Стари вещи и играчки - какво да правим с тях?

  • 5 418
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 30 146
Скрит текст:
фейсбук нямам. Давала съм на близки, дарявала съм в училище, на съседи, отбирала съм по- запазени, качествени дрехи и съм ги слагала в контейнерите за дрехи.
За съжаление и при мен се налага да изхвърлям понякога храна.
Я остатъкът от хляба е мухлясъл, я някоя ябълка е изгнила, бурканчето с мармалад е мухлясало, или супата е станала на три дена. Няма как да предложа такава храна на никой.
Е, не говорим за такава храна. Ясно е, че при такова положение се хвърля. И на мен ми се случва да забравя нещо в хладилника.

# 31
  • Мнения: X
https://timeheroes.org/bg/
В този сайт има най-различни мисии. В много от тях се търсят детски дрехи и играчки. Идеално е  За хора, които се чудят какво да правят със стари вещи и играчки , и искат да помогнат. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 9 878
Такива контейнери за дрехи в София ли има само? Някъде списък има ли? Благодаря ви

# 33
  • Мнения: 1 651
Такива контейнери за дрехи в София ли има само? Някъде списък има ли? Благодаря ви

В сайта на БЧК има списък с контейнерите, но нещо не мога да го кача.
Напишете 'контейнери за дрехи БЧК' и трябва да ви излезе файла. Има не само в София.

# 34
  • Мнения: 35 116
Всички мои стари дрехи дарих в магазини Мания за фондацията на Нана-една от 8. инициативата се казва "дрехите не са боклук"

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Има и в други градове. Аз живея във Варна, имаме на няколко места.

# 36
  • Мнения: 35 116
Във Враца съм виждала такива контейнери. В Русе - не.

# 37
  • Мнения: 4 303
Това с оставянето на дрехи до контейнера е много добра идея, но опорочена.
Минават циганите, изсипват чувалите, разхвърлят и заминават. Лично на мен не би ми било приятно дрехите ми да се размотават.
Ако имам на кого, подарявам, някои нося на село, ако не директно в  контейнера.

# 38
  • София
  • Мнения: 13 213
Запазените играчки давам в близката детска градина, която посещаваха големите ми дъщери. Винаги се радват много учителките, че ще могат да разнообразяват дечицата.
Дрехите и всякакъв текстил носим в НМ и оставяме в контейнерите на БЧК.
Стари книги подарявам или оставям на подходящо място. Художествената я оставям в къщички за книги, а техническа и професионална - в контейнерите за хартия.
Посуда, техника и подобни оставям до контейнерите или следя за кампания, която събира подобни.
Храна вкъщи рядко остава и затова не изхвърляме. Когато остане повече хляб, за да не мухляса, го слагам във фризера и после го правя на печени филийки, сухари, крутони или ползвам като "канапе" за месо.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Аз се научих да готвя в много малки количества и от тогава също изхвърлям изключително малко количество храни. Дрехи и обувки в контейнерите на БЧК, скъсаните или не ставащи за носене - директно в контейнера за смет. Няма такива филми да оставя отвън вече, само разхвърлят клошарите и циганите. Книги от години нямам, откак си взех четец. Обичам минимализма и гледам да не трупам вещи вкъщи.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 895
Всички мои стари дрехи дарих в магазини Мания за фондацията на Нана-една от 8. инициативата се казва "дрехите не са боклук"

Никъде не намирам информация за каузата. Бихте ли написали повече (или линк).

# 41
  • Мнения: 35 116
Това излиза в сайта на Мания https://maniastores.bg/%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B8%D1%82%D0%B … D0%BA-blog80.html
В Гугъл също може да напишете " дрехите не са боклук"

# 42
  • София
  • Мнения: 30 146
Това с оставянето на дрехи до контейнера е много добра идея, но опорочена.
Минават циганите, изсипват чувалите, разхвърлят и заминават. Лично на мен не би ми било приятно дрехите ми да се размотават.
Скрит текст:
Ако имам на кого, подарявам, някои нося на село, ако не директно в  контейнера.
Абсолютно. После с месеци гледаш дрехи из квартала, захвърлени по храсти, под пейки и т.н.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Дрехи,обувки,играчки давам на приятелки и познати ,които имат по-малки деца.
Чаршафи,одеала-дарявам на приют за животни.
По пощата не изпращам,защото обикновено получателя не желае да си поеме разходите за доставката.
Посуда изхвърлям до контейнерите.

# 44
  • София
  • Мнения: 30 146
.....
По пощата не изпращам,защото обикновено получателя не желае да си поеме разходите за доставката.
.....
Факт.

Общи условия

Активация на акаунт