Баничарница

  • 1 193
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте , искам да попитам за отваряне на баничарница, изисква ли майстор баничар да бъде назначен на работа?

# 1
  • София
  • Мнения: 17 281
Ами ако не го назначиш кой ще ти прави баниците?

# 2
  • Мнения: 29
juli777,опитах се да ви пиша л.с.,но сте ограничили .

# 3
  • София
  • Мнения: 16 024
Да, трябва да си назначиш  някой да прави баниците и др. закуски.
Но го назначи на изпитателен срок, че много бързо бягат, ако друга баничарница им предложи малко повече пари. Да има здравна книжка е задължително.
Но не залагай на големи печалби - трудно вървят баничарниците в София. Януари и сега заради грипната ваканция продажбите са намалели с много. Дали ще тръгне нагоре - Божа работа. Народа в момента се отдава на нисковъглехидратно хранене.
Ако започнеш със замразени продукти - банички, кроасани, форнети ще си на 100 % печалба и ще ти е по-лесно. Няма да зависиш от баничаря, който за под 150 лв дневно няма да стане от леглото по тъмно.

# 4
  • БГ
  • Мнения: 350
Да, трябва да си назначиш  някой да прави баниците и др. закуски.
Но го назначи на изпитателен срок, че много бързо бягат, ако друга баничарница им предложи малко повече пари. Да има здравна книжка е задължително.
Но не залагай на големи печалби - трудно вървят баничарниците в София. Януари и сега заради грипната ваканция продажбите са намалели с много. Дали ще тръгне нагоре - Божа работа. Народа в момента се отдава на нисковъглехидратно хранене.
Ако започнеш със замразени продукти - банички, кроасани, форнети ще си на 100 % печалба и ще ти е по-лесно. Няма да зависиш от баничаря, който за под 150 лв дневно няма да стане от леглото по тъмно.

Как ги вадите тези заключения? Питащата дама никъде не каза, че става въпрос за София. А дори и за там 150 лв дневно са митове и легенди. Освен, ако нямате баничарница и персонала ви да бяга при 150 лева дневно.

juli777, трябва ти работник, майстор баничар, освен ако самата ти не познаваш занаята - рецепти, начина на приготвяне/изпичане и т.н., Ако под майстор имаш предвид, да тъсиш някой със специално образование, ценз или друго от сорта нямаш нужда задължително. Виж за изисквания към БАБХ, данъчни и сродни там ще ти трябва, ако нямаш познанията.

# 5
  • Мнения: 131
Здравейте, имам имот до училище и отдавна ми се върти да отворя баничарница.... знаете ли колко вървят заплатите на баничарите ? Колко баничаря трябва да се наемат? Може ли да се изкупуват за начало от пукарна или баничар, който работи вкъщи? Засега всичко е на ниво идея, но видях, че някой е отворил темата и ме заинтригува.

# 6
  • София
  • Мнения: 16 024
Един ти е достатъчен - меси, оформя и пече. Сутринта в 6.15 ч. да е готова първата партида. Другите ти ги оставя в тавите, като попривършат печеш и продаваш. Но училищата ще отворят най-рано на 15.09, лятото е слаб сезон, то и сега е така заради Короната. Колко вървят заплатите - осигуровка на прага за длъжността. Подмасовото - както се разберете. Горе писах дневната надница за оборотна баничарница и ми се изсмяха. А дали имат контакти с баничари ...
Счетоводител ще ти иска минимум 150 лв/месечно.
Доколкото знам при готовите, замразени бутер банички, форнети и подобни печалбата е чисто 100 %, тогава и сама може да си печеш и продаваш.
Моята близка така направи, отказа се от нощния баничар, взе по-голям фризер и си вдигна оборота.

Общи условия

Активация на акаунт