СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 659
  • 781
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 966
Аз това не успявам да го отворя. Нито предишното, по БЕЛ. Може ли някоя добра душа да ги качи и във Фейсбук, моля!

# 721
  • Мнения: 1 402
Хмм...аз явно съм много либерална.  Не проверявам домашни, само питам и напомням да се пишат. Големият често иска помощ за някое упражнение по география или история, не защото не знае отговорът, а защото се притеснява за формалировката..."Как да го напиша това?" Уроците слушат в "уча се" - явно върши работа!
Нямат никакви ограничения за компютъра...телефоните са си техни и са на тях във всеки свободен момент. Е и свободните моменти са доста малко Simple Smile, но това е друг въпрос.

# 722
  • Мнения: 41
Здравейте! Доволни ли сте от резултатите на пробните изпити по български език?

# 723
  • София
  • Мнения: 12 201
Здравейте! Доволни ли сте от резултатите на пробните изпити по български език?
Не, но аз бях писала, че и двете са с по -10 точки спрямо предишният път. Говоря за Междучасие.
Едната има 68 точки и е по-добре от едва 34 процента от децата.
Другата не е толкова зле, има 88 точки и е по-добре от 89 процента от децата, но предният път беше с 98 точки, дано не продължи така да намалява точките и нататък.

# 724
  • Мнения: 1 402
Здравейте! Доволни ли сте от резултатите на пробните изпити по български език?
Не съм доволна, но го очаквах. Той е супер сериозен, но доста се притеснява на изпити. И съответно е направил такива грешки, каквито не би допуснал, ако е спокоен. Трябва да успее да притръпне до НВО, защото инъче и там ще е така. Трудно се преборва притеснението.
 Преразказал е добре текста, но не му е стигнало времето за препис и си личи, към края дори не е отделил абзаците. Има и доста правописни и пункиационни грешки. Въпросите към непознатия текст - грешни. А той обича да чете, няма проблеми с разбирането. Книгите на Рик Риардън ги е чел всичките. Може с часове да говори за богове. Иакам да кажа, че проблеми с четенето с разбиране не би трябвало да има. На граматиката, в къщи той помага на брат си - определения, времена, всичко, знам че ги знае - е объркал ги е! И т.н.  Стига, че стана дълго Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 10:10 от MollyBy

# 725
  • София
  • Мнения: 12 201
Някой има ли представа колко деца са се явявали на ПИ 2 по БЕЛ в Междучасие?

# 726
  • София
  • Мнения: 2 431
Аз официално още не знам резултата от последния изпит по БЕЛ, но не съм доволна  Laughing
Около 70 точки имал, защото при проверката не му били зачетени някакви неща. Едното само разбрах кое е - при условие да изброи предлозите в едно изречение, той не бил сигурен за всички и написал повече неща (такава беше моята инструкция). В резултат май нито една точка не са му дали на тази задача. На истинския изпит обаче не би трябвало да се случи това.
Друга слабост за момента са правописните и граматически грешки за откриване, там трябва да наблегнем явно.
На преразказа имал доста точки, но не ми каза колко. Едно дете от групата щяло да прави изпита на по-късна дата и оттам забавянето.

# 727
  • София
  • Мнения: 370
Аз това не успявам да го отворя. Нито предишното, по БЕЛ. Може ли някоя добра душа да ги качи и във Фейсбук, моля!

Коя е ФБ групата? За включване в нея пак ли има условия? Аз за мейла още не мога да се класирам.

# 728
  • Мнения: 4 966
И моето момиче, както и приятелката й, са с 10 точки надолу на ПИ 2 в Междучасие (БЕЛ). Още не са ни го върнали, но вчера ходих да плащам такса и в офиса ми казаха резултата.

# 729
  • Мнения: 7 246
грейпфрут , да не са в една група децата ни в Междучасие ? И моят е с подобен резултат (за мой ужас) , а той е спокоен , защото бил пети в групата...Sad
На общ.кръг по химия има 96 т.и много гордо вчера почна да решава задачите от обл.от мин.год.и..."то не било чак толкова лесно , колкото си мислех"-ама като решава наум за 20 мин.теста...50/50 вярно/грешно...
А за учителите , които разказват "щуротии" в час или "преподават" чрез "Уча се" да не захващам тема....(по ТП разбрали с подробности , как господинът чакал близо година да му се отмиришат новите китайски пантофи..и други подобни.)

# 730
  • София
  • Мнения: 2 431
Дени, при Василева е моят.

# 731
  • София
  • Мнения: 9 097
Младежът има с 2 точки по-малко на втория пробен по БЕЛ в Междучасие (спрямо първия). Този път повече на преразказа и по-малко на тестовата част.
Опитва се да учи за областен кръг по химия, но заради това, че имаха по един час първия срок, има да наваксва уроци, а няма време Confused.

# 732
  • Мнения: 7 246
Не са заедно Sad , при Андонов е по БЕЛ-харесва му как не бил "сухар" , а им разказвал много интересно  за" история и други неща извън неговия предмет").

# 733
  • Мнения: 41
Моето момче не ходи в школата на уроци. Само на пробен изпит беше, но изкара 51 точки, което е много малко.

# 734
  • София
  • Мнения: 2 431
То хубаво им разказва, и по принцип е полезно, но не за това са там.

Общи условия

Активация на акаунт