Лазерна епилация и електроепилация – 7

  • 38 807
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 857
Аз пък вече имам чувството че лазерната епилация е кола маска с по дълготраен ефект.
Не е така. Аз имам 2 напълно изчистени зони - подмишници и горна устна - благодарение на лазерната епилация. Е, и малко електроепилация е замесена. Мисълта ми е, че методът си е на 100% дълготраен, стига да бъде приложен правилно. Естествено, има и редица фактори, които биха могли да минимизират или напълно да опорочат резултата - ген, хормонални отклонения, лоша марка на апарата, некачествена работа на операторката и т.н. Чела съм, че има хора с пигментирано окосмяване, които, обаче, по никакъв начин не се поддават на лазерна епилация и няма логично обяснение, от медицинска гледна точка.
Между другото, писала съм го и преди, но отново ще го спомена - според американската "FDA" (това е нещо като нашенските "Българска Агенция по Безопасност на Храните" и "Българска организация за верификация на лекарствата"), електроепилацията с игла е единственият признат метод за "permanent hair removal"; лазерната епилация, за съжаление, е класифицирана като "permanent hair reduction". Ако на някого му е любопитно, може да прочете повече по въпроса.

Е колко процедури е този "основен курс"; - 10 ли?
Води се, че стандартният курс включва 6 процедури.

При положение че аз съм в идеалния вариант - черни дебели косми и бяла кожа.
Хрумна ми нещо - а дали не е възможно някои от косъмчетата ти да са пигментирани по дължините, но руси / безцветни в основата и корена си? Така ще е невъзможно за лазера да ги елиминира...

# 76
  • София
  • Мнения: 1 744
Кристaлин, на теб след колко процедури и в кое студио ти изчезнаха напълно космите?
И от колко време имаш този ефект?

Аз ходя във Върсус защото смятам че там персоналът и лазарът са на най-високо ниво.
На интим вече имам 8 процедури и според приложението се водя в подръжка - тоест трябва да правя 2 пъти годишно.
В горната част наистина нямам, но надолу около срамните устни отново ми излезе "мъх" и това адски много ме дразни, защото са минали едва 40 дни от последната процедура.
Да не говорим за дупето както вече споменах.
Аз искам да нямам нищо, те ми казаха в студиото че ще ми се редуцират, но няма да изчезнат напълно, на всички жени в зоната на срамните устни и на дупето били по-упорити.

Сега ще ходя на тези зони само и ще видим какво ще се случи.

 Иначе за подмишници скоро ще ходя на последна процедура от основния пакет, там ефекта е по-добър но аз като цяло нямам много косми и никога съм нямала в тази зона, за разлика от интима.
Малко ми се бяха сгъстили от дългогодишно бръснене и пак са ми мн по-мало от на другите хора които съм виждала, така че е нормално там да имам добър резултат.

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Някой, който е правил 1/2 ръце (в Лазер център или другаде) може ли да даде отзив след колко време и в какъв процент намаля окосмяването? Преди 2 дни направих трета процедура, но преди нея голяма част от космите се бяха възстановили. Да, по- светли и тънки бяха, но доста.

# 78
  • София
  • Мнения: 12
Кристaлин, на теб след колко процедури и в кое студио ти изчезнаха напълно космите?
И от колко време имаш този ефект?
Кристaлин: "Електроепилацията с игла е единственият признат метод за "permanent hair removal"; лазерната епилация, за съжаление, е класифицирана като "permanent hair reduction". Може ли линк за инфо, моля?

# 79
  • Мнения: 5 857
Мélisande, истината е, че не мога да бъда индикатор, защото се занимавам с лазерна и електроепилация от над 10 г. насам. Естествено, с прекъсвания. Обиколила съм почти всички студиа в София, пробвала съм с почти всички марки и модели лазер. Генетично съм с много устойчиво окосмяване и относително трудно се поддавам на манипулациите. Мисля, че в това отношение ще се наложи да се "поддържам" до края на живота си, за жалост. Т.е. не смятам, че е реалистично някога да спра напълно с лазерната епилация / електроепилацията. Но това важи за мен - от друга страна, много жени са решили кардинално проблема си с излишното окосмяване, посредством методите за перманентна епилация. Това е съвсем нормално; организмите ни са различни, съответно - и резултатите.

Аз искам да нямам нищо, ...
Това не е реалистично. Simple Smile Поне не и без да включиш електроепилация, но на интимната зона не съм чула да правят в България. В САЩ знам, че си е разпространена процедура.

... те ми казаха в студиото че ще ми се редуцират, но няма да изчезнат напълно, на всички жени в зоната на срамните устни и на дупето били по-упорити.
Прави са, много точно са ти го обрисували.

Така, както го описваш, при теб резултатите са много добри и не знам защо се оплакваш, честно казано. Simple Smile Стопроцентовото изчистване във всички зони на тялото, само на база лазерна епилация, е химера, освен ако не си с необичайно податлив на третиране организъм (има и такива дами-късметлийки).

Някой, който е правил 1/2 ръце (в Лазер център или другаде) може ли да даде отзив след колко време и в какъв процент намаля окосмяването? Преди 2 дни направих трета процедура, но преди нея голяма част от космите се бяха възстановили. Да, по- светли и тънки бяха, но доста.
Отново обръщам внимание на момента да не се сравнявате с другите жени. Безпредметно е просто. Simple Smile Всичко в медицината и козметологията е толкова относително, че няма накъде. При една жена е възможно 80% от окосмяването в третираната зона да е изчезнало за постоянно само с 4 процедури, а при друга - дори и на десетата процедура, да не се отчита задоволителен резултат. Това, ако приемем, че посещават едно и също студио и ползват един и същ лазерен апарат.
По принцип, води се, че ръцете са трудна за повлияване зона, поради факта, че при повечето жени космите там са традиционно фини и по-светли. Има и мъхести такива.
Важно е и с какъв лазер, като марка / модел, се третирате - отново много пъти съм го акцентирала. Едно е да се обезкосмявате с диоден лазер, съвсем друго - с александритен. Докато не почнете да споменавате и тази важна информация във въпросите си, няма как да сме обективни в отговорите. Simple Smile

Може ли линк за инфо, моля?
Просто напиши в 'Google' ключовите думи, които споменах, и ще ти излязат десетки страници с резултати - информацията на практика е необятна.
Ето един произволен източник, намерен с 2 клика на мишката.

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Разбира се, че всеки организъм е различен и реагира на всичко, не само на тези процедури, по свой начин. Посещавам Лазер център, споменавала съм преди, а и във въпроса си също Simple Smile Чисто от любопитство се интересувам как се повлияват други хора на конкретната зона, защото не е често споменавана. При мен космите на ръцете, въпреки дългогодишно премахване с епилатор, в един момент започнаха много бързо да растат и станаха тъмни(почти като бръснати). С бяла кожа съм и личат много :/ Правила съм си хормонални изследвания - всичко е в норма.
На бикини линия след 3 процедури ефектът е дооста по- добър. Simple Smile

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 19:38 от bonbonnika

# 81
  • Мнения: 5 857
Нямам представа с какъв вид машина работят в "Лазер център". Satisfied

Относно ръцете - и аз нямам добър резултат. Не знам колко процедури съм правила до момента, не помня - може би са към 4-5. Но тези процедури са разпрострени в рамките на 2 г. Ходя на море няколко пъти годишно и ми е невъзможно да се третирам с лазери, когато съм прекалено мургава, а това е горе-долу през половината време от годината.
Освен това, допреди година и малко ползвах единствено диодни лазери, което отчитам като голяма грешка, защото александритите , по-специално - "GentleLase Pro", дават страхотни резултати при мен, макар да не съм най-подходящият кандидат за тях - с природно мургав тен съм. Разликата в напредъка, обаче, е отчетлива.
Съвсем наскоро за пръв път третирах ръцете с "GentleLase Pro" и възлагам големи надежди, но ми е много рано да споделям резултати. След 2-3 месеца ще кажа как са се развили нещата. Simple Smile

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Доколкото знам в “Лазер център” работят с александритен лазер. Благодаря за отзива Ви. Бих пробвала “GentleLase Pro” в “Lege artis”, но за сега ще си направя 6-те процедури и ще видя какъв ще бъде ефекта.

# 83
  • Мнения: 5 857
Възможно е да има разлика. Преди време си правих една процедура в "Skin Line" в София, където също разполагат с александритен лазер, но доколкото ми е известно, по-стар и неефективен модел от "GentleLase Pro". Сега ходя само в студиа, в които разполагат именно с този лазер. В София са поне 5-6 центровете, третиращи клиентите си с него.

# 84
  • Мнения: 10 256
Аз тъкмо се връщам от студиото.... За първи път с Кандела ме правиха. Такива болки, такова чудо и то на крака. Едва ме изтраяха и аз едва изтраях. С един леден пакет подпомагаха процедурата.... Не ми се мисли бикини какво ще е. Отказвам се от тоя лазер. ТО аз не че съм се счупила до ходя. Само на точ ап бях (за тази година). Иначе нямам зачервяване или нещо след процедурата. С някакъв бял молив ме разчетаха. Така не ме бяха правили до сега. Но ще се връщам пак на диодния. Тоя не е за мен.

# 85
  • Мнения: 5 857
vici, странно е, че с александритния те е боляло, а с диодния - не. Grinning Ти, обаче, и го казвам съвсем добронамерено, май си с нисък праг на болка, съдейки по това, което си споделяла - че не можеш да издържиш пълен интим, без да се намажеш с обезболяващ крем и т.н.

Според мен, недей да отписваш лазера толкова бързо. Да, неприятно е, че си се мъчила, но в крайна сметка, от първостепенно значение са успешните резултати. Поне на мен това ми е приоритетът. Wink

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 13:33 от Кристaлин

# 86
  • Мнения: 10 256
Кристалин, аз не се обиждам 😊, моля ти се! Нали споделяме и аз си казвам моите патила. Наистина може и да ми е нисък прага на болка. Аз от как родих (секцио) макар преди 16 години, имам по-носък праг на болка, така също и от тогава не понадям миризми и аромати. Така и не се върнах към нормалното си. Парфюми не ползвам. Повдига ми се от тях. Освен ако не е нещо супер леко.

Не знам как беше настроен този лазер днес, но на моменти просто подксачах и то на обработка на крака. С диодния на крака не усещах нищо. Имам 6 на крака с диоден и днес седми с този новия. Почти нямам никакви косми. На пръсти се броят, но викам айде да ги мина за тази година. Сега вече догодина. Но останах с неприятно усещане. По-скоро като парене, горене по кожата беше днес, отколкото стандартното боцкане. Но нямам грам зачервено пък след процедурата. Все едно нищо не ми е правено.

# 87
  • София
  • Мнения: 17 775
Ти не беше ли е САЩ. Ако имах броени останали на краката, бих заложила на електроепилация.

# 88
  • Мнения: 10 256
Да, в САЩ съм, но аз не съм чак толкова педантична да не видя косъм. По-скоро като на поддръжка отидох. Даже за тази година толкова ще е. Не мисля да повтарям. Честно казано тия няколко косъма спокойно мога и да ги обръсна.  Те вече никнат супер бавно. Ако ги обръсна май месец, може би няма да ги видя до края на лятото. Нещо такова. Даже сега след вчерашния лазер, едва ли ще видя осезаем ефект както в началото, т.к кой знае къде останаха тия няколко косъма тънки и светли.

Влязох само да споделя впечатления. Бях се настроила да няма болка, но уви още по-зле. Все вдно със запалка ме горя някой. Отпред на уреда имаше нещо като пръстен, метално. Него жената го сменя няколко пъти. Мисля че по две на крак използва. Сега погледнах този лазер бил Cutera Cool Glide Laser. Това александритен ли е? Така ми казаха, а не виждам да пише никъде че е такъв.

В крайна сметка няма значение вече. Мина и замина. Ще видим за догодина.

# 89
  • Мнения: 5 857
vici, ти нали щеше да ходиш да се третираш с "GentleLase Pro" на "Syneron Candela"? Какво стана? Как така, в крайна сметка, са ти направили процедурата с друг лазер?!

В Интернет пише, че е Nd:YAG лазерът, с който са те обработили - това не е александрит.

Намазаха ли те с нещо (гел и т.н.), преди да започнат обработката?

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 14:37 от Кристaлин

Общи условия

Активация на акаунт