СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 782
  • 781
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 9 110
Откакто се кандидатства през системата, подалите заявления от други области без намерение да се запишат ( просто за проба) хич не са за подценяване като бройка.
Е, хубава работа Hushed . И такива ли има?

# 121
  • Мнения: 6 587
Парашутисти да искаш, Зазу...

# 122
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Откакто се кандидатства през системата, подалите заявления от други области без намерение да се запишат ( просто за проба) хич не са за подценяване като бройка.
Е, хубава работа Hushed . И такива ли има?
Да има-в столицата най-вече.
А има такива,които просто решават,че няма да се справят и се отказват.В малките градове рядко има движение  след 1 класиране,за след 2ро хептем.
Не,не са парашутисти-системата позволява да се кандидатства в няколко области едновремевно,без да се бие път до др град.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 22:38 от svetlaem

# 123
  • Мнения: 6 587
Светле, моя позната, без  да има намерение да записва детето си в София, миналата година сложи в списъка НЕГ. Точно за проба.

# 124
  • София
  • Мнения: 7 190
А я да попитам - излиза ли статистика по училища за брой приети/ брой записани деца по класирания съгласно поредност на желанието? Например: гимназия Х, 200 приети на първо класиране, от тях 150 по първо желание,180 записани; 20 приети на второ класиране и т.н.
Предполагам, че няма публично достъпна информация, структурирана по този начин, де.
Опитвам се да предположа колко горе-долу места се освобождават за второ класиране за топ 10 гимназии в София да речем. Според мене е вероятно да са между 8-10%.

# 125
  • Мнения: 21 455
Правилно предполагаш. Има такава информация, но не е публично достояние.

# 126
  • Мнения: 3 048
В София наистина е драматично.
Големият избор освен екстра е и тежест.
Някои се вкарват във филм като вземат да изчисляват балове в опит да се класират "по първо желание".
Ако детето си изреди желанията просто, няма да се прецака. Така и не разбрах мерака да е прието детето "по първо желание", вместо да е прието на най-желаното от него място, за което му е стигал бала.

# 127
  • София
  • Мнения: 7 190
От информацията м.г. за мене беше особено важно това да се пише задължително близко непървоешалонно училище към края на желанията.
Имаше казус и то не в София - бяха писали едно единствено училище и детето не беше прието. Не знам какво стана после, но много неприятна беше ситуацията.

# 128
  • Мнения: 21 455
Това е правилният вариант. Достатъчно на брой желания, подредени от " пеперуди ми пърхат в стомаха, като чуя за тази паралелка" до " и това става".

# 129
  • София
  • Мнения: 9 110
Има ли деца, дето да им пърхат пеперуди при мисълта за паралелка Stuck Out Tongue Winking Eye ?
На младежа по-скоро му пърхат при мисълта за KFC и Фортнайт примерно, въпреки че е силно мотивиран да си учи в СМГ.

# 130
  • Мнения: 21 455
Добре, де - " на мама й пламват ушите от любов, като помисли за тази паралелка". Joy

# 131
  • София
  • Мнения: 9 110
Тук ме спечели на 100% Hug .

# 132
  • София
  • Мнения: 7 190
Уви, точно така е.
Те тия деца откъде да знаят.
Да не говорим, че поне в София материалната среда в повечето топ гимназии хич не е уау и не виждам на кой нормален човек ще му запърхат пеперуди в стомаха като влезе и ги види тия прословути училища.
ПП: Редакторът на телефона ще ме умори: току що беше написал "запържат пеперуди". 😁 Само ми отваря работа да влизам да се редактирам.

# 133
  • София
  • Мнения: 2 854
И ние ще бъдем на Бай Ганьо в Младежкия на 16.2. Да видим ще ни хареса ли, както бяхме доволни от Хъшове в Народния.
А на мама й пърхат пеперуди само от мисълта за НЕГ, нямам търпение да си говорим всички дружно у нас на немски, че вече само мъжа ми не ми е достатъчно. 😂

# 134
  • Мнения: 3 048
...
Имаше казус и то не в София - бяха писали едно единствено училище и детето не беше прието. Не знам какво стана после, но много неприятна беше ситуацията.
Ако не си в топ 26 бала от сбора БЕЛ + МАТ, записването на само една паралелка не говори много добре за вземащите решенията за това дете. (верно, че ако не знае човек всички обстоятелства големи изводи не бива да прави, ама никак не ми идват наум ситуации или принуда, в които да се допусне това).

Общи условия

Активация на акаунт