Сузана в "Angel Face" - това съм си записала като инфо, споделено от момичетата в темата. Обсъждахме въпросните козметички на няколко пъти в миналата тема, може да потърсиш с търсачката.

# 115
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Бих коригирала, че не е "без никакви лекарства и добавки", а само такива, които предизвикват фоточувствителност. Нека се изразяваме коректно, защото някой хора ще го приемат това буквално и няма да пият и един аналгин за глава в тая една седмица. Обезболяващи не виждам как са проблем, че чак се е наложило да чакате да мине процедурата и тогава да пиете. Аз много пъти съм звъняла в студиото и съм им казвала какво приемам и те ми казват окей ли е като състав за прием преди процедурата или не е.

В моето студио е без никакви лекарства и добавки. Иначе ти правят тест и след 24 часа процедура. Няма как да знам кое лекарство би предизвикало фоточувствителност и предпочитам да действам така.

# 116
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, това питах.

# 117
  • Мнения: 7 573
Вчера бях на първа процедура в Аби бюти- доволна съм доста от козметичката ,беше много мила и любезна. Каза,че по принцип се правят между 6 и 8 процедури през 30 дни . За съжаление съм голяма лигла и изобщо не издържах на лазера ,помолих доста да ми го намалят , казаха ми ,че ще имам минимален ефект заради ниската степен. След три седмици съм пак ,надявам се да не се превземам и да свършим работата.

# 118
  • София
  • Мнения: 361
Интервал между процедурите 30 дни? Какъв е лазерът, с който работят? Тук 100 пъти сме коментирали за периодите между третиранията, особено на зони по тялото.

# 119
  • Мнения: 7 573
Диоден.

Общи условия

Активация на акаунт