Разгонената ми котка пикае навсякъде!

  • 3 757
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Здравейте,

Извинявайте, че ще изместя разговора в друга посока. Моля, ако някой има опит да ми помогне. Имам женска котка, кастрирана на 6 години. Има проблеми с изхождането и запек. Преди около месец изцедихме аналните жлези, за около седмица започна да ходи нормално и после проблемите с трудностите при изхождане пак започнаха. Обикновено си върши работата всеки втори ден, но в деня, в който трябва да ака, става неспокойна, започва да ръмжи и мяучи и да си атакува опашката. Като се изака се успокоява. Но преди това е един малък ад. Моля ви, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, да сподели. Блягодаря на всички и лек ден!

Относно разгонването, на мен ми беше много трудно да реша да кастрирам котката си, а и до ден днешен малко съжалявам, но от опит знам, че некастрираните котки развиват тумори и е доста мъчително. Хапчетата, наистина са вредни...правят се и инджекции, с коктейл от хормони за спиране на разгонването. Ние правихме такава еднократно, понеже изпуснахме момента на разгонване, но после я кастрирахме. Надявам се, да не съм и навредила много. Относно пишкането навсякъде...така животното показва, че им крещяща нужда от внимание и че е достигнло готовност за размножаване. В никакъ вслучай не и се карайте. Опитайте се да сте максимално толерантна. Проверете за препарати на билкова основа, които ще облекчат състоянието и, докато и мине разгонването и вие решите какво да правите.

# 16
  • Мнения: 13
Отдавна не е писано в темата, но едва сега попаднах на нея. Разгонванията на котката, които не водят до бременност също вредят много. След още 3-4 години най-вероятно ще се наложи операция по спешност. Поне така стана с 2 котки на мои познати, които все отлагаха кастрацията от жал. По-добре я кастрирайте докато е млада и организмът ѝ бързо се възстановява. Не чакайте да станат кисти или пиометра. Тогава операцията е значително по-сложна и натоварваща!

Как е сега котката? Мина ли ѝ разгонването?


Котката вече е добре, след седмица ще ходим при ветеринаря за да се консултираме с него относно кастрирането ѝ.

# 17
  • Мнения: 13
Здравейте,

Извинявайте, че ще изместя разговора в друга посока. Моля, ако някой има опит да ми помогне. Имам женска котка, кастрирана на 6 години. Има проблеми с изхождането и запек. Преди около месец изцедихме аналните жлези, за около седмица започна да ходи нормално и после проблемите с трудностите при изхождане пак започнаха. Обикновено си върши работата всеки втори ден, но в деня, в който трябва да ака, става неспокойна, започва да ръмжи и мяучи и да си атакува опашката. Като се изака се успокоява. Но преди това е един малък ад. Моля ви, ако някой се е сблъсквал с нещо подобно, да сподели. Блягодаря на всички и лек ден!

Относно разгонването, на мен ми беше много трудно да реша да кастрирам котката си, а и до ден днешен малко съжалявам, но от опит знам, че некастрираните котки развиват тумори и е доста мъчително. Хапчетата, наистина са вредни...правят се и инджекции, с коктейл от хормони за спиране на разгонването. Ние правихме такава еднократно, понеже изпуснахме момента на разгонване, но после я кастрирахме. Надявам се, да не съм и навредила много. Относно пишкането навсякъде...така животното показва, че им крещяща нужда от внимание и че е достигнло готовност за размножаване. В никакъ вслучай не и се карайте. Опитайте се да сте максимално толерантна. Проверете за препарати на билкова основа, които ще облекчат състоянието и, докато и мине разгонването и вие решите какво да правите.

Благодаря Ви за мнението!
Иначе относно вашият проблем с котката мисля че незабавно трябва да я заведете при ветеринаря! Щом животното така се мъчи преди да си свърши работата значи има нещо което не е наред. Не искам да давам мои мнения какво може да ѝ е, защото не знам, затова говорете с доктора, че разбира във всеки случай повече от мен. Дано всичко се оправи. Поздрави!

# 18
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Ekaterin, Против запек и давайте краве масло и кисело мляко Simple Smile

# 19
  • Мнения: 10
Ника, нашата котка е на година и половина. При последните си две разгонвания, които бяха с интервал от десетина дни, опишка навсякъде. Първо я ваксинирах, че е плъзнал котешки грип и двадесет дни след това я кастрирах. Много ми беше мъчно, но само това е изхода. Първият ден беше под влияние на упойката и ѝ бях постлала на земята, като върху завивките сложих памперс пелена. Пишкаше непрекъснато под себе си и спеше с отворени очи. Залиташе и падаше непрекъснато. На втория ден беше добре, пишкаше си в тоалетната, започна да яде пастетче и така за десетина дни всичко е наред.  Всичко това беше преди 2 седмици, та затова съм толкова подробна.
Имайте предвид, че пролетно време се разгонват често и трябва да я издебнете.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 14:13 от Kleome

# 20
  • Мнения: 110
Имало и някакви хапчета, дето подтискат разгонването или нещо подобно. От една позната съм чувала, че дава на некастрираната си женска котка и нямала проблеми. Сега колко е здравословно е друг въпрос..
Тези хапчета са много вредни убива котката ви. Не ѝ давайте хапчета!

Общи условия

Активация на акаунт