Майка в по -късна възраст?!

  • 59 533
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 13 397
Щом на втори ден тестът е бил отрицателен, надали точно събирането на листа е проблемът.
Бременните жени не са болни и бебетата не "изпадат" от елементарни ежедневни действия.
Вероятно ти е закъсняло по други причини. Особено ако си на по-голяма възраст,след като пишеш точно в тази тема.
Конкретно на въпроса. Когато ми закъсне цикълът, продължавам нормалния си начин на живот, но пускам кръвен тест и спирам да играя тенис, че там много се скача. Всичко друго си е нормално. И дома си гледам, и децата, и пътувам, преди и работех, нищо различно. И гледам да не нося повече от 5 кг или да не тичам да гоня някой автобус или трамвай. Толкова.

# 826
  • София
  • Мнения: 62 595
И да е имало, и да е нямало нещо, няма как да знаеш. Природата има своите регулаторни механизми. На емоционално ниво очакването повишава ценността на всяка хипотетична бременност, но за природата не е така. Много закъснения не са бременности, а доста бременности така и не се закрепват и жените дори не разбират това. Не знаем какво се случва и дали всичко се случва както трябва в първите дни и природата го е измислила - ако нещо се бъгне още на ранен етап, процесът спира и това е предпазният бутон да се предотвратят по-лоши неща..

# 827
  • Мнения: 846
Здравейте момичета, бях писала в темата в началото, но много неща се случиха при мен та ще ви се представя отново. Накратко историята ми, имам момченце родено без проблеми на 34г. сега съм на 41 и преди година започнахме опитите, забременях веднага, но бях с ковид и ембриона нямаше пулс в 7-ма седмица, след това забременях отново след 6м. и имаше химична бременност. От тогава тръгнах по лекари и вече половин година нямам все още отговори. Лекарят направи последно биопсия, защото видя някакво удебеляване в единият край на матката, пуснах доста изследвания, но освен витамини, друго не се откри, после ме прати на имунолог и в момента тя начисли още хиляда изследвания щитовидна жлеза, хламидии и т.н, които трябва да направя в Александровска болница, едните са вагинални изследвания, другите вероятно кръвни.Коментира, че съм нямала ензим ли хормон ли не знам какво е, което липсвало при мен и спомагало за закрепването на яйцеклетката.... но иска да види всички изследвания. Общо взето ми каза, че се съмнява дали яйцеклетките ми са годни вече, все си мисля, че това гинеколога трябваше да го предцени, а не имунолога. Ще направя изследванията, но ако те са добре, ми каза инвитро, защото не открива причина. Въпросите ми към вас са: знаете ли дали има изследвание, което да установи качеството на яйцеклетката, т.е без да се вади? Вторият ми въпрос, някой може ли да препоръча гинеколог в Александровска, предполагам, за да се вземат тези изследвания трябва да запиша час при някой..

# 828
  • Мнения: 166
Здравейте момичета, бях писала в темата в началото, но много неща се случиха при мен та ще ви се представя отново. Накратко историята ми, имам момченце родено без проблеми на 34г. сега съм на 41 и преди година започнахме опитите, забременях веднага, но бях с ковид и ембриона нямаше пулс в 7-ма седмица, след това забременях отново след 6м. и имаше химична бременност. От тогава тръгнах по лекари и вече половин година нямам все още отговори. Лекарят направи последно биопсия, защото видя някакво удебеляване в единият край на матката, пуснах доста изследвания, но освен витамини, друго не се откри, после ме прати на имунолог и в момента тя начисли още хиляда изследвания щитовидна жлеза, хламидии и т.н, които трябва да направя в Александровска болница, едните са вагинални изследвания, другите вероятно кръвни.Коментира, че съм нямала ензим ли хормон ли не знам какво е, което липсвало при мен и спомагало за закрепването на яйцеклетката.... но иска да види всички изследвания. Общо взето ми каза, че се съмнява дали яйцеклетките ми са годни вече, все си мисля, че това гинеколога трябваше да го предцени, а не имунолога. Ще направя изследванията, но ако те са добре, ми каза инвитро, защото не открива причина. Въпросите ми към вас са: знаете ли дали има изследвание, което да установи качеството на яйцеклетката, т.е без да се вади? Вторият ми въпрос, някой може ли да препоръча гинеколог в Александровска, предполагам, за да се вземат тези изследвания трябва да запиша час при някой..

има кръвни които дават яснота. Антимюлеров хормон, Инхибин Б, ФСХ/ пускат се 3-5 ден от цикъла/ . Отделно може да  се направи фоликуметрия и се добива представа за състоянието на резерва.

# 829
  • Sofia
  • Мнения: 6 069
Да, състоянието на резерва може да се определи с тези трите (АМХ, Инхибин В и брой антрални фоликули). Но резервът не  дава яснота за качеството. Е, аз на 40г бях с АМХ 6 и имах много антрални фоликули. Но това не означаваше, че качеството на яйцеклетките ми е топ. Даже обратното - аз съм с ПКЯ, откъдето и тези резултати. А с ПКЯ даже се наблюдава и влошено качество.

Моята АГ (не е репро) ми каза, че няма как да се определи дали една яйцеклетка е качествена или не.
Например при една жена на 20г. 90% от яцеклетките ще са годни, останалите 10% ще са с някакви дефекти. Обратното е при жена над 40г. - по-голямата част на яйцеклетките ще са с дефекти, а по-малката ще са годни. Именно затова и на тази възраст се забременява по-трудно. Минава време докато се уцели яйцеклетка, годна за оплождане.

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 17:52 от Brin de muguet

# 830
  • Мнения: 166
да вече по радикалния вариант е стимулация, пункция, оплождане и се разбира на 100 % има ли годни яйцеклетки.

# 831
  • Sofia
  • Мнения: 6 069
И пак може да не даде информация точно за качеството на яйцеклетките, защото до оплождане може и да не се стига заради мъжки фактор или по други причини.

# 832
  • Мнения: 18 691
Мен ме уверяваха, че нямам почти никакви останали яйцеклетки и не ги обвинявам лекарите. Изследванията ми показваха точно това, бяха наистина лоши. Все пак забременях и родих на 43, което няма логично обяснение.

# 833
  • Sofia
  • Мнения: 6 069
Ако всичко останало ти е било наред, просто сте уцелили годна яйцеклетка. Нали знаеш само една е нужна 😏.

# 834
  • София
  • Мнения: 1 718
По темата за яйцеклетките и тяхното качество, през март тази година забременях на 40 г. с трета по ред стимулирана инсеминация. Изкарах 2 ДФ този цикъл, едниният се е оплодил и захванал явно. В началото на бременността и аз изкарах лек ковид, но слава Богу това не повлия на развоя на събитията. Ембрионът си имаше сърдечна дейност на 7 г.с, вече има и двигателна активност. Преди процедурата АМХ ми беше 1.9, останалите хормони в норма. Една запушена тръба и малка миома имам. Но както виждате, всичко е въпрос на късмет и да уцелиш компетентен репродуктивен специалист. Преди успешната процедура, пих три месеца добавки, вкл и за инсулинова резистентност. Направих специална диета и дори включих сеанси по целенасочена медитация и визуализиране.

# 835
  • Вестерос
  • Мнения: 38 289
Успешна бременност желая и да гушкаш бебче ноември/ декември 🤗

# 836
  • Мнения: 716
Мога да споделя, че се наложи да посетя доста доктори с тази бременност (за проблеми, несвързани с бременността) и всички казваха: Браво, че не сте се отказала от второ дете. На 43 съм, но раждането се очаква няколко дни, след като стана на 44. И никой не ме е гледал странно ,че съм бременна на тези години. Единственото, за което съжалявам е, че качих малко кг преди бременността, та са ми в повечко. Какво сте чакала досега си е Ваша работа. Нито пък дължите обяснения на някого. От сърце Ви желая да се радвате на едно малко човече.

# 837
  • Мнения: 1 114
Възможно е и да го има момента, че около 35, 40 годишна не раждала жена не е приминала през нощтно будуване, бременност, косопад след бременността и всякякви други неудобства съпровождащи родителството. Та е напълно възможно да е запазила свежест.
Сега, наясно съм, че съфорумките такива проблеми нямат и след 2 деца са си същите, но в реалното обкръжение друго виждам. Като аз не правя изключение, ми не, не се наспивам както преди бебето, и да личи си. За 5тте косъма дето ми остаха на главата даже не ми се говори.
Обаче още докато бях бездетна чух как се съска по мой адрес, ми как нямало да съм свежичка като не съм била раждала.
Това от мама на 2 малки момиченца с досто малка разлика.
Сега пък наскоро ми беше натъртвано как съм само с едно дете, с 2 било много по- трудно...абе общо взето все на някой нещо няма да му харесва по нас.
Гледам на мен да ми получават нещата според ситуациятя и не се товаря излишно. Даже смешно ми става, ама какво да им кажа...

# 838
  • София
  • Мнения: 2 437
В интерес на истината майчиството действително скапва, защото човек хем е уморен, хем няма време да си обърне внимание да го компенсира. Съдя по себе си. Но щеше да е същоти и преди 10, и преди 20 години с голямата разлика, че тогава нямаше да си давам сметка и вероятно щях да го неглижирам с по-лош дългосрочен ефект и веровтно щях да съм се докарала до “лелка”, което към момента успявам да избегна на ръба.

# 839
  • Мнения: 3 430
Все пак да не забравяме, че т.нар майчинство е 2г., като навършат 5г. се очовечават, а като тръгнат на училище започват и емоционално да се отделят. Синът ми е на почти 15г. и все едно майчинството ми е било в друг живот, толкова далечно ми се струва.

Общи условия

Активация на акаунт