Вашите тайни при опаковането на ръчен багаж

  • 7 583
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Не нося никакви сапуни,шампоани,балсами,лосиони,дезодоранти,четки и пасти за зъби.
Обикновено купувам всичко това на място.Малки опаковки.
Въпреки,че в хотелските стаи има сапун и шампоани.
Гримове-само спирала и червило ,нося ги в дамската си чанта.Зарядното също и 1 пакет кърпички.
Чадър не нося,но имам дъждобран-много лек.
Лекарства-само противоалергично -1 блистер.

Дрехи-правя си списък.Гледам да са минимално количество и да се съчетават добре.Сгъвам ги по метода на Мари Кондо,за да заемат по-малко място.

Обувки-тръгвам с 1 чифт .Ако се скъсат ,ще си купя на място.



# 31
  • София
  • Мнения: 1 423
За командировка с полет, ръчният ми багаж е раницата на лаптопа и дамската чанта,  всичко друго е в чекирания багаж. Предпочитам да чекирам полупразен куфар, в който да не ми се мачкат костюм, рокля, обувки и т.н. и да си прибера спокойно вътре всички нужни парфюми, аксесоари и козметики, отколкото да се чудя как да оправя намачкано сако посреднощ или откъде да търся пяна и лак за коса в 5:30 сутринта. Отделно, не обичам да мъкна по летищата багаж след проверката, а раницата не ми заема ръцете.
Виж, за удоволствие мога да пътувам с едно малко куфарче, стигат ми резервни дънки, спортен панталон, няколко блузи/пуловери/тениски, бельо и чорапи. Ако съм със самолет, си вземам само пътната гилза на парфюма, лекарствата и четката за зъби, купуването на дезодорант и паста не са кой знае какъв разход, че да ги помъкна оттук и да се обяснявам с опипващите дами. Изобщо, гледам да съм с документи, телефон и пари, другото лесно Smirk
А, сега се сетих - единственото ми ненарушимо правило при всяко пътуване е да си осигуря още оттук кеш във валутата на държавата, в която отивам, в размер, не по-малък от нужното за неочаквана нощувка, такси и вечеря.

# 32
  • Мнения: X
Елфичка, благодаря!

Наскоро разбрах за банския, но реших да не го вписвам.
Когато търсиш в Рейкявик в 08:00 сутринта бански, платил си солидна сума за спа с влизане в определен час, а всички магазини са затворени, тогава човек може да разбере подготовката ни.
И аз винаги нося, защото имам голям проблем с намирането, тъй като съм много слаба, висока и с малък бюст.
Имам също заредено несесерче с козметика, което просто допълвам след всеки трип. Обикновено те са всеки месец или през месец.

Може ли да разясниш за батериите в Азия?

Благодаря и на всички останали за идеите!

# 33
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Пътуваме често, че и надалеч. Рядко чекирам багаж - почти никога.
Проверявам лични документи, кредитни карти, местен кеш, телефони. Толкова!
Всичко останало може да се купи на место.
Използвам винаги - старо бельо - гащи, чорапи, тениски - хвърлям след събличане. Мразя да се прибирам с непрани дрехи.
ММ носи 45, аз 40 номер обувки - моите идеално влизат в неговите - това за джапанки, гуменки, аква.
Козметика не взимам - единствено крема ми за лице. Всякакви други на место.
Като неопитни пътуващи - чекирахме до Кипър - заради плажните хавлии - около 40 евро платих за двете посоки. Да, ама в Кипър плажните хавлии струваха по 3 евро!
Та така - след това и хавлии съм купувала, че и оставяла после.
Все повече оптимизираме багажа си - но мисля, че вече сме на предела.

Пътуваме преди всичко към топлите страни, та пуловери, якета, обувки и т.н ... изобщо не са ми в листа.
Имаме, обаче перфектните джапанки и сандали и изпитана марка слънцезащитен. Smiley

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 21:25 от Wild_rabbit

# 34
  • Мнения: 3 942
Моите трикчета са козметиката да ми е в мини размер - след това направо я изхвърлям. За такива случаи си пазя мостри на кремчета, парфюми и лосиони, които съм получавала.

Пътувам с най-обемните дрехи, а в куфара слагам по-тънички. Обувки нося поне още един чифт, както и джапанки за хотелската стая. В обувките слагам чорапи или нещо чупливо. Нося си торбички за ползваните дрехи.

Премислям предварително колко дни ще съм и от колко тоалета бих имала нужда. Старая се да не взимам никакви излишни дрехи.

Аз също имам кантарче, от Алиекспрес. Чудесна работа ми върши и за ръчен и за чекиран багаж.

Предвид, че пътувам основно с мъжа ми, ако се наложи ползвам неговия куфар, в него винаги остава място. Като го измеря - гледам да има поне още 2-3 кг до лимита, за да има за покупки.

Който ползва вакуумни торбички - как ги вакуумиране на връщане?

# 35
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Има мини помпички - работят на принципа на прахосмукачката, но са на батерии.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 025
За вакуумните торбички - на връщане не ползвам.  Като разтоваря 4те стека цигари и има място за стари или нови дрехи.
Предполагам, че в хотелите има етажна прахосмукачка и може да се ползва. А скоро видях при дъщеря ми вак. торбички, които се сплескват с натискане и избутване на въздуха.  Имат нещо като сламка и от там се смаляват. Дано да сте разбрали обяснението ми.

# 37
  • Мнения: 4 808
Аз пък ви се чудя колко лекарства носите. Аз взимам задължително само хапчетата ми за кръвно и два-три немизила - най-вече ако случайно ме заболи зъб, че от това най ме е страх да не ми отрови почивката. Ако се налага нещо друго, купувам го на място.

# 38
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз пък ви се чудя колко лекарства носите. Аз взимам задължително само хапчетата ми за кръвно и два-три немизила - най-вече ако случайно ме заболи зъб, че от това най ме е страх да не ми отрови почивката. Ако се налага нещо друго, купувам го на място.

 Винаги имам по един антибиотик, противоалергично и болкоуспокояващи.
На последното място аптека намаше, камо ли лекарства. Когато си в цивилизацията обаче -да, няма нужда.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 777
Аз пък ви се чудя колко лекарства носите. Аз взимам задължително само хапчетата ми за кръвно и два-три немизила - най-вече ако случайно ме заболи зъб, че от това най ме е страх да не ми отрови почивката. Ако се налага нещо друго, купувам го на място.

Моите си лекарствата, без които на втория ден ще се гътна.  И както писах, винаги нося допълнително за всеки случай.
Нурофен за болка, за разстройство, за настинка. За мен това е достатъчно

# 40
  • Мнения: 13 805
Има места където сме ходили и няма нито аптеки нито лекарски кабинети. Ако сме само двамата с мъжа ми е доста минимизирано - аз  за мигрената , той за кръвното , за двамата противоалергични ( и двамата сме с полиалегрии , все още не съм се научила да вземам по една инжекция с урбазон, а трябва , защото сме имали случаи неприятни доста )  и някое мазило - противоалергично и с антибиотик за по-сериозни рани. Ако сме с децата - вземаме поне десетина артикула. Лошото е че ни се е случвало да използваме почти всичко което съм взели. Поради същата причина никога само точната бройка че е "бай бабо " работата.

# 41
  • Мнения: 1 327
За децата - малка аптечка с лекопласт, йод, дезинфициращ крем, пинсета за кърлежи и болкоуспокояващо. За мен - противозачатъчни, че са ми с рецепта и парацетамол.

# 42
  • Мнения: 6 166
Батериите са литиево йонни и са самозапалими. Не е голям рискът, но ако си във въздухът, особено над вода, достатъчна е една такава грешка и си бай бай. Забранени са на повечето самолети да се превозват в основния багаж. В ръчният може, но трябва да е незаредени и под 2К.

Ако се опиташ дори и малка батерия да си я превозиш в основния багаж, ще ти разопаковат багажа и ще я махнат. Може и да се забави самолета ако няколко такива като теб трябва да ги проверят, което е по-добре отколкото да изчезнеш в Индийския океан.

На мен са ми взимали 10К и 5К. От тогава с 2К и 1К пътувам. Също така, имаше един самсунг, който е също самозапалим s7. Ако си с такъв, по-добре ги изключи още преди да се борднеш.

Проблемът със самозапалимите неща е, че в самолета дишаме въздух, който вече е бил дишан и много малко свеж въздух се вкарва, особено като си на 10К км височина и температурите навън са много под нулата. И най-малкия пожар, например: някой пуши в тоалетната, ще издърпа въздуха на всички и ще разпредели дима от пушенето на всички за следващите 8 часа.

За банските, най-абсурдното място, на което съм видяла спа е в Лапландия. Отиваш с настройката за ски, еленчета, Дядо Мраз и хоп - яко спа туризъм.

# 43
  • Мнения: 7 261
Аз май не пътувам извън цивилизацията. Не ме привлича. Лекарства вземам само противоболкови. Купувам на място, ако се наложи. В Египет срещу хотела имаше три много добре заредени аптеки. Цените бяха в сравнение с Германия направо без пари.

# 44
  • Мнения: 7 006
Ето така сгъвам дрехите,на руло,и никога не се мачкат
 

Предстои ви отпуск? 10 съвета за ефективно подреждане на куфара
https://lifestyle.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82 … D0%B0%D1%80%D0%B0

Общи условия

Активация на акаунт