Лазерна епилация и електроепилация – 7

  • 38 468
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 244
Ами на този горния който писах пише Кандела също. Аз за това попитах оня ден как е с Кандела, но явно този е друг. Освен да е на тази марка продукт.  Обърках се вече. Сега този александритен ли е? Като попълвах документите вчера, на всякъде в тях се говореше за александритен. Но този като го проверих в гугъл, никъде не пише  да е александритен.

# 91
  • Мнения: 5 813
Ами на този горния който писах пише Кандела също.
Много странно, в Интернет никъде не се намира информация двете компании - "Syneron Candela" и тази "Cutera" - да са свързани. Представени са съвсем самостоятелно и независимо една от друга. Много-много не ми се вярва, при това положение, да имат нещо общо. Flushed

Иначе, както споменах, лазерът, за който говориш, навсякъде е класифициран като Nd:YAG, което си е нещо доста различно от александрит - не работят на един и същ принцип двете машини.

Прехвърлям въпроса си от миналата страница, че може да не си го видяла, понеже редактирах:
Цитат
Намазаха ли те с нещо (гел и т.н.), преди да започнат обработката?

# 92
  • Мнения: 10 244
Не, с гел не са ме мазали на вчерашния лазер. Само с едно ледено пакетче налгаха мястото преди да почнат да ме святкат. Между другото на екрана на уреда пишеше YAG. А де. Кой какво говори, не се знае. А тука така да лъжат, не ми се вярва, че не се знае кой ще ги осъди и за какво.

С гел ме мажат на Light Sheer-a.

Сега се сетих друго аз. Преди година ходих за мишници в друго студио. И там ме правиха с nd:YAG и там ми казаха, че с александритен ме правят.  А беше този. Да не би тук да ги наричат така, на местно ниво. Помня от Гърненецето (Къде отиде тази жена, не се е появявала много отдавна; дано е наред всичко с нея), още тогава ми каза да не би да не съм доразбрала нещо. Но не е. За втори път този nd:YAG го наричат александритен. Вчера 10 листа попълвах документи. Всяко изречение почваше с думата “александритен”.

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 15:08 от vici75

# 93
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 327
Аз мисля, че Кристалин е Гърненцето 😀

# 94
  • Мнения: 10 244
Така ли? Тогава много 🥰🥰🥰🥰🥰🥰 Не съм разбрала. Залипсва ми тази жена и по другите теми.

# 95
  • София
  • Мнения: 17 708
Да, Кристалин е Гърненцето : ))

# 96
  • Мнения: 5 813
vici, Гърнето е Кристалче понастоящем. Satisfied Satisfied Satisfied Много целувки и на теб! Тук съм си, никъде няма да ходя. Simple Smile Съжалявам за недоразумението!

Колкото до казуса - няма логично обяснение защо биха наричали даден Nd:YAG лазер с названието "александритен". Това са два съвсем различни типа лазери, с различен начин на действие. В тази статия е обяснено много подробно - хвърли ѝ едно око, ако искаш. Това е все едно на диодния лазер да викат александритен, или обратното. Наистина не знам каква може да е причината за тази ситуация. А пишеш, че не се случва за пръв път, също така. Thinking
Но както и да е, дано останеш доволна от резултата. Peace

# 97
  • Мнения: 10 244
Кристалчеее 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ много се радвам че всичко ти е наред!!!!!!

Сега така се закрастих да разбера защо на тоя лазер вече два пъти На две различни места му казват александритен, че не е истина. Те тук нали са наопаки на целия свят, та кой знае. По настройка ли е по какво да е това определение. Скъсвам се от яд да разбера. Сега в четвъртък ще ходя за друго в тоя офис и ще подпитам пак. Аз много добре помня като ми каза още предния път да не би да не съм доразбрала че yag не е александритен. И вчера на съвсем друго място пак същото ми се случи.

Верно няма значение кое какво е, важен е резултата. Но аз като цяло съм ок с резултата дори и да не бях ходила вчера. Вчера пък ми разчертаваха краката на сектори с един бял молив. Такова нещо пък до сега не ми бяха правили. И какъв беше тоя молив няма махане. Два пъти се къпах вече, избледня, но не се маха. Ще видя с мицерална дали няма да се махне.

Редактирам се, макар и да ставам досадна вече, но ето тук намерих малко инфо за някаква комбинация между александритен и ng yag лазер. Явно е някаква комбинирана машина от двата лазера и явно е доста популярна  за да попадна два пъти на подобен лазер, без да търся целенасочено точно това. В последния случай машината беше с марка Кандела, но работеща на подобен принцип: https://lumenis.com/aesthetics/technology/blend-x-alex-yag/

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 06:30 от vici75

# 98
  • Мнения: 5 813
Във всички студиа досега са ме разчертавали с бял молив за по-големите зони. Grinning Иначе, просто няма как да знаят къде са минали с лазера и къде - не. По-прецизно е с разчертаване. Но и винаги ми трият молива след това - с марля, напоена със специален разтвор. Simple Smile

# 99
  • Мнения: 384
Мélisande, истината е, че не мога да бъда индикатор, защото се занимавам с лазерна и електроепилация от над 10 г. насам. Естествено, с прекъсвания. Обиколила съм почти всички студиа в София, пробвала съм с почти всички марки и модели лазер. Генетично съм с много устойчиво окосмяване и относително трудно се поддавам на манипулациите. Мисля, че в това отношение ще се наложи да се "поддържам" до края на живота си, за жалост. Т.е. не смятам, че е реалистично някога да спра напълно с лазерната епилация / електроепилацията. Но това важи за мен - от друга страна, много жени са решили кардинално проблема си с излишното окосмяване, посредством методите за перманентна епилация. Това е съвсем нормално; организмите ни са различни, съответно - и резултатите.

Аз искам да нямам нищо, ...
Това не е реалистично. Simple Smile Поне не и без да включиш електроепилация, но на интимната зона не съм чула да правят в България. В САЩ знам, че си е разпространена процедура.

... те ми казаха в студиото че ще ми се редуцират, но няма да изчезнат напълно, на всички жени в зоната на срамните устни и на дупето били по-упорити.
Прави са, много точно са ти го обрисували.

Така, както го описваш, при теб резултатите са много добри и не знам защо се оплакваш, честно казано. Simple Smile Стопроцентовото изчистване във всички зони на тялото, само на база лазерна епилация, е химера, освен ако не си с необичайно податлив на третиране организъм (има и такива дами-късметлийки).

Някой, който е правил 1/2 ръце (в Лазер център или другаде) може ли да даде отзив след колко време и в какъв процент намаля окосмяването? Преди 2 дни направих трета процедура, но преди нея голяма част от космите се бяха възстановили. Да, по- светли и тънки бяха, но доста.
Отново обръщам внимание на момента да не се сравнявате с другите жени. Безпредметно е просто. Simple Smile Всичко в медицината и козметологията е толкова относително, че няма накъде. При една жена е възможно 80% от окосмяването в третираната зона да е изчезнало за постоянно само с 4 процедури, а при друга - дори и на десетата процедура, да не се отчита задоволителен резултат. Това, ако приемем, че посещават едно и също студио и ползват един и същ лазерен апарат.
По принцип, води се, че ръцете са трудна за повлияване зона, поради факта, че при повечето жени космите там са традиционно фини и по-светли. Има и мъхести такива.
Важно е и с какъв лазер, като марка / модел, се третирате - отново много пъти съм го акцентирала. Едно е да се обезкосмявате с диоден лазер, съвсем друго - с александритен. Докато не почнете да споменавате и тази важна информация във въпросите си, няма как да сме обективни в отговорите. Simple Smile

Може ли линк за инфо, моля?
Просто напиши в 'Google' ключовите думи, които споменах, и ще ти излязат десетки страници с резултати - информацията на практика е необятна.
Ето един произволен източник, намерен с 2 клика на мишката.
Моля, може ли малко мнение и отзиви за електроепилация. Сякаш към нея съм се насочила

# 100
  • Мнения: 5 813
Ами, кажи, ако имаш конкретни питанки. Ще се опитам да отговоря. Simple Smile

В България, като цяло, няма добри специалисти, каквито има "на Запад", така че става въпрос за компромисен вариант.

# 101
  • Мнения: 1 227
Кристaлин има ли студио (в София), което би препоръчала за електроепилация? Тя ли е най-подходяща за зоните на лицето? Еднакъв брой процедури ли са необходими както при лазера?

# 102
  • Мнения: 5 813
Не знам кое студио да ти препоръчам, честно казано. Anguished От никое не съм напълно доволна, а съм ги обиколила всичките. Може би пробвай първо в "Борекс".
Знам, че във Варна има две доста реномирани студиа за електроепилация, с опитни козметички, но ми е далече да ходя дотам.
Относно конкретен брой процедури, аз лично винаги избягвам да коментирам; просто зависи от страшно много на брой променливи фактори - какъв тип ти е окосмяването; доколко добре се повлияваш от методите за перманентна епилация; имаш ли хормонални проблеми; извършват ли се манипулациите прецизно; с каква мощност на машината те работят; и т.н. Все пак, ако трябва да се "насиля" да дам отговор, бих казала, че ако козметичката оперира качествено, повече от 10-15 сесии (в най-лошия случай) едва ли ще са необходими за "изчистване" на дадена зона. Имай предвид, обаче, че брадичката много трудно се поддава на методите за перманентна епилация. Горната устна сравнително лесно се "изчиства", но брадичката е истински ад.
Длъжна съм да те предупредя и за нещо друго, за да не се шашнеш след първата процедура - при елекроепилацията нерядко се образуват "корички" на мястото, където иглата е проникнала в кожата. Това е доста инвазивна процедура, така да се каже. При мен коричките се появяват на втория ден след процедурата, падат на около седмия и след това налице са едни бледи петънца, които изчезват напълно в рамките на 2-3 седмици след манипулацията. Разбира се, при всеки е различно, до организъм е. Възможно е твоята кожа да се възстановява много по-бързо от моята. Все пак, не е желателно през първите няколко дни да замаскираш раничките с фон дьо тен, защото е възможно да ги замърсиш и възпалиш допълнително. Трябва да ги промиваш периодично с лавандулов спирт и да мажеш мястото с епителизиращи продукти, от рода на "Bioderma Cicabio", а като излизаш навън - задължително да слагаш слънцезащита с фактор 50.

# 103
  • Мнения: 54
Здравейте! Имам въпросчета:
1) с какво се измива лицето след лазерна епилация, само с вода ли? За краката ми бяха казали 3 дни само с вода, без гелове  и сапуни. Сега ходя в друго студио и ми казаха, че мога да се мия със всичко.
2)мога ли да си използвам козметиката за лице, която си използвам? Казаха ми , че може, но аз да си питам, все пак сте минали през това Simple Smile
Благодаря Simple Smile

# 104
  • Мнения: 5 813
За първото условие не съм чувала досега.

Да, можеш да използваш обичайната си козметика.

Общи условия

Активация на акаунт