Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 126
  • 828
  •   1
Отговори
# 735
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При положение, че двата фурболни клуба са частни от какъв чеп ще се подпомагат с държавни пари? Има къде-къде по-належащи места, които са държавни/общински и имат нужда от средства.
Вчера гледам репортаж за детското здравеопазване и една докторка казва - парите по клиничните пътеки са недостатъчни за някои лечения в болницата, а после дават коментар на някоя тиква, която казва - парите за пътеките два пъти са увеличени. Явно това увеличение е недостатъчно, а за какво толкова се хвалят - не знам.

# 736
  • Мнения: 19 485
Мен пък ме е яд на спечелилите "милионери". Защото си трайкат и се надяват на някакви 40 х. на година за 20 години, обаче сега видите ли много ощетени скочиха да си търсят правата. Къде бяха като ги метнаха по допирателната още в началото? Или всеки си се оправя сам за себе си, а другите да купуват и да търкат? Хак им е сега - да гонят Михаля, щото те кредиторите са доста на НЛ, на първо място е държавата с 500 млн.....има да чакат за обезщетение

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
Това да "си търсиш правата" в техния случай аз изобщо не го разбирам. Да му се не види, идват ти пари от нищото, малко от малко и рисковете да не ги получиш изцяло трябва да си поемеш. Не става дума за умишлена измама - при измама би било по-друго, макар и пак парите да са "от нищото". Тук не е така. Правата си търсели. Grinning А иначе съм почти сигурна, че някъде е било обявено, че сумата не се изплаща наведнъж.

# 738
  • Мнения: X
Те си казаха - пише го отдолу със ситни букви. Че аз, която не търкам билети го знаех и съм си мислела “я камилата, я камиларя”, а пък горката женица го научила чак в офиса на лотарията. 200 бона не са малко, аз няма да ги върна, ако ми паднат и да се жалвам, че не съм милионерка, особено ако знам на кой съм пълнила джобовете години наред.

За мен държавното тото е съвсем друга работа, има история, има държава зад него, има традиции, пък и не те мотат 20 години с изплащане на печалбата.

# 739
  • Мнения: 19 007
Ами да си търсят правата...защо да е лошо? Залогът е голям, да намерят адвокат и да действат, дори и още 2-3 вноски поне да им дадат, това са бая пари

Държавното тото успя да пусне 2 поредни седмици еднакви числа преди време...дотам с доверието ми към тях....

# 740
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Баща ми сумати години пускаше фишове в Тотото, все с едни и същи числа. Повече от 4ка и то 2-3 пъти само не е хващал.
Ние у нас сега пробваме 2 чужди лотарии. В събота с 2 познати от 6 числа си върнахме залога за 2те колонки (познатите 2 числа бяха от една колонка), че и някакви евроцентове сме отгоре. Ще играем тази седмица пак. Grinning

# 741
  • Мнения: X
Баща ми е удрял 5 ца от 5 от 35 преди 25 години, хвалила съм го тук. За съжаление печалбата не е била като на 6 от 49, ама все пак едно 50 хиляди сегашни пари може и да е взел. Не знам точната сума, защото научих за въпросната печалба по-късно. Нашите решили да не ни казват, че бяха смутни времена тогава Rolling Eyes .

# 742
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Е то все някой удря печалби. Обаче доста хора се съмняват в тотото.
Вие ми стискайте палци следващия път да позная 3 или 4 числа на тази лотария, в която играем. Доста хубави са им печалбите на фона на залозите. Joy

# 743
  • София
  • Мнения: 1 584
За мен държавното тото е съвсем друга работа, има история, има държава зад него, има традиции, пък и не те мотат 20 години с изплащане на печалбата.

Ирена Кръстева, за неосведомените - г-жа майката на Пеевски, от шеф на държавното тото стана медиен магнат. За мен "държавността" на тотото не е никаква гаранция, че парите по някакъв начин се връщат в обществото. И тях някой ги отклонява лекичко по пътя. Просто сега парите се очаква да са повече, защото поне част от клиентелата на НЛ ще се пренасочи към тотото. Убиха конкуренцията, и то когато народът се запали да търка като невидял. 
Все ми е едно кой "бизнесмен" ще стои на каря на веригата, пък и не участвам в хазарт. Но доброто старо тото от соца е поредният ни носталгичен спомен, който сега вадят и размахват пред населението, за да го убедят как всичко се случва за добро. "О, Пепи" за пореден път.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
Брадли Купър, няма лошо в самото търсене, стига да имат наистина права И да има откъде да си съберат дължимото, смешно е лично за мен, когато се изтъпаниш по телевизията и звучиш, все едно милионът ти се полага по заслуги, а рискове от неполучаване не трябва да носиш. Лично усещане, така ми прозвуча каката от Бургас в откъса, който гледах.
Парите са ти паднали от небето един вид (нищо, че това е била целта на участието в лотарията - все пак голямата печалба е рядък късмет, а не нещо предвидимо и очаквано), а ти се сърдиш, че няма да ти ги дадат всичките по причини, независещи точно от даващия.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 16:16 от Магдена

# 745
  • Мнения: 6 218
Така е,на тотото единствено 6 си заслужава.Леля ми преди 3 години уцели 5 и взе 20 хиляди.

# 746
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Е,нали пак са пари дошли ей така от нищото!

# 747
  • София
  • Мнения: 11 473
Тотото е по-зла манифактура от всякакви лотарии, божковци и пр. Тотото е мащехата на БГ спорт. Тотото гененрира хубави печалби, а сега ще бъдат още по-хубави, но парите текат в странични гнили джебове!
Вижте от тиража на първи март, второ теглене, 5/35 кои са числата - 20, 21, 22, 23 и 24. И имало цели 15 познали, брех!
Тотото си смени нрава още преди козината, а?

# 748
  • Мнения: 19 007
Брадли Купър, няма лошо в самото търсене, стига да имат наистина права И да има откъде да си съберат дължимото, смешно е лично за мен, когато се изтъпаниш по телевизията и звучиш, все едно милионът ти се полага по заслуги, а рискове от неполучаване не трябва да носиш. Лично усещане, така ми прозвуча каката от Бургас в откъса, който гледах.
Парите са ти паднали от небето един вид (нищо, че това е била целта на участието в лотарията - все пак голямата печалба е рядък късмет, а не нещо предвидимо и очаквано), а ти се сърдиш, че няма да ти ги дадат всичките по причини, независещи точно от даващия.

Зависи как  са описани подобни ситуации в правилата на лотарията.
Доколкото разбрах НЛ са им обяснили, че не им изплащат парите, защото са им запорирани сметките в момента, т.е. са готови да извършат плащането, но има външна причина да не го правят (можеха да им отговорят -   'сори, играта свърши, не изплащаме вече печалби', но не е такъв случаят). Освен това и В. Симеонов каза публично, че парите на печелившите са налични. Та хората смятат, че имат надежда...

# 749
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 202
Брадли Купър, няма лошо в самото търсене, стига да имат наистина права И да има откъде да си съберат дължимото, смешно е лично за мен, когато се изтъпаниш по телевизията и звучиш, все едно милионът ти се полага по заслуги, а рискове от неполучаване не трябва да носиш. Лично усещане, така ми прозвуча каката от Бургас в откъса, който гледах.
Парите са ти паднали от небето един вид (нищо, че това е била целта на участието в лотарията - все пак голямата печалба е рядък късмет, а не нещо предвидимо и очаквано), а ти се сърдиш, че няма да ти ги дадат всичките по причини, независещи точно от даващия.

Зависи как  са описани подобни ситуации в правилата на лотарията.
Доколкото разбрах НЛ са им обяснили, че не им изплащат парите, защото са им запорирани сметките в момента, т.е. са готови да извършат плащането, но има външна причина да не го правят (можеха да им отговорят -   'сори, играта свърши, не изплащаме вече печалби', но не е такъв случаят). Освен това и В. Симеонов каза публично, че парите на печелившите са налични. Та хората смятат, че имат надежда...
нямам представа как се процедира в такива случаи, но все пак Държавата е наложила запора. може би първо тя ще трябва да си получи дължимото и след това идва реда на другите. говори се, че имат дългове към нея за над половин млн. лв.  не вярвам запорираните пари да са повече от дълговете, та да остане и за печелившите.

Общи условия

Активация на акаунт