Студенти в UK - 12

  • 67 033
  • 764
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 607
Дъщеря ми е в Престън, градът е предимно населен със студенти от снощи унито ги сложи на дистанционна форма, но повечето са в общежитие в нейният вход са 380 човека. Нещо което ми каза е, че английските и колеги са си тръгнали по родните си места, нейна съквартирантка от Латвия също е заминала за някъде не им е казала къде.
А това в случая е най-лошото решение, пътуването и комуникацията с много непознати хора.
Повярвайте ми важи за всеки където и да е.
Пазете се и бъдете здрави!

# 106
  • Мнения: 72
В Саутхямптън излязоха една седмица по рано във великденска ваканция. Трябваше да са от 21.03., а сега са от 14.03.

# 107
  • Мнения: 62


Към кандидатстващите.Simple Smile Получихте ли отговори от  всякъде? Дъщеря ми все още чака отговор от Единбург а там е първото и желание.



Здравейте, дъщеря ми получи оферта от Единбург на 13.03.2020г.
На страницата си са обявили, че ще има забавяне на отговорите.

# 108
  • Мнения: 171
Университетът официално обяви, че няма лекции и практики, така че да не ходят студентите(Кингс) . Изпитите им ще бъдат онлайн, така че детето се прибра по-рано от планираното. Не знам дали е правилно или не, времето ще покаже, но истината е, че и тя не се чувстваше спокойна там. Повечето и състуденти се прибраха по държавите си.

# 109
  • софия
  • Мнения: 4 985
И нашият университет обяви онлайн задания по-рано от предварително обявеното.  Според английските приятели на дъщеря ми, университета ще затвори изцяло до седмица, най-много две. Засега все още е отворена библиотеката и се изчаква решение какво как да променят и планират относно рактическата работа, а тя е ключова и съвсем не малко...

# 110
  • Мнения: 220
Моля, споделете какво е положението в другите университети.

# 111
  • Мнения: 1 080
University of Glasgow на 14.03.2020 (може и 15 да е било) обяви, че минават изцяло на дистанционно обучение. Изпитите също ще бъдат онлайн.

# 112
  • Мнения: 1 141
Дъщеря ми е в Сейнт Андрюс. Минават на дистанционното обучение, в момента са в официална ваканция. Все още работят библиотеките, не се знае докога. Получиха имейл, че се прави всичко възможно изпитите да са онлайн, но всеки факултет ще решава самостоятелно дали може да осигури тази възможност.

# 113
  • Мнения: 408
https://www.gov.uk/government/speeches/controlling-the-spread-of … ent-to-parliament
Великобритания също предприема нужните мерки. Споделям с вас информацията, защото университетите следват препоръките на правителството за обучението в училища и университети.
Тук също можем да следим какво предприемат/ ще предприемат университетите:
https://www.officeforstudents.org.uk/advice-and-guidance/student … tion/coronavirus/
https://m.facebook.com/educationgovuk/

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 08:32 от i_nenova

# 114
  • Мнения: 5
Дъщеря ми е в Бат. От днес до края на годината обучението и изпитите ще бъдат онлайн. Тя обаче засега не желае да се прибира. Не мога да преценя правилно ли е, не знам какъв съвет да й дам.

# 115
  • Мнения: 833
В Ланкастър ги разпуснаха преди две седмици. Не е ясно какво ще се случи с изпитите през май. Масово са се разотишли по родните краища. Моята дъщеря имаше намерение да остава и да учи в библиотеката, но паниката навсякъде е взела връх. Магазините са опразнени. Малкото останали студенти не смеят да излизат от стаите си. Тя се беше заредила с храна. Налудничавата политика на Джонсън, граничеща с геноцид успя да я изплаши, така че утре се прибира.

# 116
  • София
  • Мнения: 607
Само да Ви призова, като си дойде да се сложите под карантина според новите разпоредби на МЗ, а те са всеки прибрал се от чужбина български граждани е под задължителна карантина заедни с неговите близки.

# 117
  • Мнения: 833
О, да! Разбира се! Приятелят й ще я вземе от летището и ще карат карантината заедно.

# 118
  • Мнения: 220
Според доц. Мангъров мерките, които се взимат у нас са неправилните, не липсата на такива при англичаните.

https://fakti.bg/mnenia/456059-doc-mangarov-pred-fakti-za-virusa … akVNPuaC6rynwyrWs

Иначе приятелят на сина ми - италианец се е прибрал в Италия още миналата седмица.

# 119
  • София
  • Мнения: 607
Стадният имунитет не е измислен сега, но има едно нещо което се приема за него, прави се когато има ваксина. Едиственото което ме успокоява в Англия е, че се правят много тестове, 50 хиляди до вчера. Надявам се на строгата изолация и карантина от техните служби на вече заразените. Те са малко от бавните и мудни личности според дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт