Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 24

  • 63 057
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 371
Джаста Праста, сподели рецептата за карамелизираните макарони моля

# 481
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 504
Погача

# 482
  • Мнения: 15 326
Съни, разбира се, това са най обикновени макарони на фурна, но:
Скрит текст:
карамелизирани. Много добре се получиха и доволно сладки. Първо разбих 4 бр. яйца с 1ч.ч. захар и добавих около 700мл. мляко и 2 бр. ванилия на прах. После сварих около 400гр. макарони(моите са мидички, но стават всякакви) в леко подсолена водичка. След като направих заготовката, направих карамел от 1ч.ч. захар и мн малко водичка. Изсипах карамела в тавичка, сложих отцедените макарони отгоре и залях със сместа от яйца, мляко и захар. Изпекох на около 180 градуса до готовност. Оставя се добре да се охлади и се сервира. [/spoler]

# 483
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Хляб с лимец, царевично брашно и маслинки
Скрит текст:


Киноа с веган Чедър и печен пипер


Като видях печените ябълчици наLabrex ми се доядоха


Нахутена крем супа


Свински пържоли и дроб на грил тиган

# 484
  • Мнения: X
Spaghetti aglio e olio с малко чоризо за разкош! (Щото мъжлето си иска мръвката)

# 485
  • Мнения: 2 379
Питките и погачите изглеждат страхотно! За вечеря днес пак има зелена салата ( много си я обичам), вратна пържола, патладжан на фурна и свеж домат.

# 486
  • Мнения: 1 905
Тази вечер за лесно и вкусно хапване, и вдъхновена от салатата на DespicableMe, приготвих такава с печени зеленчуци. Пожелавам ви приятна вечер! Yum Cocktail
http://---shoretner923-2T59fka

# 487
  • Мнения: 15 326
Леле, момичета, тия макарони на фурна с карамел се оказаха перфектния крем карамел.. с макарони Grinning. Не защото аз съм го правила, но рядко съм сътворявала по сладък и по вкусен, направо размазващ десерт.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 22:14 от Джаста Праста

# 488
  • София
  • Мнения: 3 483
За кой ли път- памук погача



Скрит текст:

И пълнени пилешки гърди (с гъби от консерва и кашкавал) с масло... в разрез- не са нахапани Joy



Имаше още цели гъби с масло и зелена салата.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 22:31 от AnyHr

# 489
  • Мнения: 601
Момичета всички сте страхотни кулинарки, без изключения Hug
Гръцка мусака

Милинчици Grinning

Панирани Пил. Крила със гарнитура от рендосана ряпа и морков гарнитура с булгур.

Спокойна нощ!

# 490
  • Мнения: 6 727
Две питки от блога "Щъркелово гнездо" (доста питки съм правила от този блог и всички са много сполучливи)
Първо - "Бабината питка с масло и сирене"

И "Питка Слънце", но този път използвах пълнозърнесто брашно от спелта и брашно от спелта тип 1040

И отново крем с тиква и грис от "В кухнята с Бени"


mama iasi
Скрит текст:
И на мен не ми се събра на кюфте каймата, но аз не сложих моцарела ли, какво слагат в каймата и реших, че е затова. Твоите добре са се получили. Бих направила пак ястието, макар че не е уау.
Скрит текст:

# 491
  • Мнения: 22 867
Леле, момичета, тия макарони на фурна с карамел се оказаха перфектния крем карамел.. с макарони Grinning. Не защото аз съм го правила, но рядко съм сътворявала по сладък и по вкусен, направо размазващ десерт.

Джаста, и аз харесвам тоя десерт, от майка ми е, ако обичате орехи, следващия път може да сложиш в карамела, т.е. да поръсиш след карамелизирането. Даже с обикновена юфка става вкусно, за съжаление тая лоша снимка открих. А, и още намерих:

Скрит текст:



От тая вечер:
салата,


пилешки пържолки с картофи на фурна,


пилешко месце


и кюфтаци.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 23:12 от labrex

# 492
  • Мнения: 15 326
Благодаря, Лабрекс Hug, ще опитам и така по нататък. Очарована останах от резултата, а облагородяването на десерта ще го направи още по неустоим.
Ей го моя десерт в тавичката, карамела някак си проправи път нагоре към повърхността на сместа, обгърна я и я превзе, получи се супер:
Скрит текст:

# 493
  • Мнения: 9 109
пилешки филета с песто в прошуто  https://pep-4o.blogspot.com/2020/02/blog-post_10.html

и супа топчета http://pep-4o.blogspot.com/2009/12/blog-post_29.html

# 494
  • Мнения: 632
Шоколадова сладкиш, но го изтървах и пекох повече може би към 35-40 минути, та ми стана малко сух. Трябва да стане като брауни вътре - сочно. Ето и рецептата: https://megisbakery.blogspot.com/2020/02/chocolate-cake.html

Общи условия

Активация на акаунт