Вашите тайни при опаковането на ръчен багаж

  • 7 610
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте.
Тъй като пътувам сравнително често със самолет и съм изгледала доста клипчета относно оптимизиране на багажа при пътуване, ще ми е интересно да прочета вашите тайни при опаковането на ръчния багаж (до около 1 седмица).

Ще споделя някои и от моите:
1. Пътувам с олекотен куфар на Самсонайт, който е 1.4 кг.
2. Винаги разпределям дрехите си в платнени торбички с ципчета, които позволяват проветряване на дрехите. Разделям ги по вид на дрехите. Винаги нося и допълнителна празна торбичка (може и ароматизирана) за вече носените дрехи. Понякога си слагам ароматизирани сашета от ДМ.
3. Винаги си нося малък преносим кантар/везна (купих го от Джъмбо за 5 лв), след като бяхме платили 3 долара за проверка теглото на багажа в Ню Йорк.
4. Купувам си от Алиекпрес мини пълнители за парфюми (около 8 - 10 мл ми стигат за 5 дни), силиконови меки шишенца за шампоан и душ гел (по 60 мл) и за балсам (30 мл). Освен това съм си купила и малки кутийки по 30 мл, в които слагам крем за лице, лосион за почистване и разни други мазила. Имам и такива по 10 мл за по-къси трипове или по-икономични продукти - като за крема за околоочния контур. Надписвам ги с маркер, тъй като са прозрачни.
5. Винаги изрязвам точен брой хапченца (ако са на блистер), както и винаги нося упсарин, витамини, аналгин и обезболяващо, хапчета за хрема и за гърло.
6. Винаги си нося чехли за баня.
7. Всички зарядни са ми опаковани в специално пликче.
8. Нося задължително чадър,
9. Купила съм си възможно най-малките меки калъфчета и платнени торбички за слънчевите/диоптрични очила.
10. Нося винаги и сгъваема раничка или платнена торба (Платнената торба може да послужи за събиране на багажа в 1 - ако примерно сте с дамска чанта и раница). Мога да ги използвам за разделяне на дрехите в куфара, а по време на екскурзията - да слагам вода, фотоапарат и други обемни неща, които не се събират в малката ми дамска чантичка.
11. Винаги съм с малка чантичка през рамо, която може да се носи по-спортно или по-елегантно. Гледам да има някакъв сребрист/златист елемент по нея. В нея слагам неща, без които не мога по време на полета, както и неща, които трябва да бъдат с мен в случай на евакуация.
12. Винаги си нося паспорт + поне 2 копия на паспорта.
13. Задължително нося зарядно с поне 10000 mAh, което следя до колко е заредено.
14. Нося и бутилка с филтър, след като в Париж бях платила 4 евро за 330 мл бутилка вода.
15. Винаги нося резервен чифт обувки, които задължително са опаковани в отделна торбичка.
16. На по-студени дестинации нося и уормъри.
17. Задължително опаковам чифт бельо, чорапи и 1 блуза в повече, както и в багажа ми винаги трябва да има дълъг панталон и жилетка/яке.
18. Също така опаковам няколко тампона и превръзки за всеки случай.
19. Измерила съм предварително всичките си куфари и чанти (в см и литри), като размерите им са в телефона ми и така лесно избирам най-подходящия за съответното пътуване/авиокомпания.
20. Имам чек лист на телефона, като при всяко пътуване отмятам нужните неща. По този начин съм сигурна, че няма да забравя нещо.

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 17:00 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 4 010
Може би за някого това ще е полезен списък, но аз още на средата бях забелила очи на половината точки, съжалявам.

Никога няма да следя за точния брой хапчета и да изрязвам от блистерчетата за да спестя 2 грама, но пък за сметка на това да си нося кантар, душ-гел и 75 излишни торбички от плат.

Виж да си направя чек-лист и да си намеря бутилка с филтър е полезно.

# 2
  • Мнения: 1 332
Нашият багаж за двама възрастни и 3 деца (12,10 и 7) се побира точно в 2 големи куфара, раница и малък ръчен куфар. Основното е да имаме копия на документите, храна, неща за рисуване и един чифт резервни дрехи за децата. Това е. Всички торбички, кантарчета и т.н са напълно излишни, мисля.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 574
Химикал... при всяко пътуване забравях. А в някои държави на влизане се попълва нещо като карта с номер на полет и т.н. Понякога още в самолета са ми давали такава, ама без химикала... неприятно е да се чудиш откъде да го изкопаеш на летището. Кантар не бих взела никога, куфарите сме си ги теглили на някоя от самите ленти за  чекиране на багажа, където няма служители и опашки. Понякога съм си взимала пакет ядки или бисквити, особено на по-дълги полети.

# 4
  • Мнения: 13 819
Висшето майсторство е да събереш багаж по осем кг на всеки от четиричленно семейство. А се налага защото никой от тях реално не може да си представи колко е това 8 кг багаж да кажем за седмица. Дъщерята е сложила дрехи за една малка сватба. Синът - играчки и книги, а на съпругът удобно изпозлва мантрата - каквото сложиш любима , това ще нося. Когато не ми стига място слагам по-тежки те неща по джобовете на якетата и дори се налагаше един път да се върнем облечени с по два ката дрехи защото се бяхме уляли със сувенирите.

# 5
  • Мнения: 12 806
Пътувам много често. Тайната ми е да нося съвсем малко багаж, за да остане място за подаръци. В това число подаръци за мен. Например благодарение на добро подреждане и минимализъм успях да си домъкна в малко куфарче два розови храста.  Simple Smile  Всеки луд с номера си.
Дрехите ги слагам разгънати, за да заемат по-малко място. Ползвам за резервна тара джобовете на якето - големи са.

# 6
  • Мнения: X
Скрит текст:
Химикал... при всяко пътуване забравях. А в някои държави на влизане се попълва нещо като карта с номер на полет и т.н. Понякога още в самолета са ми давали такава, ама без химикала... неприятно е да се чудиш откъде да го изкопаеш на летището. Кантар не бих взела никога, куфарите сме си ги теглили на някоя от самите ленти за  чекиране на багажа, където няма служители и опашки. Понякога съм си взимала пакет ядки или бисквити, особено на по-дълги полети.
Да, забравих за това:) + малко тефтерче.
И аз редовно го правех този номер с кантара, докато не попаднах на Кенеди, където беше невъзможно такова мерене, а бяхме с препълнени куфари.
Моето кантарче е това:
Скрит текст:

Все пътувам с приятели, все още нямам детенце, доста често с нискотарифните авиолинии и може би затова изпадам в такива детайли... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 679
Скрит текст:
Химикал... при всяко пътуване забравях. А в някои държави на влизане се попълва нещо като карта с номер на полет и т.н. Понякога още в самолета са ми давали такава, ама без химикала... неприятно е да се чудиш откъде да го изкопаеш на летището. Кантар не бих взела никога, куфарите сме си ги теглили на някоя от самите ленти за  чекиране на багажа, където няма служители и опашки. Понякога съм си взимала пакет ядки или бисквити, особено на по-дълги полети.
Да, забравих за това:) + малко тефтерче.
И аз редовно го правех този номер с кантара, докато не попаднах на Кенеди, където беше невъзможно такова мерене, а бяхме с препълнени куфари.
Моето кантарче е това:
Скрит текст:

Все пътувам с приятели, все още нямам детенце, доста често с нискотарифните авиолинии и може би затова изпадам в такива детайли... Simple Smile
Откъде е кантарчето?

# 8
  • Мнения: X
Скрит текст:
quote author=clevermary link=topic=1175883.msg40106393#msg40106393 date=1580491262]
Скрит текст:
Химикал... при всяко пътуване забравях. А в някои държави на влизане се попълва нещо като карта с номер на полет и т.н. Понякога още в самолета са ми давали такава, ама без химикала... неприятно е да се чудиш откъде да го изкопаеш на летището. Кантар не бих взела никога, куфарите сме си ги теглили на някоя от самите ленти за  чекиране на багажа, където няма служители и опашки. Понякога съм си взимала пакет ядки или бисквити, особено на по-дълги полети.
Да, забравих за това:) + малко тефтерче.
И аз редовно го правех този номер с кантара, докато не попаднах на Кенеди, където беше невъзможно такова мерене, а бяхме с препълнени куфари.
Моето кантарче е това:
Скрит текст:

Все пътувам с приятели, все още нямам детенце, доста често с нискотарифните авиолинии и може би затова изпадам в такива детайли... Simple Smile
Откъде е кантарчето?
[/quote]
От Джъмбо, струваше 5 лв.
 
В Емаг видях, че го има същото намалено от 30 на 15 Wink

# 9
  • Мнения: 1 679
Скрит текст:
quote author=clevermary link=topic=1175883.msg40106393#msg40106393 date=1580491262]
Скрит текст:
Химикал... при всяко пътуване забравях. А в някои държави на влизане се попълва нещо като карта с номер на полет и т.н. Понякога още в самолета са ми давали такава, ама без химикала... неприятно е да се чудиш откъде да го изкопаеш на летището. Кантар не бих взела никога, куфарите сме си ги теглили на някоя от самите ленти за  чекиране на багажа, където няма служители и опашки. Понякога съм си взимала пакет ядки или бисквити, особено на по-дълги полети.
Да, забравих за това:) + малко тефтерче.
И аз редовно го правех този номер с кантара, докато не попаднах на Кенеди, където беше невъзможно такова мерене, а бяхме с препълнени куфари.
Моето кантарче е това:
Скрит текст:

Все пътувам с приятели, все още нямам детенце, доста често с нискотарифните авиолинии и може би затова изпадам в такива детайли... Simple Smile
Откъде е кантарчето?
[/spoiler]
От Джъмбо, струваше 5 лв.
 
В Емаг видях, че го има същото намалено от 30 на 15 Wink
[/quote]

# 10
  • Мнения: 1 679
Благодаря, ще потърся. Досега съм пътувала само с малък куфар в самолета, който е. Но преди две години на Малпенса, Милано го мериха и изтръпнах.

# 11
  • Мнения: 10 458
Ужасно сложно тоз багаж като чета...
Не опаковам всичко в торбички, нося си само една за мръсните дрехи навръщане.
Не слагам козметики в допълнителни шишенца - има си достатъчно тестери за тая работа, тамън да не ми се моткат навръщане. Вкл. взимам най-свършващата паста за зъби, че след 3-4 дни да я метна направо в коша.
Не слагам допълнителни дрехи, ако ходя на екскурзия така или иначе ще забърша нещо, ако съм в командировка - си приготвям за всеки ден какво ще облека, по възможност с 1 панталон или пола. Не нося допълнителни обувки, само най-удобите на краката.
За какво са всичките тия разделители и торбички? Ако ги махнеш ще си навреш и якето вътре, да не го разнасяш по летището докато дойде бординга.
Кантар - ако не мъкнеш техника някаква, няма как да натъпчеш само дрехи до свръх багаж.
Не нося чадър и нищо което уж би ми потрябвало.
Лекарства - само нурофен.
Не правя списък, ако забравя нещо - много важно 😊 навсякъде има магазини за всичко.

Искам да те видя с тия списъци как опаковаш 1/2 къща багаж за 2-3 седмици на палатка в гората с 2 деца и куче 😜 ем всичко се нарежда без безкрайни торбички, мерене и мислене.
Предпочитам да си изкарам готино където ще ходя, а не да се стресирам какво съм/не съм взела...

За протокола - и гащи съм забравяла, и четки, и зарядни... МноУ важнУ

# 12
  • Мнения: X
Всеки гледа от своя опит Simple Smile
Доста съм пътувала и съответно съм допускала и много грешки.
Интересно ми е какво мога да оптимизирам.

Аз не нося дрехи, които не са изпрани. А всичко се случва с точната бройка.
Обувки винаги имам поне 2 чифта, защото се е случвало например сандала ми да се скъса. Или да ми прогизнат кожените маратонки. Не мога да си купя какви да е обувки, защото лесно ми излизат пришки...А и е разход, който не бих желала да правя, тъй като държа на съотношението качество/удобство/цена.
Кожата на лицето ми е много чувствителна, както и скалпа, та използвам специални продукти.
Освен това според мен тези травъл сайз продукти, които ги продават навсякъде, излизат много скъпо, особено ако човек пътува често. По-лесно ми просто да присипя още малко шампоан в бутилката, отколкото да ходя да магазина и да търся специален шампоан.
Обичам багажа ми да е подреден и не обичам да смесвам дрехите ми с козметиката или с обувките.
Не съм била на палатка Simple Smile Не е моята чаша чай.

Обожавам да пътувам Simple Smile Харесвам градския туризъм, както и културния.

# 13
  • Мнения: 10 458
Ем ето де - оптимизираш прекаленото вторачване в подреждането Simple Smile

# 14
  • Мнения: 13 819
Аз не нося дрехи, които не са изпрани. А всичко се случва с точната бройка.
А на връщане по какъв начин стават изпрани тези дрехи?

# 15
  • Мнения: X
Аз не нося дрехи, които не са изпрани. А всичко се случва с точната бройка.
А на връщане по какъв начин стават изпрани тези дрехи?
Исках съм да напиша нови дрехи, купени от магазина, но съм забравила да го добавя Simple Smile

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 100
За да намаля обема, слагам дрехите във вакуумен плик. Вместо хавлиени, нося от "спортните" кърпи- по-тънки/леки са и съхнат бързо. В ръчния багаж винаги слагам допълнителна тениска и клин; за да премина възможно без аларма през секюрити чек, обличам дрехи и обувки без мателни части. Кантарчето, показано по-горе и няколко платнени торбички също са задължителни.

# 17
  • Мнения: 4 808
Вече съм спец в опаковането на ръчен багаж. Последния път с приятелки за три дни, всичките се събрахме в безплатния ръчен багаж на Райън 40/25/20. И чак не повярвах, че на връщане успяхме да съберем и подаръци и сувенири. Моята тайна е, че винаги ползвам раница или мека чанта, дори и при по–голям размер багаж. Могат да се разтегнат, все може да натъпчеш още нещо, а може да я натъпчеш и в клетката при проверка. Твърдите куфари мен специално ме ограничават, ползвам ги само за пътувания с кола или автобус. А и на раниците много не обръщат внимание при проверките, повече се заяждат с куфарите. Използвам всяко свободно местенце в раницата, всичко се нарежда много плътно, но не опаковам дрехите поотделно. В отделни торбички са само обувките. Винаги нося поне по един чифт дрехи и бельо за всеки ден, и поне едни резервни, чехли за баня, които стават и за в стаята, спортни обувки или гуменки – маратонки нося рядко. Козметиката и санитарните материали са в отделен несесер, понякога купувам травъл опаковки, но например на тоалетното мляко няма, а аз го ползвам за сваляне на грима. Но купувам душгел, дезодоранти, паста за зъби, шампоан. Нося винаги и сгъваем чадър, но досега само два пъти ми се е случвало да ми потрябва. Дамската чанта обикновено ми е малка и мека, за да мога да натъпча и нея в раницата, вътре са документи и пари, Понякога нося в багажа и празна мека раничка, ако нещо ми се наложи. Раниците и чантите, които ползвам, ги съобразявам с размерите на авиокомпаниите, като купувам, ходя с шивашки сантиметър по магазините и меря на място.

# 18
  • Мнения: 13 819
Да кажем така, понеже съм пътувала много и преди да се обебим ( да имаме деца ) с мъжа ми  и след това ... и сега пак пътуваме без едно дете (вече е голямо )-  преди да имам деца имах 99 теории за багажа и всичко ми беше по конец.  Когато заимаш деца разбираш  какво е пълен хаос, никога не знаеш какво кога и как ще ти потрябва, дори имаше моменти когато пътувахме само с кола със сокоизтисквачка, пасатор и гърне. Багажът почвах да го готвя седмица по -рано.  Трябваше ни и пералня затова доста голям период от време ходехме в квартири под наем с пералня. Сега,  когато пътуваме пак  двамата с мъжа ми готвя багажа за половин час. Вече съм доктор в тази наука. Като извод - едно е да си сам, друго двама,  а трето и четвърто да си деца.

# 19
  • София
  • Мнения: 16 055
Пътувам често, но до един град, при дъщеря ми. Със Скъпия сме си оставили там някакви дрехи, бельо, чорапи. В двете чанти х 10 кг. дрехите са във вакумни пликове за да не заемат място. Имам и списък с лекарства за там, ако са сиропи за внучо гледам да са х100 мл.  Набутвам и по 4 стека цигари в багажа, поръчани са наравно с подправки.  Винаги сме с 1 чифт обувки, ако се скъсат - ще си купим от там.  Ако дрехите са леки, а застудее - и дрехи ще си купим.

# 20
  • Мнения: 7 316
Ами направо да взема да завърша едно висше образование за опаковане на багажа. Сори, не се сдържах. Чудя се как е възможно някой да усложни толкова много с толкова ненужни подробности едно елементарно действие.

# 21
  • Мнения: 3 589

+1
Но пък откакто ми губиха багаж и трябваше да си пазарувам гащи и чорапи от супермаркет,  вече си нося х едни в ръчния 😜

# 22
  • Мнения: 130
Откакто имаме детенце, разбрах, че мога да пътувам с изключително малко багаж. Даже последният път раницата ми беше запълнена на 1/3.Но все пак има неща, които спазвам още:
- Никога не нося колан
-Старая се да пътувам с ниски обувки, за да не се събувам и обувам
-Винаги си нося всички връхни дрехи на мен, докато не мина секюрити, защото те ми заемат най-много място в багажа.
-Не нося чадъри, а якета с качулка.
-Нося или травел сайз козметика, или си наливам в тубичките за пътуване.
-Най-отгоре си слагам течностите, за да мога да ги извадя набързо.

# 23
  • Мнения: 7 006
Навивам дрехите на руло,така не се мачкат,а и заемат по-малко място.

# 24
  • Мнения: 6 166
Сега ще ти кажа няколко неща, които да оптимизираш.
1. Винаги си носи един анорак в ръчната чанта. За всеки случай.
2. Ако излиташ от -30 на +30, както всички правим през зимата с помощта на Катарците, носи си дрехи за преобличане още на летището като кацнеш, обувки за преобличане, както и торбичка за дрехите, с които си тръгнала, и торбичка за ботушите ти. Не че не съм правила ровене в куфари на летището още, но това спестява от излишни емоции.
3. На отиване, където и да е, и аз опаковам дрехите в торбички. На връщане, заради хилядите накупени неща, си постилям на пода на куфара един шал или едно якенце, и отгоре разстилам всички дрехи, а покрай тях завивам чупливи неща.
4. Винаги имам два шала. Единият - летен, другият зимен. За всеки случай.
5. За основният куфар - всички неща, които си си купила за подаръци се разопаковат задължително. Опаковките ги събираш на едно място, нещата, които си купила, на друго.
6. Имам си едно несесерче, в което винаги има заредени мини паста, мини четка за зъби, напълнено парфюмче, малки опаковки крем за лице, крем за ръце, крем за тяло, и течен сапун за лице. Така не забравям нищо. Или всичко забравям или нищо не забравям.
7. JFK ми е любимо летище, но да знаеш - тръгнеш ли по Азия, малки външни батерии си взимай. По добре - 2-3 по 2000 отколкото една за 10000 и да ти я изхвърлят пред очите. От опит ти казвам.
8. Винаги си нося едно тесте с торбички - найлонови, и 2-3 от памучните. Като излизам на дневен излет някъде, две найлонови и две памучни. В найлоновата торбичка си нося буклука, който събирам през деня. Няма смисъл да си развалям кефа в търсене на кошче за боклук, а в някои страни нямат такива на обществени места. В едната памучна торбичка си държа торбичката с боклука, за да не изглеждам зле на снимки, естествено Wink В другата си събирам каквото искам да си купя. Всички ми се чудят как така излизам на разходка из града с една мини мини чантичка, която побира телефона, протмонето за из път, телефона и допълнителната батерия за зареждане, мини селфи стик-а. Ето така.
9. За ръчния багай мога да те посъветвам да си сложиш всичко по-тежко, което ти е в багажа. На мен ми се е случвало дори туристическите обувки да ги мъкна като ръчен багаж само и само да сваля от килограмите на общия.

# 25
  • Мнения: 552
Предпочитам меки чанти и раници пред куфар. За куфара вакуумиращите торби правят чудеса с обема. Уплътнявам всички "дупки" напр. натъпквам обувките с чорапи и др. Предпочитам дрехи, които могат да се обличат заедно при нужда - напр. тънък пуловер с вълнена тениска вместо 2 пуловера, яке с падаща подплата, която се носи и самостоятелно. При необходимост понякога е по-изгодно вместо да доплащаш за голям багаж да изпратиш багаж с куриерска фирма.

# 26
  • Мнения: 13 819
Откакто имаме детенце, разбрах, че мога да пътувам с изключително малко багаж.

Абсолютно точно, обаче  за сметка на това опразненото място се запълва с това от което се нуждаят децата Wink

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 268
Ами направо да взема да завърша едно висше образование за опаковане на багажа. Сори, не се сдържах. Чудя се как е възможно някой да усложни толкова много с толкова ненужни подробности едно елементарно действие.
Абсолютно! Има нещо, което се нарича мания за подреденост - понякога е признак за сериозни проблеми, но много по често липса на по-умно занимание при младите хора 🤣. Може и специално мобилно приложение да има, знам ли 🙃

# 28
  • Мнения: 6 166
Елементарно е за тези, които не пътуват. Пробрай да побереш всичко необходимо за теб и цялата фамилия за една седмица в килограмите и размерите на нискобюджетни компании без да доплащаш за чекиран багаж и ще видиш, че детайлите са много важни за бюджета.

Гледат се допустими размери, допустими килограми, колко чанти като брой можеш да вземеш, как да си опаковаш ските, китарата, че да не останеш сам в хижата за 10 дни.

Забравих да добавя едно нещо.
- Винаги един бански в багажа. За всеки случай. Не можете да си представите в какви диви места съм попадала и хоп - възможност за спа глезене.
- В зависимост от дестинацията, но ако е на топло някъде - против ухапване, за след ухапване, против алергии, против диария, болкоуспокояващи и едно виетнамско чудо за всичко останало. Хич не обичам да харча залудо пари, а на туристически места тия неща са като за богаташи.
- Не че нещо, ама винаги си има нужда от една ракийка в основния багаж. До сега не съм върнала, а не една и две хреми са оправяли по пътя.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 13:39 от Елфичка

# 29
  • София
  • Мнения: 3 797
Толкова сложно ми се яидя всичко това от пътвия пост на авторката, че бих се отказала да пътувам при тези приготовления. А аз пътувам много. Никога, абсолютно никога не режа хапчетата. Има огромна възможност да изпуснеш едно, да се затрие някъде, да закъснее полет, да св наложи да остана още 1-5 дни и т.н. Винаги вземам по един блистер за всеки случай. На път най-важното са лекарствата, паспорта и парите. Всичко друго може да се купят

# 30
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Не нося никакви сапуни,шампоани,балсами,лосиони,дезодоранти,четки и пасти за зъби.
Обикновено купувам всичко това на място.Малки опаковки.
Въпреки,че в хотелските стаи има сапун и шампоани.
Гримове-само спирала и червило ,нося ги в дамската си чанта.Зарядното също и 1 пакет кърпички.
Чадър не нося,но имам дъждобран-много лек.
Лекарства-само противоалергично -1 блистер.

Дрехи-правя си списък.Гледам да са минимално количество и да се съчетават добре.Сгъвам ги по метода на Мари Кондо,за да заемат по-малко място.

Обувки-тръгвам с 1 чифт .Ако се скъсат ,ще си купя на място.



# 31
  • София
  • Мнения: 1 423
За командировка с полет, ръчният ми багаж е раницата на лаптопа и дамската чанта,  всичко друго е в чекирания багаж. Предпочитам да чекирам полупразен куфар, в който да не ми се мачкат костюм, рокля, обувки и т.н. и да си прибера спокойно вътре всички нужни парфюми, аксесоари и козметики, отколкото да се чудя как да оправя намачкано сако посреднощ или откъде да търся пяна и лак за коса в 5:30 сутринта. Отделно, не обичам да мъкна по летищата багаж след проверката, а раницата не ми заема ръцете.
Виж, за удоволствие мога да пътувам с едно малко куфарче, стигат ми резервни дънки, спортен панталон, няколко блузи/пуловери/тениски, бельо и чорапи. Ако съм със самолет, си вземам само пътната гилза на парфюма, лекарствата и четката за зъби, купуването на дезодорант и паста не са кой знае какъв разход, че да ги помъкна оттук и да се обяснявам с опипващите дами. Изобщо, гледам да съм с документи, телефон и пари, другото лесно Smirk
А, сега се сетих - единственото ми ненарушимо правило при всяко пътуване е да си осигуря още оттук кеш във валутата на държавата, в която отивам, в размер, не по-малък от нужното за неочаквана нощувка, такси и вечеря.

# 32
  • Мнения: X
Елфичка, благодаря!

Наскоро разбрах за банския, но реших да не го вписвам.
Когато търсиш в Рейкявик в 08:00 сутринта бански, платил си солидна сума за спа с влизане в определен час, а всички магазини са затворени, тогава човек може да разбере подготовката ни.
И аз винаги нося, защото имам голям проблем с намирането, тъй като съм много слаба, висока и с малък бюст.
Имам също заредено несесерче с козметика, което просто допълвам след всеки трип. Обикновено те са всеки месец или през месец.

Може ли да разясниш за батериите в Азия?

Благодаря и на всички останали за идеите!

# 33
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Пътуваме често, че и надалеч. Рядко чекирам багаж - почти никога.
Проверявам лични документи, кредитни карти, местен кеш, телефони. Толкова!
Всичко останало може да се купи на место.
Използвам винаги - старо бельо - гащи, чорапи, тениски - хвърлям след събличане. Мразя да се прибирам с непрани дрехи.
ММ носи 45, аз 40 номер обувки - моите идеално влизат в неговите - това за джапанки, гуменки, аква.
Козметика не взимам - единствено крема ми за лице. Всякакви други на место.
Като неопитни пътуващи - чекирахме до Кипър - заради плажните хавлии - около 40 евро платих за двете посоки. Да, ама в Кипър плажните хавлии струваха по 3 евро!
Та така - след това и хавлии съм купувала, че и оставяла после.
Все повече оптимизираме багажа си - но мисля, че вече сме на предела.

Пътуваме преди всичко към топлите страни, та пуловери, якета, обувки и т.н ... изобщо не са ми в листа.
Имаме, обаче перфектните джапанки и сандали и изпитана марка слънцезащитен. Smiley

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 21:25 от Wild_rabbit

# 34
  • Мнения: 3 949
Моите трикчета са козметиката да ми е в мини размер - след това направо я изхвърлям. За такива случаи си пазя мостри на кремчета, парфюми и лосиони, които съм получавала.

Пътувам с най-обемните дрехи, а в куфара слагам по-тънички. Обувки нося поне още един чифт, както и джапанки за хотелската стая. В обувките слагам чорапи или нещо чупливо. Нося си торбички за ползваните дрехи.

Премислям предварително колко дни ще съм и от колко тоалета бих имала нужда. Старая се да не взимам никакви излишни дрехи.

Аз също имам кантарче, от Алиекспрес. Чудесна работа ми върши и за ръчен и за чекиран багаж.

Предвид, че пътувам основно с мъжа ми, ако се наложи ползвам неговия куфар, в него винаги остава място. Като го измеря - гледам да има поне още 2-3 кг до лимита, за да има за покупки.

Който ползва вакуумни торбички - как ги вакуумиране на връщане?

# 35
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Има мини помпички - работят на принципа на прахосмукачката, но са на батерии.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 055
За вакуумните торбички - на връщане не ползвам.  Като разтоваря 4те стека цигари и има място за стари или нови дрехи.
Предполагам, че в хотелите има етажна прахосмукачка и може да се ползва. А скоро видях при дъщеря ми вак. торбички, които се сплескват с натискане и избутване на въздуха.  Имат нещо като сламка и от там се смаляват. Дано да сте разбрали обяснението ми.

# 37
  • Мнения: 4 808
Аз пък ви се чудя колко лекарства носите. Аз взимам задължително само хапчетата ми за кръвно и два-три немизила - най-вече ако случайно ме заболи зъб, че от това най ме е страх да не ми отрови почивката. Ако се налага нещо друго, купувам го на място.

# 38
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз пък ви се чудя колко лекарства носите. Аз взимам задължително само хапчетата ми за кръвно и два-три немизила - най-вече ако случайно ме заболи зъб, че от това най ме е страх да не ми отрови почивката. Ако се налага нещо друго, купувам го на място.

 Винаги имам по един антибиотик, противоалергично и болкоуспокояващи.
На последното място аптека намаше, камо ли лекарства. Когато си в цивилизацията обаче -да, няма нужда.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз пък ви се чудя колко лекарства носите. Аз взимам задължително само хапчетата ми за кръвно и два-три немизила - най-вече ако случайно ме заболи зъб, че от това най ме е страх да не ми отрови почивката. Ако се налага нещо друго, купувам го на място.

Моите си лекарствата, без които на втория ден ще се гътна.  И както писах, винаги нося допълнително за всеки случай.
Нурофен за болка, за разстройство, за настинка. За мен това е достатъчно

# 40
  • Мнения: 13 819
Има места където сме ходили и няма нито аптеки нито лекарски кабинети. Ако сме само двамата с мъжа ми е доста минимизирано - аз  за мигрената , той за кръвното , за двамата противоалергични ( и двамата сме с полиалегрии , все още не съм се научила да вземам по една инжекция с урбазон, а трябва , защото сме имали случаи неприятни доста )  и някое мазило - противоалергично и с антибиотик за по-сериозни рани. Ако сме с децата - вземаме поне десетина артикула. Лошото е че ни се е случвало да използваме почти всичко което съм взели. Поради същата причина никога само точната бройка че е "бай бабо " работата.

# 41
  • Мнения: 1 332
За децата - малка аптечка с лекопласт, йод, дезинфициращ крем, пинсета за кърлежи и болкоуспокояващо. За мен - противозачатъчни, че са ми с рецепта и парацетамол.

# 42
  • Мнения: 6 166
Батериите са литиево йонни и са самозапалими. Не е голям рискът, но ако си във въздухът, особено над вода, достатъчна е една такава грешка и си бай бай. Забранени са на повечето самолети да се превозват в основния багаж. В ръчният може, но трябва да е незаредени и под 2К.

Ако се опиташ дори и малка батерия да си я превозиш в основния багаж, ще ти разопаковат багажа и ще я махнат. Може и да се забави самолета ако няколко такива като теб трябва да ги проверят, което е по-добре отколкото да изчезнеш в Индийския океан.

На мен са ми взимали 10К и 5К. От тогава с 2К и 1К пътувам. Също така, имаше един самсунг, който е също самозапалим s7. Ако си с такъв, по-добре ги изключи още преди да се борднеш.

Проблемът със самозапалимите неща е, че в самолета дишаме въздух, който вече е бил дишан и много малко свеж въздух се вкарва, особено като си на 10К км височина и температурите навън са много под нулата. И най-малкия пожар, например: някой пуши в тоалетната, ще издърпа въздуха на всички и ще разпредели дима от пушенето на всички за следващите 8 часа.

За банските, най-абсурдното място, на което съм видяла спа е в Лапландия. Отиваш с настройката за ски, еленчета, Дядо Мраз и хоп - яко спа туризъм.

# 43
  • Мнения: 7 316
Аз май не пътувам извън цивилизацията. Не ме привлича. Лекарства вземам само противоболкови. Купувам на място, ако се наложи. В Египет срещу хотела имаше три много добре заредени аптеки. Цените бяха в сравнение с Германия направо без пари.

# 44
  • Мнения: 7 006
Ето така сгъвам дрехите,на руло,и никога не се мачкат
 

Предстои ви отпуск? 10 съвета за ефективно подреждане на куфара
https://lifestyle.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82 … D0%B0%D1%80%D0%B0

# 45
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Никакви тайни нямам при опаковането.
Подреждам ги нормално.
"Нося чадър, чехли, 2 копия от паспорта" какво общо има с оптимизиране на багажа?

За батериите по-горе не може в чекирания багаж на нито една авиокомпания, не на някои.

От НЙ само към Азия ли вземат батериите?

Много ми хареса дигиталното кантарче, благодаря за идеята.
Отлично е за мерене на всякакви куфари.

# 46
  • софия
  • Мнения: 1 203
Здравейте, впечатлена съм от организацията и прецизността на авторката на темата. Не всичко е приложимо за мен при всяко пътуване, но ще взема предвид доста полезни идеи. Като начало - откъде вземате платнените торбички с цип? За по-малки неща, ползвам плик чета ИКЕА, но истина е, че не за, всичко са подходящи.

# 47
  • Мнения: X
swetulka, хвърлила съм око на тези https://m.aliexpress.com/item/32918146770.html?pid=808_0000_0131 … c=&gclid=null
Те са компресиращи.
В момента имам такива https://m.aliexpress.com/item/33022853866.html?pid=808_0000_0131 … c=&gclid=null
Използвам и едни от Декатлон.

Regina, забелязала съм, че много хора забравят чехлите, а на мен лично ми е неприятно да се къпя боса в чужда баня. Освен това, както с банския - винаги може да изникне възможност за басейн, спа или плаж.
Паспорт винаги нося, защото много често имам възможност да минавам през електронните проверки и да не чакам по опашки. Копията са задължителни в случай, че нещо стане с личните документи.
За чадъра ще помисля да го заменя с дъждобран, тъй като определено заема по-малко място.

За батериите наистина е така. Аз не слагам в чекирания багаж. На някои екскурзии нося и една мини батерия от 2000 mah, ако нещо се случи с голямата. Като цяло ги използвам ежедневно и следя състоянието им...

Наскоро се бяха заяли с мен на летището на Варшава, заради големината на прозрачния плик. Бяха сложили пример с една мини найлонова торбичка и ме накараха да преопаковам течностите в нея, въпреки че сумарно бяха около 500мл... наложи се да махам капачки, за да събера всичко в малката торбичка.
Всякакви заядливци има.

# 48
  • Мнения: 6 166
Какво?, И аз съм голям фен на Мари Кондо.
Скрит текст:

внс, От торбичките ползвам безцветни и като ги подреждам слагам тоалетите по дни. Така не трябва много да мисля на място.

Скрит текст:

# 49
  • Мнения: 1 679
А аз съм много зле с багажа - количество и подреждане. Обикновено пътуваме с кола и влача какво ли не. Но есента за първи път пътувах за 3 дни само с раничка„ Още две от групата бяха със същите раници и познайте! моята беше най-пълна при еднакво количество багаж. Та на летището едната приятелка нагледно ми показа как се подрежда багаж. Имам и снимков материал. Много има още да уча. Sad(

# 50
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Да попитам сЯ като индЯнец... прочетох в няколко поста пояснения за батерии... не разбраФ точно за какви батерии става въпрос... За такивИ ли... Wink

# 51
  • Мнения: 13 819
От този тип но биват  с различна визия. Спасява те като ти свърши батерията а няма къде да зареждаш

# 52
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
От този тип но биват  с различна визия. Спасява те като ти свърши батерията а няма къде да зареждаш
Благодаря... И аз мислех да нарамя моЙта такава... а пък е нова, къде ще ми я 'фърлят... 😉 имам една малка и на вид и на мощност нея ли да 'зема... 🤔

# 53
  • Мнения: X
Точно такива са. Спасяват ме, защото батериите ми винаги падат в ранния следобед. Компактният ми фотоапарат също се зарежда с USB кабел, така че нямам грижи, особено ако съм на екскурзия с други хора. Имам с 2000, 5000 и 15000 mAh, като определено препоръчвам третия размер или няколко от по-малките.

Хубаво е да прочетеш какви са изискванията на летищата, през които ще минаваш, както и на авиокомпанията предварително. Поне да си подготвена, ако някой реши да се заяжда с теб.



Елфичка, благодаря, много ми хареса канала и самата Мари. Не я бях гледала.

# 54
  • Мнения: X
Един от първите клипове, които гледах за опаковането на багаж:
https://www.youtube.com/watch?v=AJeV5zHhr6Q

# 55
  • Мнения: 9 991
Моята тайна е да правя комплекти със дрехи, кое с кое наистина ще облекла, за да редуцирам излишни багаж до минимум. Свивам на руло всичко, бях гледала клип в нета преди доста време, наистина побира повече. Бельо и чорапи отделно. Козметика само най-нужна, другото се купува на място.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 241
Моята тайна е, че не нося почти нищо. Поне не излишъци. Пътуваме до дестинации и правим резервации за места, където има всичко необходимо и гледам да не се натоварвам с излишни багажи и притеснения. Още повече, че са ни губили куфар при едно пътуване до Рим и със съпруга ми изкарахме цяла седмица с дадените на летището комплекти "за оцеляване". Тогава установих, че най-важни са ми парите и документите.
Старая се да пътувам с ръчен багаж само. Обикновено това е раница или един малък куфар (ние също взехме олекотени Самсонайти, които са много удобни).
Дамска чанта не нося при пътуване, а само малка раничка, която се носи отпред пред гърдите и е идеална за лични документи, пари, слънчеви очила и мини цветен гланц за устни.
Нося малко дрехи и то задължително леки и немачкаеми. Сгъвам ги на руло и преценявам колко ще са ми необходими на принципа на 1 панталон за 2-3 дни, 1 блуза на ден, 1 връхна дреха, която си я обличам при пътуването и т.н. Не нося хапчета, но си правим винаги здравни застраховки. Вместо чадър, нося олекотен сгъваем до няколко сантиметра дъждобран. Чехли и козметика ползвам в хотела или си купувам на място еднократни опаковки. От най-незаменимите неща си взимам мостри или травъл опаковки.
Зарядно носим едно универсално за цялото семейство, но и без зарядни пътуваме, откакто всички са универсални и ползваме зарядно от хотела.
Всичко останало, вкл. четки за зъби (мини) купуваме на място, но най-често нощуваме в хотели, в които всичко е осигурено. Предпочитам да платя малко повече на място, отколкото да разнасям тежки багажи по летищата.
Понеже пътуваме често, знам какво ми е необходимо и мога за по-малко от 10 мин. да стегна багажа на цялото семейство.
По същия начин съм научила децата и сега виждам колко е практично, понеже най-голямата ни дъщеря е студентка в чужбина и пътува в двете дестинации много компактно (с изключение на първоначалното местене, когато отидохме с автомобил и занесохме повече неща).

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 12:17 от Fever Ray

# 57
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
Нося поне една пластмасова закачалка с "рамена" и щипки за панталон (имах разкошни сгъваеми, които щерката забрави в Москва) . Идеална е за освежаване на сака и панталони на пара (след банята), ако няма време за гладене. Имам ли поне 2 нощувки на едно място - пера бельо и тънки блузи, изцеждам с навиване в хавлия и суша на закачалка.  И с една нощувка съм прала, стига да има сушилник за кърпи. (Цялата фамилия мразим да пътуваме с много багаж и перем.)
Куфарите ми са платнени. Използвам вакуумиращи торбички с навиване от Джъмбо или Юск. Нося по половин ролка домакинско фолио за чупливи неща, вино и парфюми. Спасявало ме е и при скъсан цип на куфар непосредствено преди чекиране.
Винаги имам в ръчния багаж тънък, квадратен, памучен шал - вършил е работа от лека наметка при течение, през бинт за компрес, та до колан.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 720
Събирам без проблем багаж за 7 -10 дена в 20×30×40 см, като за децата нося поне по 2 чифта обувки. И аз, и децата винаги си носим възглавници - не мога да рискувам да попадна на някоя твърде висока, твърда и пр.  и да не мигна цяла седмица. Откакто уизз махнаха втория безплатен багаж, навивам нашите си възглавници за спане /с мемъри сме/и ги пъхам в калъф на възглавници за път, от тези извитите за врата. Друг  трик - сгъваемите джапанки за еднократна употреба от този тип  http://m.bg.cnamenities.com/hotel-slipper/cheap-disposable-durab … ut-eva-beach.html 
Компактен багаж събирам и за зелено училище/лагер, иначе като сме с кола, винаги нося мнооого излишен багаж Blush

# 59
  • Мнения: 6 166
Авия, на човек по раничка се има впредвид, нали? Включително и на децата по една?

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 720
Авия, на човек по раничка се има впредвид, нали? Включително и на децата по една?
Да, по раница на човек.Grinning

# 61
  • Мнения: 6 166
Отначало прочетох, че събираш всичко в една Уиз ръчна чанта и щях да те призна за ниво по пакетиране: Богиня. Grinning

Ето тук има готини съвети. Единият от тях е всичко да се навива на руло. Всяка дреха. Ако изпадна в липса на постранство това върши много добра работа.

https://www.travelfashiongirl.com/60-travel-packing-tips-from-the-experts/

# 62
  • Мнения: X
Благодаря, Елфичка.
Страхотен сайт и много ми хареса YT канала на девойката.
Има много идеи, особено за избор и съчетаване на дрехите.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 575
Навивам дрехите на руло и така се оказва, че мога да взема една идея повече дрехи.
Синът ми като ходеше  едно време на детска градина и там ги учеха по този, също начин да си навиват дрехите на "саламче".
Освен това ми се струва, че се мачкат една идея по-малко.

# 64
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Навивам дрехите на руло и така се оказва, че мога да взема една идея повече дрехи.
Синът ми като ходеше  едно време на детска градина и там ги учеха по този, също начин да си навиват дрехите на "саламче".
Освен това ми се струва, че се мачкат една идея по-малко.

Аз, обаче навивам по няколко наведнъж. Най-отвътре са тези, които най-малко се мачкат .

# 65
  • Варна
  • Мнения: 10 575
Да, точно така. Няколко наведнъж.

# 66
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Чудя се... това с навиване дрехите на "саламче" за всички материи ли се отнася?!? Например блуза/риза от 100 % памучен плат (не трико) като се навие така, няма ли се измачка много по този начин...

# 67
  • Мнения: 10 458
Не знам как точно заемат по-малко място, като обемът е един и същ.
Визуално може би, ама иначе няма как да стане. Редя си всичко нормално, ако натъпча повече куфара, сядам отгоре и го закопчавам 😁
Мачкащи се дрехи не купувам, камо ли да помъкна на почивка, не гладя.
Ако е командировка - пак предпочитам да ми е удобно, с президенти не се срещам и на Виенски бал не ходя. Те тия дето ходят, едва ли им е мястото в куфарите основен проблем 😎

# 68
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Чудя се... това с навиване дрехите на "саламче" за всички материи ли се отнася?!? Например блуза/риза от 100 % памучен плат (не трико) като се навие така, няма ли се измачка много по този начин...

Всичко можеш да навиеш. Smile Не всичко, обаче ще изглежда добре след това.
Ние пътуваме предимно за почивка. 99% от дрехите не се мачкат - тениски, дънки, бански, къси гащи.
Навити, обаче наистина заемат по-малко място. Е, ако ги навиеш стегнато!
Куфари и чекиран багаж ползваме изключително рядко. Само раници.

# 69
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Чудя се... това с навиване дрехите на "саламче" за всички материи ли се отнася?!? Например блуза/риза от 100 % памучен плат (не трико) като се навие така, няма ли се измачка много по този начин...

Всичко можеш да навиеш. Smile Не всичко, обаче ще изглежда добре след това.
Ние пътуваме предимно за почивка. 99% от дрехите не се мачкат - тениски, дънки, бански, къси гащи.
Навити, обаче наистина заемат по-малко място. Е, ако ги навиеш стегнато!
Куфари и чекиран багаж ползваме изключително рядко. Само раници.
Благодаря... ще трябва и аз да пробвам... Simple Smile

# 70
  • Мнения: 9 991
Не знам как точно заемат по-малко място, като обемът е един и същ.
Визуално може би, ама иначе няма как да стане. Редя си всичко нормално, ако натъпча повече куфара, сядам отгоре и го закопчавам 😁
Мачкащи се дрехи не купувам, камо ли да помъкна на почивка, не гладя.
Ако е командировка - пак предпочитам да ми е удобно, с президенти не се срещам и на Виенски бал не ходя. Те тия дето ходят, едва ли им е мястото в куфарите основен проблем 😎
Заемат по-малко място, защото иначе остават дупки, които не можеш да напълниш. Така "сбиваш" обема да се каже, практически използваш куфара на 70-80%, иначе на 60%. Също е важно да се тегли, защото на мен на дадени ми разрешени размери, куфара ми беше по-малък, килограмите почти точни.

# 71
  • Мнения: 10 458
Бе пробвала съм го туй с рулото, освен че се моткам още повече с багажа, файда никаква.
А и как хем е стегнато и плътно, хем дупки... Че и по няколко наведнъж, да ровя после кое къде е.
Ми навивайте си 😎

# 72
  • Мнения: 13 819
Бе пробвала съм го туй с рулото, освен че се моткам още повече с багажа, файда никаква.
А и как хем е стегнато и плътно, хем дупки... Че и по няколко наведнъж, да ровя после кое къде е.
Ми навивайте си 😎

Аз също си ги слагам плоско и нямам дупките. От ширината на куфара зависи как точно ще си дрехите - на две , на три или на четири. Като да играеш на тетрис е,  а аз съм добра  в това Wink. Пък и обичам нещата да са ми отделно - тук блузи, там потници.

# 73
  • Мнения: X
И аз ги навивам на руло, защото иначе се мачкат доста.

# 74
  • Мнения: 9 991
Един и същи багаж съм го пренареждала с навиване и без. Ако не ги навия, не ми стигаше мястото.

# 75
  • Мнения: 6 166
Точно, всички съвети за комфорт на намиране каквото ти трябва по-лесно изхвърчат през прозореца в момента, в който нямаш място или трябва така да увиеш шишенца и бутилчици, които си си накупил, че да ти пристигнат не на парчета.

# 76
  • Мнения: X
Joy 
Така е. Чекираният багаж винаги позволява повече свобода, но рядко имам такъв... Simple Smile

# 77
  • Мнения: 7 006
Вместо да питате "как",пробвайте.
Ако не бе ефективно навиването на руло,нямаше да го препоръчват навсякъде,нито пък потребителите щяха да споделят метода.
Инак какъв отговор очаквате,едва ли някой мери обема на сгънатите дрехи,преди да ги нареди в куфара си.."Как?"..Пробвайте и ще видите.
Всички статии за опаковане на багаж,съветват именно това,навиване на руло.Предполага се,че твърдението за ефективност на метода е извлечено от базата на опита на хората
 
https://www.google.com/search?q=best+tips+for+pack+clothes+trave … =657&biw=1366

# 78
  • Мнения: 13 819
Точно, всички съвети за комфорт на намиране каквото ти трябва по-лесно изхвърчат през прозореца в момента, в който нямаш място или трябва така да увиеш шишенца и бутилчици, които си си накупил, че да ти пристигнат не на парчета.

Елфичка разсня ме, така е  но това е
на връщане, дрехите са за пране и вече могат да изпълняват и други функции, тип протекторни Wink

# 79
  • София
  • Мнения: 11 117
Joy 
Така е. Чекираният багаж винаги позволява повече свобода, но рядко имам такъв... Simple Smile

За мен той даже е допълнително усложнение, особено когато се налага да напуснеш хотела по обяд или по-рано а полета ти е късно вечерта. Допълнителен дерт да го мислиш къде да го денеш вместо да си ходиш волно по улуиците с раничка на гръб.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 164
Навиването на руло съм го правила когато ходехме на море с мотора - тогава наистина е супер ограничен багажът. Работи, но е по-трудно и за слагане, и за вадене, така че ми е за краен случай.

# 81
  • Мнения: 7 006
Навиването на руло съм го правила когато ходехме на море с мотора - тогава наистина е супер ограничен багажът. Работи, но е по-трудно и за слагане, и за вадене, така че ми е за краен случай.
Удобството е,че като отвориш капака и виждаш целия багаж,няма нужда да вадиш пластове за да немериш търсеното.И определено говорим за куфар,инак и в раница понякога така ги редя,когато пътуваме само със сина ми,и гледам с една раница да сме и двамата,но  с куфара си е най-удобно..
Скрит текст:
Между другото,търся си хубав комплект от куфар и чанта,нещо да препоръчате?

# 82
  • Мнения: X
@Какво?
Имам този куфар и съм много доволна - много лек, обема му е 41 литра, което е добра вместимост за тези размери: https://www.samsonitebg.com/american-tourister-spiner-na-4-kolel … -tsvyat-6504.html
Мисля, че е 1.4 кг. Бях го купила за 100тина лв от намаление в Спортсдирект.

Ползвам раница на Декатлон. Но съм харесала тези:
https://www.samsonitebg.com/product-8794.html
https://www.samsonitebg.com/product-8653.html
https://www.samsonitebg.com/product-8773.html

# 83
  • Мнения: 6 166
На връщане е сигурация, ама и на отиване си трябва да се погрижи човек за саламчето и ракийката. Все ще потрябва из път, а ако не потрябва пак ще се изпие .. да не остане зян, а и да не тежи в куфара.

За раниците, има едни хубави с прибиращи се колела и с допълнително, разтегателно дъно.

# 84
  • Мнения: 13 819
За куфарчето, искам да кажа, че тези с колелца които са извън самия куфар ( така може и да се придвижва, стоешката) много се губи като размер. Имаме на  Samsonite  подобен но колелцата са в(ЪВ) куфара. При движение трябва да е наклонен което е минус, но пък побира повече.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 164
Обаче пък куфар с 4 колела се бута с половин пръст, можеш и по 2 в ръка ако се наложи. Това като пътуваме всички е често срещана конфигурация - единият възрастен е с детето + максимум един куфар, а другият - с останалите 2 или всичките 3 броя.
А и има 4-колесни, които се вместват в ръчния багаж дори на Уиз и Райънеър, например този:

Но при тази серия големия минус е че ВИНАГИ има хора със същия. Имаше ги в ОМВ, затова. Дори като возих 3 колежки на тиймбилдинг внимавахме 😂

# 86
  • Мнения: 13 819
Ами то въпроса е да вземеш куфар с размер, който  удовлетворява всички нискобюджетни багажоограничителни компании ( за да нямаш куфар за тази или онази компания )  и второ и немаловажно- като нямаш деца които да държиш за ръка , а по-големички дето си готвят и си дърпат куфара ( а някои от тях на доста висок ръст и съответно с доста големи дрехи  ) -  10 см вповече от размера на куфара са си от голямо значение.

# 87
  • Мнения: X
Това с колелцата е малко глупаво. Когато са се заяждали с мен, винаги пъхам куфара с колелцата нагоре. Като цяло този на AT е ОК за Райън, Уиз, Лот и БГ еър.
Някои от полетите на Райън и Уиз ги изкарах със сак от Естил, но честно казано не ми е много удобно да го мъкна.
Имаше един бранд, на който колелцата се отвиваха, но беше доста тежък най-малкия размер - 2.5 кг.

# 88
  • Мнения: 9 991
С раница е по-удобно. Отделно самият куфар тежи. Раницата е разтеглива и събира повече багаж. Трето ако имате стълби да минавзте, куфара е по-тромав. Куфар ми есамо чекирания багаж. Гледах някакви раницо-куфари на кенгъл. Хем са меки, хем с колелца и дръжка,  о и с презрамки да може да се носи на гърба.
https://images.app.goo.gl/s8QMFx3VzKRE7aDG9

# 89
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
На нас сега ни предстои пътуване с мм, платила съм за малък куфар до 10 кг, освен чантата която също е позволено да е до 10 кг, а мъжа ми ще пътува с раница, той целия багаж може да си побере вътре🤣за разлика от мен! Отиваме за 3 дни но винаги пътувам с куфар, дали за 3 дни, дали за 10, и навивам дрехите на руло, и козметиката в малки шишенца, и аз не режа хапчетата абсурдно ми звучи.

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Много интересна тема. Изчетох я цялата и сега ще споделя нещо и от моя опит.
Застраховка. Преди правехме преди всяко пътуване, а сега правим мулти трип. Голямо удобство. Важи 1 година, не трябва да имаш престой повече от 30 дни в чужбина. Винаги искам да има включена и дентална помощ 100 - 150 евро, защото някои компании нямат. Дават картонче, което ми стои в портмонето и така никога не го забравям. Много е удобно и за "спешни" пътувания. Седим си в петък вечерта и на майтап - хайде утре да прескочим до Турция да хапнем кюфтенца или тава джигер. Или сме в София и някой каже - искате ли утре до Сърбия да прескочим да хапнем плескавици. Ето така винаги си имаме застраховка за пътуване в чужбина.

Чанто-раница. https://www.amazon.co.uk/gp/product/B076HS6LJ5/ref=ppx_yo_dt_b_a … ie=UTF8&psc=1     Това е чудото с което пътувам. Когато искам чанта крос боди е с дръжка - дълга, къса каквато ти душа иска. Когато искам да съм раница и да са ми свободни ръцете - хоп местя дръжката и става раница. Има си 2 странични джобчета за шишенце с водичка, другото за малки боклучета. Предният джоб за очилата - диоптрични или слънчеви.

Това от мен.

# 91
  • Мнения: 6 166
Подсети ме, че не знам къде ми е европейската здравна карта и ще трябва да си вадя нова за ЕС. Това със застраховките е много добро. 

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
Аз не разчитам на европейската здравна карта. Застраховката с асистанс е по-добре. Както тук не всеки доктор работи със здравната каса, така и в чужбина не всеки иска с тази осигуровка. Застраховката важи и за страни, които не са  в ЕС. Затова дадох пример с Турция и Сърбия.

# 93
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Относно застраховките - много кредитни карти имат такива - просто проверете вашата.

# 94
  • софия
  • Мнения: 1 203
Искам да благодаря на, авторката за темата-тя ме подкокороса и вече имам кубове-органайзери. Вярно, китайски, но от Amazon.
A по последната тема, можете  да ми повярвате, че ЕЗОК не ви върши никаква работа даже и за ЕС.

# 95
  • Мнения: X
Може ли да споделите инфо за ЕЗОК? Моята изтече и мислех да я подновявам...

# 96
  • софия
  • Мнения: 1 203
ЕЗОК е документ, който удостоверява, че сте европейско здравно осигурено лице и имате право на спешна и неотложна помощ по режима на местните (немски, френски..) здравно осигурени лица. За съжаление повечето лечебни заведения изискват заплащане  на тази помощ в кеш и издават документ за това. Да възстановиш, обаче тази сума в Бг, е практически невъзможно. Подава се молба в НЗОК и се чака години

# 97
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Аз изобщо не знаех за този документ, а обикновенната застраховка какво включва всъщност, сега мился да направя ще пътуваме в Италия, до сега никога не сум правила застраховка.

# 98
  • софия
  • Мнения: 1 203
Има много различни застраховки, с различен пакет. Иди в някой офис, ще ти предложат. Ако пътуваш с група, обикновено агенциите я включват в цената.

# 99
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Не няма да сме с група, сами ще сме с мм.

# 100
  • Мнения: 508
Да кажа и аз за ЕЗОК. Дъщеря ми миналата година беше една година по Еразъм в Испания, всяка година си вади ЕЗОК, та там се разболя и ходи на преглед, показала  е картата и нищо не е плащала. Според мен върши работи все пак.

# 101
  • софия
  • Мнения: 1 203
Стават и чудеса:blush:
Мисълта ми е, да не се разчита на нея, а ако му се занимава на някого, да си я вземе, но обезателно и застраховка! Дано не става нужда..

# 102
  • Мнения: 13 819
Да кажа и аз за ЕЗОК. Дъщеря ми миналата година беше една година по Еразъм в Испания, всяка година си вади ЕЗОК, та там се разболя и ходи на преглед, показала  е картата и нищо не е плащала. Според мен върши работи все пак.

Подкрепям
Това НЕ Е ЧУДО. Дъщеря ми е студент в голям град в ЕС вече четвърта година. Диспанзеризирана е в бг с астма на алергична основа., получава лекарства по здравна с доплащане. Когато щеше да заминава в здравна каса техният юрисконсулт ме излъга гледайки ме в очите че тази карта не покривала нищо и че в Европа трябвало да учат здрави деца иначе се всичко се плащало. Глупости на търкалупости е това. Картата покрива всичко на детето ми, дори неща които в бг се плащат. Всяка година й правят цял панел тестове за алергии, изработват лекарства и й ги поставят ежеседмично  - безплатно. Плаща единствено 5евро обработка на рецептата един път на три месеца . Дори й правиа в болница изследвания на два пъти, защото откриха че единият й инхалатор за астмата й докарва ускорен пулс. Той беше преписан от бг. Смениха го с някакъв техен. А тук плащаме и тестове, и лекарства и поставяне на ввсяка инжекция. Това са стотици левове. До сега там освен алерголог  е ползвала лекар за грип, за кожен проблем, за ухо и дори лекарствата им са с цени по-ниски от нашите. Така че европейската здравна карта покрива много просто нзок не иска вие да го знаете.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 18:44 от _re_ge

# 103
  • София
  • Мнения: 16 055
Но и двата положителни случая с ползване на ЕЗОК са със студенти.
По мои наблюдения за тях има известна толерантност,  а и са осигурени към университета.
За възрастен турист - дано не се налага. Често пътувам и до скоро си правех частна здравна застраховка. Ами късополите служителки в СДИ изобщо не можеха да ми обяснят какво покрива, как се лекувам ако се наложи. Само въртяха очи и изтъкваха коя от коя е по-евтина.

# 104
  • софия
  • Мнения: 1 203
Мили дами, студентите до 26г. са на друг режим!!!! Те са,временно пребиващи в страната.

# 105
  • Мнения: 13 819
Но и двата положителни случая с ползване на ЕЗОК са със студенти.
По мои наблюдения за тях има известна толерантност,  а и са осигурени към университета.
За възрастен турист - дано не се налага. Често пътувам и до скоро си правех частна здравна застраховка. Ами късополите служителки в СДИ изобщо не можеха да ми обяснят какво покрива, как се лекувам ако се наложи. Само въртяха очи и изтъкваха коя от коя е по-евтина.
Осигурени са студентите ОТ България И ВЪВ България като учащи , нищо че са студенти там в рамките на Европейския  съюз,а не тук. Може би зависи от конкретната държава, нямам наблюдения освен от Австрия.  Подавам в НАП всеки семестър документ че е записана редовна студентка. Така че от университета  не получава здравна осигуровка. Така написано означва че всички студенти в бг имат различни здравни права от нас възрастните.  Дъщеря ми каза че там си има цели течения лекари , кабинети които обслужват точно такива с европейски здравни карти и са факири да измъкват пари от там. Друг е въпросът че НзоК това не им харесва защото излиза от техния джоб. Затова и така са ми казали техните юристконсулти. За да не си търсим правата.  Обаче тук има нещо важно , зависи от вида пребиваване. Нейното е временно, както и би било на всеки отишъл там до шест месеца мисля че беше. Когато вече стане друг тип пребиваването и за тази европейска здравна карта нещата се сменят. Но като си на екскурзия за всеки от нас нищо не би било по-различно от това което ползва един студент с тази карта, защото на картата не пише - това е студент отпуснете му повече, това е възрастен - да бега..

# 106
  • Мнения: 6 166
Само трябва да не се ходи в частна болница с такава карта и предварително да се пита дали ще ти издадат фактура или ще си поискат парите от НЗОК по служебен път. Ако е по служебен път НЗОК ще плати консултациите по техни цени, а ако е с фактура, за 100 евро преглед в държава от ЕС ще възстановят 10лв по българските цени.

# 107
  • Мнения: 13 819
Елфичка много точно допълнение. Но то и в бг с частните болници нещата са различни.

За да е по - темата, днес готвя седмичн багаж от който дрехите са ми само 20%ю( Защото там ще се пера). Сгънах на руло , сгънах на обикновено -  все тая се получи, дрехите заемат една незначителна част от куфара. Вероятно като има повечко дрехи , рулото върши повече работа.

# 108
  • софия
  • Мнения: 1 203
_re_ge, опитай с твоята ЕЗОК да, си направиш изследвания като на дъщеря ти! Разбира се че тя е на друг режим, диспансер изирана е, следят я,защото е временно пребиваваща!
елфичка, такъв е редът, но нали сте чували какви дългове има нашата каса към чуждите. При това положение, нашата карта олеква безкрайно.
Както и да е..
Пак ще кажа най - добронамерено: направете си застраховка за да ви е мирна главата и дано не ви потрябва!

# 109
  • Мнения: 9 991
Няма лошо застраховката, ама чудно ми е дали сте я ползвали освен да я плащате. Говорим за български застрахователни агенции все пак. Иначе българи работещи в чужбина, които вече не се осигуряват в България правят такива като си идват в България, защото отказват бг. лекарите да ги лекуват. И аче в чужбина, няма да се учудя, ако е в европейски съюз, да не ви откажат лечение.

# 110
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 796
ЕЗОК е документ, който удостоверява, че сте европейско здравно осигурено лице и имате право на спешна и неотложна помощ по режима на местните (немски, френски..) здравно осигурени лица. За съжаление повечето лечебни заведения изискват заплащане  на тази помощ в кеш и издават документ за това. Да възстановиш, обаче тази сума в Бг, е практически невъзможно. Подава се молба в НЗОК и се чака години
Това не е вярно. Използвахме за племенника ми в Германия. Не поискаха стотинка.

По отношение на багажа- ски ваканция 15 дни, 3 човека- 1чекиран с каски и обувки( натъпкани якетата и ски панталоните+2 кабинни ( единият с книги и играчки) и 1 раница с лаптопи. Подобрих дори личния си рекорд.

# 111
  • Мнения: 6 166
Поздравления

# 112
  • Мнения: 107
Зависи къде. На планина или море. На море слагам един комплект градски дрехи, аксесоари, слънчеви очила, някой друг дезедорант и обувки, бански, джапанки, шапка, някоя стара риза и къси панталонки за плажа, кожна козметика, зарядно за телефон, EDC (комплект "EveryDay Carry), който съдържа джобно ножче, мултитул и две химикалки, фотоапарат (смратфонът не е фотоапарат), документи, пари и себе си + от скоро жена. Вече за баирите е друга бира... Аптечка, комплект EDC, малък импровизиран компект за оцеляване, компас (даааа, знам че без карта е почти безполезен), по настоящем високи работни обувки с полимерно бомбе https://vvmstore.com/kubinki-glasgow,  дъждобран, спален чувал, връхна дреха (бил съм август месец на лагер около Бов, където през нощта падна до 6 градуса, цифром и словом), 10- 20 м въже за простор. Винаги е полезно. Примерно с него когато сте на лагер можете да вържете багажа на някой клон, за да не го достигат неканени гости. Или недай си боже, ако някой счупи крайник да се направи шина. Нося също голям нож с фиксирано острие (или брадвичка). На планина не се ходи без ножка (пацифистите да си ходят по моловете, там не е нужна ножка). Храната ми се свежда до няколко консерви Русенско (в зависимост от дните навън), вода (понякога от вкъщи, понякога си наливам ако има чешми в околността) и шоколад или нещо сладко. Понякога нося радиостанция ако сме повече хора и сме се разбрали да носим радиостанции. И зареден телефон. Добре е близките ви да знаят къде отивате както и телефонните номера на хората, с които отивате. Нося също резервни чорапи (ако преходът е повече от ден, резервно бельо. Слънчеви очила (задължителни в планината). И акъл! Планината и морето не понасят самонадеяни и разглезени кифли и глупаци. Никога сами, никога извън обозначените пътеки, никога в нестабилно време. И още нещо що се отнася до планината. Добре е запалянковците и планинарите, да изкарат един курс и да придобият лиценз за радиолюбител, който дава право да се сдобият ЛЕГАЛНО с по-сериозно оборудване от уоки-токи. Така при спешни случаи ще могат директно да се свържат с ПСС. Радиостанции се продават навсякъде. Освен това батериите им държат с МЕСЕЦИ. Моята откакто съм я купил съм я зареждал 3 - 4 пъти. Любителска е и за възможностите праща доста далеч. Относно жената и баирите сме се разбрали. С нея сред природата се разхождаме около Банкя. Тя няма против моите психопатии. Та това са моит 5 ст. по темата.

# 113
  • Мнения: X
Скрит текст:
Зависи къде. На планина или море. На море слагам един комплект градски дрехи, аксесоари, слънчеви очила, някой друг дезедорант и обувки, бански, джапанки, шапка, някоя стара риза и къси панталонки за плажа, кожна козметика, зарядно за телефон, EDC (комплект "EveryDay Carry), който съдържа джобно ножче, мултитул и две химикалки, фотоапарат (смратфонът не е фотоапарат), документи, пари и себе си + от скоро жена. Вече за баирите е друга бира... Аптечка, комплект EDC, малък импровизиран компект за оцеляване, компас (даааа, знам че без карта е почти безполезен), по настоящем високи работни обувки с полимерно бомбе https://vvmstore.com/kubinki-glasgow,  дъждобран, спален чувал, връхна дреха (бил съм август месец на лагер около Бов, където през нощта падна до 6 градуса, цифром и словом), 10- 20 м въже за простор. Винаги е полезно. Примерно с него когато сте на лагер можете да вържете багажа на някой клон, за да не го достигат неканени гости. Или недай си боже, ако някой счупи крайник да се направи шина. Нося също голям нож с фиксирано острие (или брадвичка). На планина не се ходи без ножка (пацифистите да си ходят по моловете, там не е нужна ножка). Храната ми се свежда до няколко консерви Русенско (в зависимост от дните навън), вода (понякога от вкъщи, понякога си наливам ако има чешми в околността) и шоколад или нещо сладко. Понякога нося радиостанция ако сме повече хора и сме се разбрали да носим радиостанции. И зареден телефон. Добре е близките ви да знаят къде отивате както и телефонните номера на хората, с които отивате. Нося също резервни чорапи (ако преходът е повече от ден, резервно бельо. Слънчеви очила (задължителни в планината). И акъл! Планината и морето не понасят самонадеяни и разглезени кифли и глупаци. Никога сами, никога извън обозначените пътеки, никога в нестабилно време. И още нещо що се отнася до планината. Добре е запалянковците и планинарите, да изкарат един курс и да придобият лиценз за радиолюбител, който дава право да се сдобият ЛЕГАЛНО с по-сериозно оборудване от уоки-токи. Така при спешни случаи ще могат директно да се свържат с ПСС. Радиостанции се продават навсякъде. Освен това батериите им държат с МЕСЕЦИ. Моята откакто съм я купил съм я зареждал 3 - 4 пъти. Любителска е и за възможностите праща доста далеч. Относно жената и баирите сме се разбрали. С нея сред природата се разхождаме около Банкя. Тя няма против моите психопатии. Та това са моит 5 ст. по темата.

Благодаря! Simple Smile
Особено за следното
Цитат
фотоапарат (смратфонът не е фотоапарат)

# 114
  • Мнения: 115
Като работеща на летище съм се нагледала на хиляди багажи, "тайни" и грешки. Направило ми е впечатление, че изключително малко хора си подреждат багажа. Правете СЕРИОЗНА РАЗЛИКА между "ръчен багаж" (каквато е темата), регистриран багаж и багаж за колата/автобуса!
Щом някои от вас си тъпчат РЪЧНИЯ багаж до разпъване на раницата, сядане върху куфара и използване на вакуумираща торба, значи не са ревали, буквално със сълзи, след проверка от Security.
Човек винаги трябва да е подготвен, за това, че багажът му може да бъде подложен на ръчно претърсване и след това трябва САМ да си го събере отново. Това, че на някои летища "минава номера", не означава,че на друго летище няма да ти изкарат всичко от куфара за една пиличка за нокти.
Най-важното в събирането на РЪЧЕН багаж, особено от начинаещ, е да влезе в сайта на летището/ авиокомпанията да прочете правилата и дали няма промени от последното пътуване.
(Ако някой го интересува мога да отговарям на въпроси от сорта - може ли да нося пастет в ръчен багаж, колко луканки мога да взема и как да пренеса 700мл водка/вино без проблем Grinning )

# 115
  • Мнения: X
Точно това е една от причините за организираността ми, особено за packing cubes. Взимали са ми малка ножичка на летище в Азия, макар че с нея летях до Америка, Африка и в цяла Европа.
Като цяло не нося неща, които могат да предизвикат проблеми. Когато взимам нещо ново към багажа, винаги проверявам изискванията на летищата и авиокомпаниите.

# 116
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Като работеща на летище съм се нагледала на хиляди багажи, "тайни" и грешки. Направило ми е впечатление, че изключително малко хора си подреждат багажа. Правете СЕРИОЗНА РАЗЛИКА между "ръчен багаж" (каквато е темата), регистриран багаж и багаж за колата/автобуса!
Щом някои от вас си тъпчат РЪЧНИЯ багаж до разпъване на раницата, сядане върху куфара и използване на вакуумираща торба, значи не са ревали, буквално със сълзи, след проверка от Security.
Човек винаги трябва да е подготвен, за това, че багажът му може да бъде подложен на ръчно претърсване и след това трябва САМ да си го събере отново. Това, че на някои летища "минава номера", не означава,че на друго летище няма да ти изкарат всичко от куфара за една пиличка за нокти.
Най-важното в събирането на РЪЧЕН багаж, особено от начинаещ, е да влезе в сайта на летището/ авиокомпанията да прочете правилата и дали няма промени от последното пътуване.
(Ако някой го интересува мога да отговарям на въпроси от сорта - може ли да нося пастет в ръчен багаж, колко луканки мога да взема и как да пренеса 700мл водка/вино без проблем Grinning )

Яяяя това последното живо ме интересува Wink Ако разделя ракия в шишенца по 100 мл и ги вместя в 1-литровото пликче- ще бъде ли допуснато?

# 117
  • Мнения: 115
Яяяя това последното живо ме интересува Wink Ако разделя ракия в шишенца по 100 мл и ги вместя в 1-литровото пликче- ще бъде ли допуснато?

Да, точно! Няма абсолютно никакъв проблем, ако са опаковани именно по този начин!

Други варианти, които съм виждала, но НЕ СА100% сигурни-
- ако сте с дете под 2 години, да сипете течността в бебешкото шише на детето и да го представите за вода/ сок/ чай. Ако не лъхне от шишето на алкохол, имате шанс да го вземете.
- лекарствата нямат ограничение от 100мл, т.е. може да ползвате шишенца от спирт и сироп по 150-200мл и да се надявате, че рентгена няма да ги разпознае като опасни.
Важно е всички течности да бъдат представени на служителите отделно от багажа.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 08:16 от Georgieva.

# 118
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 796

- ако сте с дете под 2 години, да сипете течността в бебешкото шише на детето и да го представите за вода/ сок/ чай. Ако не лъхне от шишето на алкохол, имате шанс да го вземете.
- лекарствата нямат ограничение от 100мл, т.е. може да ползвате шишенца от спирт и сироп по 150-200мл и да се надявате, че рентгена няма да ги разпознае като опасни.

Ако следвате посочените съвети рискувате проблеми по големите международни летища. Имат специални скенери и веднага разбират каква е течността.

# 119
  • Мнения: 1 332
- ако сте с дете под 2 години, да сипете течността в бебешкото шише на детето и да го представите за вода/ сок/ чай. Ако не лъхне от шишето на алкохол, имате шанс да го вземете.
На гръцко летище са ме карали да дам на детето да пие от шишето, така че изобщо не е сигурен тоя вариант.

# 120
  • Мнения: 115
Написала съм кой вариант е сигурен и правилен и кои начини не са много сигурни.
Няма специален скенер. При доброволно представените течности има 40% вероятност да бъдат специално подредени, за да може рентгена да определи дали има взривно вещество в бутилката. Ако сте оставили течността в багажа си, ще мине 100% проверка.
И аз съм карала хора да дават на децата си да отпият, защото съм усещала, че мирише на водка, а не на вода. Въпрос на късмет е служителя да провери дали лъха на алкохол и дали рентгена ще определи, течността като опасна.

9-10 шишенца по 100мл, събрани в прозрачен зип-пакет- това е единствения 100% сигурен вариант за превоз.

# 121
  • Milano
  • Мнения: 3 670
Ама че идеи от служител на летище.
Да си я купят тази водка от безмитния магазин, вместо да я слагат в шишето на детето.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 09:00 от regina di cuori

# 122
  • Мнения: 115
Ама че съвети от служител на летище.
Да си я купят тази водка от безмитния магазин вместо да я слагат в шишето на детето.

Никъде не съм написала, че съветвам хора да се бият със зъби и нокти за една проста ракия. Съветвам всеки да си спазва правилата и да бъде готов, че нещо, което е ценно за него може не бъде допуснато на самолета!!!
И аз не разбирам защо момичета плачат за шампоана си и защо майка хвърля буркани по служители, заради това, че трябва да изхвърли водичката на 15-годишното си детенце. Това с бебешкото шише с вино съм го виждала няколко пъти от руснаци, които много ги е "страх да летят".

# 123
  • Мнения: X
Включвам се, защото тези дни намерих 2 раници, които са много подходящи за Райън и Уиз
https://www.cabinzero.com/products/classic-28l-ultra-light-underseat-cabin-bag 28 литра
https://cabinmax.com/en/laptop-compatible/129-255-perth-anti-the … ml#/54-color-grey 31 литра (малко по-голяма е)

# 124
  • Мнения: 1 332
Май скоро няма да ми се налага да опаковам багаж. Определени авиолинии преустановяват всякакви дейности. Някои сигурно и ще фалират. Поне до есента не мисля да летим.

# 125
  • Мнения: X
Да... Sad Много тъжно... Дано има повече излекувани хора и по-малко жертви.
Гледах да се разсейвам и затова търсих неща за бъдещето, когато и да е то....

# 126
  • Мнения: 3 589
Включвам се, защото тези дни намерих 2 раници, които са много подходящи за Райън и Уиз
https://www.cabinzero.com/products/classic-28l-ultra-light-underseat-cabin-bag 28 литра
https://cabinmax.com/en/laptop-compatible/129-255-perth-anti-the … ml#/54-color-grey 31 литра (малко по-голяма е)

115 лева ... скъпи са за това, което представляват

Общи условия

Активация на акаунт