Лазерна епилация и електроепилация – 7

  • 38 962
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 17 815
Така, при мвн почти всичко, което имаше да пада, падна. Помогнах им, нетърпелива съм. Около 80-85% са паднали. Бях ядосана, че не е всичко, както трябва да си е, но изтеглих няколко с пинсета, да ги изуча и видях, че корените им са почти бели. Joy
Странно е, но факт. Не бях забелязала, че на подмишници имам и подобни. Те са и с доста по- дълбок корен. Много трудно ги отслубнах, с епилатора сигурно съм ги късала само. Това е от мен засега.

Някой каза, че в Леге Артис работят на по- ниски мощности, надявам се все пак да има ефект върху падналите. Щом са паднали, би трябвало са е достатъчна мощността.

# 316
  • Мнения: 5 884
Ефтиното винаги предизвиква мнителност. Wink Четири твои поста от началото на годината и в четирите пишеш рекламни слогани за въпросното студио. Grinning

Някой каза, че в Леге Артис работят на по- ниски мощности, надявам се все пак да има ефект върху падналите. Щом са паднали, би трябвало са е достатъчна мощността.
Аз го подметнах, но това са само мои догадки, базирани на факта, че там наистина супер много внимават да не те изгорят, чак до фанатичност. Мен няколко пъти ме разкарваха само за тест (обработват малка зона, чакаме няколко дни и после преценяваме дали да правим процедурата на съответната мощност) и накрая отказаха да ми минат ръцете и краката (с настройката за окончателна лазерна епилация), с мотива, че има риск от изгаряне, макар че аз бях сигурна, че всичко ще е наред.

Момичета, много съжалявам, но вчера изтрих анкетата със студиата по погрешка. Frowning1 Изобщо не знам как се случи. Писах на модератор, но ми казаха, че няма как да бъде възстановена. Много тъпо, яд ме е.

# 317
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
И аз последният път на зона “бикини линия” получих изгаряния. Още по време на самата процедура ме болеше доста точно на тези места, но си търпях. Тогава момичето, което ме прави беше нова, дори при нас стоеше една от другите служителки, за да я наглежда/наставлява. Отдавам въпросното изгаряне на липсата на опит на момичето. Имах червено- лилави петна на 3 места, едно от които доста голямо до ингвиналната гънка. Усещах парене/ смъдене на кожата.  Постепенно коричките паднаха и после местата останаха пигментирани. Мазала съм се с цинков крем в началото, после с избелващи кремове и сега близо 4 месеца по- късно все още имам хиперпигментация, но доста по- слаба.
От тогава не съм ходила на процедура, поради това, че почти нямам косми там , а и поради липса на време. В края на месеца ще направя зоната отново (5та процедура) и изрично ще предупредя какво се е случило, за да са по- внимателни.
Става въпрос за Лазер център.

# 318
  • Мнения: 614
Здравейте, моля за съвет относно лазерна епилация на лице.  На 26г съм, наскоро родих, не кърмя. От малка имам проблеми с окосмяването Sad и все не мога да се реша за лазерна епилация. Пробвала съм кола маска, епилатор, пинсета...  За съжаление вече се налага да ги махам всекидневно, но с бебе малко трудно и все по- рядко намирам време за това, а ме е много срам Sad Притеснява ме това бръснене преди процедура , а и след това до следващата процедура,  дали ще стане като брада. Също така съм с по-тъмна кожа и ме е страх да не се получи изгаряне моля за съвети , колко процедури ще са ми нужни горе- долу, дали изчезват напълно, остават ли белези, общо взето всякаква информация ще ми бъде от полза 🤗

# 319
  • Мнения: 1 227
Kleopatra94 аз наскоро споделих опит точно със зоната на лицето. Правя чело (исках да оформя линията на косата и се получи зле оформено и бера ядове там, защото косата там не расте, направени 7 процедури) ; горна устна (от над 2 години на всеки 2-3 месеца имам направени 13 процедури и все още имам косъмчета за махане) ; бакенбарди ( вече 7 процедури и са на прилично ниво) ; бузи ( 5 направени процедури, усещам че ми трябват още поне 5).
В общи линии това е много неблагорарна зона за обработка, бавно се повлиява. Аз нямам хормонални проблеми, отидох с леко по-тъмен мъх по лицето и в момента имам дебели черни косми преди всяка процедура : мъха се редуцира и се преобразува в черни косми. Дори ще ходя за рекламация на горна устна, защото по-малко от месец след 13-та процедура аз съм с по 5-6 черни косъма от всяка страна, което за мен е неприемливо и най-вероятно е пропуск. На фона на това че се клепам през час с 50+ фактор, кодя с шапки и маски и големи очила и се паза от слънцето като дявол от тамян бих посъветвала да правиш лазер на лице ако зоната е малка и е много наложително. Аз съм със светла, но "матова" кожа и тъмен косъм, на подмишници имам добър резултат, триъгълника е задоволителен, но лицето е трудно. Не се захващай ако не можеш да се пазиш от слънце=пигментация и ако не можеш да поддържаш процедурите често.

# 320
  • Мнения: 5 884
Пробвала съм кола маска, епилатор, пинсета...

Това, като го прочетох, и направо ми настръхна косата... Косми по лицето (с изключение на веждите) никога, никога, ама никога не се скубят с пинсета, още по-малко - с кола маска или епилатор! Направо умът ми не го побира. Как епилатор на лицето, хора?!
Това прави космите много повече на брой, по-устойчиви и изключително трудни за перманентно премахване с лазер или електрическа игла. Затова от много опитни операторки ще чуеш, че даден косъм е най-лесен за отстраняване чрез лазер или с игла, ако е "девствен", т.е. ако никога досега не е бил скубан от корен.
Не знам от колко време практикуваш този начин на обезкосмяване, но ако става въпрос за години, то ситуацията няма да е лесно поправима, за жалост.
Бръсненето е абсолютно безвредно. То не прави космите по-дебели и твърди.
Има и друго - преди да пристъпиш към даден метод за перманентна епилация, обезателно трябва да се изследваш, за да видиш дали зад прекомерното окосмяване не се крие здравословен проблем.
Успех!

# 321
  • София
  • Мнения: 1 746
Аз не съм съгласна че бръсненето е безвредно и не прави космите по-дебели или може би е индивидуално. Аз съм светла, съответно “девствените ми” косми на краката бяха тънки и руси.
Откакто започнах да ги бръсна, след известно време се сдобих с дебели черни плътни косми напомнящи мъжка брада.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 09:11 от Мélisande

# 322
  • Мнения: 5 884
Това е съвременната позиция на козметологията. Не съм забелязала негативен ефект от бръсненето при себе си. Най-ужасни косми имах, когато педантично ги скубех от корен - по лице, крака, ръце. От години единствено се бръсна и всичко е наред.

# 323
  • София
  • Мнения: 11 502
Не си представям да си бръсна каквото и да е по лицето Flushed

# 324
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Аз също не мога да приема, че от бръсначката космите не стават по-плътни. Даже не разбирам сега и тази мода с ножчетата, с които уж се маха мъртвата кожа от лицето, за да става мека и сияйна, но заедно с нея се маха и мъхчето от лицето. То това си е чисто бръсене.
Краката си винаги съм минавала с епилатор и от скоро забелязах, че на едно и също място и на двата крака вече не поникват косъмчета.

# 325
  • Мнения: 5 884
Подлагате ли се на лазерна епилация? Питам, защото при нея няма как никога повече да скубете от корен косъмчетата в съответните третирани зони.

Бръсненето на лицето, доколкото знам, се прави именно с цел премахване на прасковидния мъх, т.нар. "peach fuzz" на английски, защото, когато го има, фон дьо тенът не стои добре.

Космите и сами се ликвидират с възрастта - ако сте над 30, много е възможно някои зони постепенно да започнат да "оплешивяват", но това не е, защото стотици пъти сте се минавали с епилатор, а поради бавно променящия се хормонален баланс. На майки ми, например, като беше в 40-те си год., почти не и' бяха останали косми по краката - пък много рядко е ползвала кола маска или друг метод за отстраняване от корен.

# 326
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Под 30г. съм, но щом видя, че започват да поникват веднага ги махам. Реално доста са третирани. Краката не съм ги подлагала на лазер, защото няма да повлияе - светла кожа и руси косъмчета, няма контраст и ефект няма да има.
Относно мъха на лицето той е там, за да предпазва кожата на лицето. Ако е в норми няма да е проблем за грима.

# 327
  • Мнения: 1 227
Неприятно ми е да споделя долния кадър (вече е изтрит), тъй като е ужасен, но ще видите как изглеждаше лицето ми между 3 и 4 процедура. Черни дебели и остри косми. Толкова ужасно не се бях чувствала спрямо външния си вид и пак отбелязвам имах само русо мъхче. Подведена от модата за премахването на peach fuzz-a за да ми седи добре фдт и аз заложих на бръсненето и точно на втория път вече косъмчетата бяха осезаемо по-видими и реших да мина на лазер. В момента лицето ми не изглежда така, слава Богу, но имайте в предвид че може и при вас да се случи. Все още ми изникват черни косъмчета, но по-финни и много по-малко.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 23:50 от PeachHoney

# 328
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 422
Не си представям да си бръсна каквото и да е по лицето Flushed

А правиш ли лазерна епилация там? Защото ако правиш, а никога не си бръснала, по- добре недей да си даваш парите.
И аз бях адски скептично настроена към бръсненето. И тук съм питала, и много четох. В крайна сметка, нямаш избор- космите преди лазерна епилация се премахват само с бръснене! И съм адски доволна от постигнатото. Махам само горна устна и брадичка. Не искам да се сещам какъв ад ми беше махането с пинсета години наред...

# 329
  • София
  • Мнения: 5 744
Не знам от бръсненето да си остават нежни косъмчета, то тогава всички мъже щяха да си стоят на леки нежни косъмчета.
Още като тийн с първите две бръснения се сдобих с по-груби и дебели косми. Лицето никога не съм го пипала, има мъх, но не е нещо, което да се забелязва, освен ако не го гледаш под правилния ъгъл и осветено. От години чистя с пинсета вежди и два косъма на брадичката, стоят си все още два косъма, а при веждите нито има сгъстяване нито оредяване.

Общи условия

Активация на акаунт