Лазерна епилация и електроепилация – 7

  • 38 943
  • 738
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 879
Аз съм се третирала с диодни лазери (различни видове) в продължение на години и, точно като Тарталета, потвърждавам, че горе-долу това са препоръчителните интервали. Ами, не е нормално да си правила лазерна на крака и 4 седмици по-късно да имаш косъмчета в тази зона. Open Mouth Ако пък има, дали лазерът си е свършил работата? Реторичен въпрос!

# 136
  • Мнения: 852
В едно известно студио ми се караха, че са минали повече от 40 дена и, че не е трябвало да се бръсна повече от веднъж между сесиите.

# 137
  • Мнения: 5 879
Кое е това "известно студио". То, зависи и с какво е известно. Bowtie Май с безумията, които персоналът бълва.

# 138
  • Мнения: 5 879
Не разбирам... Какъв е смисълът да се пише с недомлъвки? Аз не просто следя темата, а и я пускам от доста време насам, но не се сещам какво имаш предвид и кое студио визираш.

# 139
  • Мнения: 852
Един обект на Лазер Център в София, просто не желая да задълбавам или да ги хейтя. Но там така се процедира.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 01:13 от bebolilina

# 140
  • Мнения: 5 879
Ами, ако няма да споделяме детайли, то темата би станала леко безпредметна. Както съм казвала, важни са именно подробностите, а не включвания, от типа: "Ходих 3 пъти на лазерна епилация и не постигнах никакъв резултат.", без да е уточнено в кое студио, с какъв лазер е работено, какъв тип е окосмяването на споделящия, коя зона е третирана, дори каква мощност на лазера е използвана, ако клиентът има информация за това. Просто самата декларативна реплика, че не е имало резултат, не носи никаква информация и полза за четящите.
Само за пример го давам това.
Естествено, никой не е заставен да споделя, ако не иска. Но да се пита е най-нормалното нещо, при положение че водим някаква дискусия, все пак. Simple Smile

Ето, аз си помислих, че говориш за "Versus", но реших да не правя предположения и да изчакам твоя отговор. Ако не беше споделила името на студиото, щях вътрешно да съм убедена, че става въпрос точно за "Versus".

# 141
  • София
  • Мнения: 11 776
Как разбирате, че ефектът е поразителен, ако ходите на всеки 5-7 седмици?

Ами косъмчета та забавят растежа и падат, аз се обърках, как така на 3 месеца  да се ходи? Нали трябва 6 процедури минимум да се мине за да се правят поддържащи чак след това?

# 142
  • София
  • Мнения: 361
Кристалин, това във Versus няма как да се случи, поне по моите наблюдения.

# 143
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 401
Как разбирате, че ефектът е поразителен, ако ходите на всеки 5-7 седмици?

Ами косъмчета та забавят растежа и падат, аз се обърках, как така на 3 месеца  да се ходи? Нали трябва 6 процедури минимум да се мине за да се правят поддържащи чак след това?

Не разбирам какво питаш.
Между последните 2 процедури имах израснали 5 косъма по целите крака. Отидох и решихме да преминавам на поддържане. Аз и без това последно сесии правех през 4- 5 месеца, сега ще ходя, когато видя, че имам нужда.

# 144
  • София
  • Мнения: 11 776
Тарталета обърквам се от коментарите на Кристалин ( простете нова съм в лазерната и не съм наясно с опита ви).

Цитат
Как разбирате, че ефектът е поразителен, ако ходите на всеки 5-7 седмици?

Виждам намаляване на космите с около 60-70%, но това не означава че след 3 процедури трябва примерно да спря да ходя и да посещавам и да изчаквам да пораснат нали? Правя си ги на 5-6 седмици, най-малко 6 процедури.

# 145
  • София
  • Мнения: 17 807
За крака са малко 5-6 седмици. Първите три процедури по правило се правят на 2,5-3 месеца.  И после се обират при нужда. Т.е. може и 5 месеца да минат след 3-тата. Пръскаш си парите според мен. Simple Smile За подмишници иди- дойди. Сз съм решила да ходя на 30-40 дни, щото няма да изтрая да има нещо, макар и бръснато. Но те не са по 500лв на сесия.

# 146
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 333
Тази снимка я има в нета

Същата беше и в Лео естетика като ходих, само че на нея си пишеше , че става въпрос за лазерите Елисън про, Prime lase и Gentle Lase pro.И до колкото съм чела , а и тук във форума ако викат на по-малки интервали от време нещо е съмнителна работата.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 11:59 от maksimka

# 147
  • София
  • Мнения: 11 776
За крака са малко 5-6 седмици. Първите три процедури по правило се правят на 2,5-3 месеца.  И после се обират при нужда. Т.е. може и 5 месеца да минат след 3-тата. Пръскаш си парите според мен. Simple Smile За подмишници иди- дойди. Сз съм решила да ходя на 30-40 дни, щото няма да изтрая да има нещо, макар и бръснато. Но те не са по 500лв на сесия.

ами аз давам 280лв за цяло тяло. Хъм, ще го помисля, благодаря за информацията!

# 148
  • Мнения: 5 879
Мацето, извинявай за позакъснелия отговор. Нямах време за форума тези дни.
Честно казано, и аз малко се обърках от хода на дискусията и коментарите от различни потребители, така че, ако искаш да питаш нещо конкретно, във връзка с лазерната епилация, и мога да помогна - насреща съм. Simple Smile
Когато те попитах как разбираш, че има резултат, имах предвид, че лазерната епилация е серия от процедури, чрез която се цели не просто забавяне растежа на космите, а тяхното значително разреждане / перманентно ликвидиране, т.е. изчезването на определи косъмчета "завинаги", така да го кажем. Лазерните процедури се извършват на точно определен период - 3-4 месеца за зоните на тялото, а може и повече. Защото, ако манипулациите са правилно извършени, преди да измине този период, просто не би следвало да имаш поникнали косъмчета в третираната зона! Това е много важно. Няма начин да си правиш лазерна епилация на краката, например, и само 30 дни по-късно вече всички или дори част от косъмчетата да са се появили обратно. Ако това се случва, то значи от лазерната епилация няма никакъв ефект и е безсмислено да се продължава.
Давам пример (бях го споменала и по-назад в темата) - ноември си правих пълен интим в "Dermal Lase Center". В следващите 2-3 месеца нямах нито едно (!) поникнало косъмче в тази област. Съвсем буквално. Кожата ми беше невъобразимо гладка и мека. Нито визуално, нито на допир се усещаше нещо. Определени косъмчета започнаха да израстват чак през февруари, но много малко на брой и ужасно хилави.

И още нещо - тази цена от 280 лв., която даваш за цяло тяло... Съмнително ниска е.

# 149
  • София
  • Мнения: 11 776
Кристалин, страхотна си, много изчерпателна. Истината е че и за тези пари косъмчетата са много, ама много намаляли, сега с тази ситуация тъкмо ще направя голяма почивка и ще преценя как и къде да продължа!

Общи условия

Активация на акаунт