Вашите тайни при опаковането на ръчен багаж

  • 7 667
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Авия, на човек по раничка се има впредвид, нали? Включително и на децата по една?
Да, по раница на човек.Grinning

# 61
  • Мнения: 6 166
Отначало прочетох, че събираш всичко в една Уиз ръчна чанта и щях да те призна за ниво по пакетиране: Богиня. Grinning

Ето тук има готини съвети. Единият от тях е всичко да се навива на руло. Всяка дреха. Ако изпадна в липса на постранство това върши много добра работа.

https://www.travelfashiongirl.com/60-travel-packing-tips-from-the-experts/

# 62
  • Мнения: X
Благодаря, Елфичка.
Страхотен сайт и много ми хареса YT канала на девойката.
Има много идеи, особено за избор и съчетаване на дрехите.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Навивам дрехите на руло и така се оказва, че мога да взема една идея повече дрехи.
Синът ми като ходеше  едно време на детска градина и там ги учеха по този, също начин да си навиват дрехите на "саламче".
Освен това ми се струва, че се мачкат една идея по-малко.

# 64
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
Навивам дрехите на руло и така се оказва, че мога да взема една идея повече дрехи.
Синът ми като ходеше  едно време на детска градина и там ги учеха по този, също начин да си навиват дрехите на "саламче".
Освен това ми се струва, че се мачкат една идея по-малко.

Аз, обаче навивам по няколко наведнъж. Най-отвътре са тези, които най-малко се мачкат .

# 65
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Да, точно така. Няколко наведнъж.

# 66
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Чудя се... това с навиване дрехите на "саламче" за всички материи ли се отнася?!? Например блуза/риза от 100 % памучен плат (не трико) като се навие така, няма ли се измачка много по този начин...

# 67
  • Мнения: 10 593
Не знам как точно заемат по-малко място, като обемът е един и същ.
Визуално може би, ама иначе няма как да стане. Редя си всичко нормално, ако натъпча повече куфара, сядам отгоре и го закопчавам 😁
Мачкащи се дрехи не купувам, камо ли да помъкна на почивка, не гладя.
Ако е командировка - пак предпочитам да ми е удобно, с президенти не се срещам и на Виенски бал не ходя. Те тия дето ходят, едва ли им е мястото в куфарите основен проблем 😎

# 68
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
Чудя се... това с навиване дрехите на "саламче" за всички материи ли се отнася?!? Например блуза/риза от 100 % памучен плат (не трико) като се навие така, няма ли се измачка много по този начин...

Всичко можеш да навиеш. Smile Не всичко, обаче ще изглежда добре след това.
Ние пътуваме предимно за почивка. 99% от дрехите не се мачкат - тениски, дънки, бански, къси гащи.
Навити, обаче наистина заемат по-малко място. Е, ако ги навиеш стегнато!
Куфари и чекиран багаж ползваме изключително рядко. Само раници.

# 69
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Чудя се... това с навиване дрехите на "саламче" за всички материи ли се отнася?!? Например блуза/риза от 100 % памучен плат (не трико) като се навие така, няма ли се измачка много по този начин...

Всичко можеш да навиеш. Smile Не всичко, обаче ще изглежда добре след това.
Ние пътуваме предимно за почивка. 99% от дрехите не се мачкат - тениски, дънки, бански, къси гащи.
Навити, обаче наистина заемат по-малко място. Е, ако ги навиеш стегнато!
Куфари и чекиран багаж ползваме изключително рядко. Само раници.
Благодаря... ще трябва и аз да пробвам... Simple Smile

# 70
  • Мнения: 9 991
Не знам как точно заемат по-малко място, като обемът е един и същ.
Визуално може би, ама иначе няма как да стане. Редя си всичко нормално, ако натъпча повече куфара, сядам отгоре и го закопчавам 😁
Мачкащи се дрехи не купувам, камо ли да помъкна на почивка, не гладя.
Ако е командировка - пак предпочитам да ми е удобно, с президенти не се срещам и на Виенски бал не ходя. Те тия дето ходят, едва ли им е мястото в куфарите основен проблем 😎
Заемат по-малко място, защото иначе остават дупки, които не можеш да напълниш. Така "сбиваш" обема да се каже, практически използваш куфара на 70-80%, иначе на 60%. Също е важно да се тегли, защото на мен на дадени ми разрешени размери, куфара ми беше по-малък, килограмите почти точни.

# 71
  • Мнения: 10 593
Бе пробвала съм го туй с рулото, освен че се моткам още повече с багажа, файда никаква.
А и как хем е стегнато и плътно, хем дупки... Че и по няколко наведнъж, да ровя после кое къде е.
Ми навивайте си 😎

# 72
  • Мнения: 13 872
Бе пробвала съм го туй с рулото, освен че се моткам още повече с багажа, файда никаква.
А и как хем е стегнато и плътно, хем дупки... Че и по няколко наведнъж, да ровя после кое къде е.
Ми навивайте си 😎

Аз също си ги слагам плоско и нямам дупките. От ширината на куфара зависи как точно ще си дрехите - на две , на три или на четири. Като да играеш на тетрис е,  а аз съм добра  в това Wink. Пък и обичам нещата да са ми отделно - тук блузи, там потници.

# 73
  • Мнения: X
И аз ги навивам на руло, защото иначе се мачкат доста.

# 74
  • Мнения: 9 991
Един и същи багаж съм го пренареждала с навиване и без. Ако не ги навия, не ми стигаше мястото.

Общи условия

Активация на акаунт