Бебешката количка - цяла наука за второ висше №44

  • 71 389
  • 850
  •   2
Отговори
# 795
  • Мнения: 3 749
Не сте сгрешили за Cybex Eezy S+.Перфектната количка,а съм имала и Stokke и Maclaren.

Здравейте, аз се чудя м/у Stokke (Trailz Или Xplory V6) , та сега, с този коментар съм  "уау". Може ли да споделите, какво  ви е грабнало? Чета ви назад, още, трябва да избирам количка за новородено. Виждам, че има много мнения за Сайбекс Балиос S и Eezy S+ Живея на едни разбити павенца и не знам със стокето как ще се оправям. Но пък са толкова хубави! Бюджета ми е около 2000 лв за количка (коша за кола го смятам отделно).  Трябва да е по-висока, защото ходих да гледам Mutsi и не мога да си представя как ще сменя памперс, в тази ниска (за мен ) количка.   Благодаря предварително за препоръките.
Balios S също е ниска,а със Стокето по разбити павета не те виждам.Имам приятелка със Стоке-адски неудобна и немаврена количка.Нито за стълби е подходяща,нито за разбити улици и тротоари.Коша за новородено е адски тесен и при едно по-едро бебе още на 3-4 месец ще стане малка.В коша има и една пластмаса,която допълнително го стеснява.Нейното дете е на 4 месеца и се наложи да го сложи в летния кош вече,защото коша за новородено й умаля.Тя самата казва “това е количка за мол”.Единственият й плюс е,че е висока.

# 796
  • Мнения: 5 563
Балиос е ниска количка, горе-долу като Mutsy-то. Cybex Priam ми изглежда по-висока, a  Stokke не препоръчвам - никаквс маневреност, тясна, малък багажник, неудобна дръжка. На Сайбекс летния кош може да гледа и в двете посоки.

# 797
  • Мнения: 4 416
Мисля, че малко стана развален телефон. Caprice цитира поста, в който е писано за Cybex Eezy S +, а не  Balios. Cybex Eezy S+ е компактна количка. Няма два коша, а една седалка, която не се отделя от шасито. Има пълно леглото положение, не е ниска, но аз не бих я ползвала за новородено. Имам си моите предпочитания и разбирания защо не бих ползвала компактна количка под 6 м, че дори и под година. Едното е, че няма вариант детето да е с лице към родителя. Освен моделите  Eezy S Twist/ Twist +, които имат опция за завъртане. Balios вече е комбинирана количка с кош за новородено и седалка 6+, които се отделят от шасито и се въртят на който както му харесва. Всичко може да се ползва и зиме, и лете. Няма такова нещо като зимен кош и летен кош.

# 798
  • Мнения: 144
Cybex Eezy S+ може да бъде ползвана и с кош за новородено Cot S и със столче за кола Cybex.Но летния кош гледа само напред, не се върти.Варианта да гледа към родителя е Cybex Balios.Аз лично за новородено ползвах Stokke Xplory и бебешкия кош си го ползвах до 6-тия месец, а имам едро дете.Категорично по-висока от Stokke количка няма и за новородено е идеална с бебешкия кош.Но после с коша 6+ е малко мъка, защото позицията за спане не е добра, а и в колата като се прибира пада едно разглобяване на рамка и кош, а и ако има втора чанта и нея махаш 🤦‍♀️.
Вече гледам има Eezy S+2,където кошът се върти към родителя и положението на гръбчето не се регулира с колан,а с механизъм.

# 799
  • Мнения: 4 416
Това е Eezy S Twist+ 2
https://store.cybex-online.com/itm/eezy-s-twist-plus-2-1.html

Eezy S+ 2 не се върти.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 14:21 от Stella Gemella

# 800
  • Мнения: 2 891

... Бюджета ми е около 2000 лв за количка (коша за кола го смятам отделно).  Трябва да е по-висока, защото ходих да гледам Mutsi и не мога да си представя как ще сменя памперс, в тази ниска (за мен ) количка.
Ако трябва да сумирам какво търся:
-летен кош, гледащ към родителя
-да не е особено тежка
-мястото не е проблем, имам място в багажника
-да е пригодна за висок човек.
   Благодаря предварително за препоръките.

Погледни и Nuna Mixx 2. Кошът на Mixx 2 е малко по-висок от този на първия Mixx. Разкошни колички.

# 801
  • Мнения: 36
Здравейте детенцето ми е на 2.5 г. и е 16.5кг. има здравословен проблем и неможе да ходи продължително време. Затова търся количка която да е подходяща за дете над 15 кг. Да е широка и удобна за сън. Да е с цяла дръжка която се регулира понеже съм ниска. И най-вече да е маневрена. В момента съм се спряла на Fhil & Teds smart v3.6 . Ако някой има мнение ще съм много благодарна да го сподели. Отворена съм и за други предложения.

# 802
  • Anywhere
  • Мнения: 1 099
Stokke Trailz няма изброените недостатъци на шасито на Xplory, но пък е доста обемна и тежка количка. Шасито ѝ е доста здраво и стабилно, кошовете широки, но мен лично ме отказа високото ѝ тегло- 15kg с коша за новородено и 14кг със седалката. Всъщност седалката след 6 мес.е същата като на Експлори, накланя се цялата назад и крачетата на детето остават леко вирнати. Аи в бюджет от 2000 лв няма да се включи , особенно с аксесоарите!

# 803
  • Мнения: 152
E, готова съм и над тази сума да дам, това е ориентир. Но и на мен ми идва тежичка. Аз за нея се бях засилила, като по-практичен вариант от експлорито. Преди 8 години, взех една италианска, никак не беше евтина която беше тежка и смених за quini , триколка, когато дойде времето за кош 6+. Започнах с Джиордани Етос и хич не бях доволна. Беше с двойни гуми, които се обръщаха , щракаха и какво ли не. Абе ужас.

# 804
  • Anywhere
  • Мнения: 1 099
Е те количките за 9г доста са се променили! Препоръчвам Ви да разгледате Cybex Priam, много готина количка! Jane тази година изкараха нови интересни моделчета...
Италианските колички, като че ли малко изостанаха в последните години. Само Cam имат някакви нови модели. Peg Perego си карат с едни и същи, само десените променят малко! Чико не са нищо особено, а Стокке освен вариации на Експлори, нищо ново не вадят като модели. Може да разгледате Mamas and Papas. Имат хубави моделчета, новата им Сола е хубава. Материалите и конструкциите им са добри, а не са тежки, с изключение на Окаро.

# 805
  • Мнения: 175
Здравейте мами, имам нужда от съвет за лятна количка.
Взехме три и трите счупени едната нова, другите две втора употреба.
Искам да има голям багажник, да не се обръща, да става и за по тежички деца, дълбок сенник, и да не е безбожно скъпа.
Моля помагайте, дайте съвети предложения, с три деца сме и като изляза нося мноооооого неща. 🤪🤪🤪

# 806
  • Мнения: 1 108
Тези чадъри стават ли за Cybex balios S и Cybex Eezy S? Нещо не мога да разбера от описанието.
И защо такава разлика в цената, може би заради цвета?

# 807
  • Мнения: 3 749
Тези чадъри стават ли за Cybex balios S и Cybex Eezy S? Нещо не мога да разбера от описанието.
И защо такава разлика в цената, може би заради цвета?

На този от 69лева пише ,че става за Cybex Priam,както и за всички други модели на марката.Този от 119лева е за Cybex platinum и KOI.

# 808
  • Мнения: 68
Момичета,

можете ли да изкажете мнения за Cybex  GB Maris FЕ,3 в 1.Поръчах я от uk-сайт на сляпо,тъй като нито в Пловдив,нито в София успях да я намеря,да я видя и да я пробвам?

Привет, марката се внася от Рая тойс, но в магазините им има само някои модели. Аз също търсих да я тествам на живо във Варна, но я нямаше.
Поръчах от английски сайт  доставка с Габиели на сляпо. Доволна съм - маневрена е, стабилна, кошницата за кола е голяма. Може би е малко по-тежка отколкото очаквах, но това е защото с предното дете бутах основно "лятна" количка, а то няма база за сравнение с комбинирана. До сега за един месец ползване мога да се оплача единствено от това, че като напълня багажника с 5-6кг покупки и ми е трудно да я качвам на тротоари. Където живея е основно асфалт, на места напукан и на места камъчета.
Бих я оценила 8-9 от 10. Иначе избирах между Балиос С, АБС дизайн, Изиуолкър Харви 2.

# 809
  • Мнения: 1 521
Реших да взема евтина лятна количка, защото за първата дадохме много пари, обаче.... голяма грешка.
От евтините най- много ми грабна окото Лорели Фокси. Ще напиша накратко мнение, за да има какво да се прочете, защото аз много търсих мнения и нищо. За Лорели всеки казва, не са толкова зле.
Тази не е зле ама на външен вид, иначе става с много компромиси.
Дръжката е много къса и ако си зад количката я риташ.
Предните гуми много трудно завиват, ужасно НЕ маневрена е.
Скърца и дрънчи на пластмаса.
С една ръка е невъзможно да се управлява или да завие.
На много лъскави плочки като мрамор, гумите не вървят, и буквално се влачи количката.
Иначе дамаската е хубава, громен сенник, голям кош за багаж, сравнително широка седалка, голяма поставка за крачетата.

Моля, ако някой има Cosatto woosh, да сподели мнение за нея?

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 06:53 от Amerikkas

Общи условия

Активация на акаунт