Майка в по -късна възраст?!

  • 59 630
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 2 438
Все пак да не забравяме, че т.нар майчинство е 2г., като навършат 5г. се очовечават, а като тръгнат на училище започват и емоционално да се отделят. Синът ми е на почти 15г. и все едно майчинството ми е било в друг живот, толкова далечно ми се струва.

Това звучи обнадеждващо, благодаря! Още тъна в тинята на първите три.

# 841
  • Мнения: 808
Първо ще кажа, че пожелавам на всяка жена, която мечтае за бебе да й се сбъдне това голямо щастие.
 И преди съм писала тук, единственият ми наистина несубективен аргумент е времето за реакция,което имаш ако/като разбереш, че има някакво препъни камъче по пътя и си по-млад. Simple Smile Разбира се не казвам, че човек трябва за живее с идеята " давай, да действам, че не се знае".
  Иначе относно това кой как изглежда/как се чувства наистина е индивидуално. Разбира се с годините организмът остарява, но има значение толкова много неща: гени, ниво на стрес, начин на хранене и т.н. и т.н.
 Нещото, което според мен си остава изключително важно, без значение на колко години си и колко деца имаш е да отделяш качествено време за себе си. Нарочно не пиша " да крадеш", а да си подаряваш време, в което да направиш нещо, което обичаш- маникюр, кино, кафе с приятелки или дори с теб самата, както аз обичам да правя.Simple Smile
 На 31 съм и имам две дъщери-едната е 2018г.,другата 2022. Откакто в живота ни влезе и второто ни момиченце все по-активно се опитвам да се уча да бъда мила към себе си и да приема, че е окей нещата да не са окей.

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 23:55 от lola92

# 842
  • Мнения: 18 799
Имам 4 деца - малкото го родих на 43 г. и си изглеждам приемливо, в смисъл аз самата си се харесвам. Наскоро свалих 10 кг. и съвсем се подобриха нещата. Тревогите се отразяват, да, но недоспиването минава и заминава. Само да сме здрави децата да са здрави!!!

Аз до 40 годишна не се щадях, но откак ги навърших, много се пазя. Почивам си, ходя на фризьор, глезя се с книги, дълги разходки, каквото мога всеки ден. Почти спрях виното и това на мен ми се отрази екстра. Не поемам ангажименти, които ще ме товарят излишно. Имам си предостатъчно задължителни.

Никой не знае на другия тревогите, независимо с деца или без. Хич не го мислете това.

# 843
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Как нежно и без злоба връстничките биват наречени "лели", а в същото време се оплакваме, че ни били обиждали.
Всички лели получаваме понякога комплименти колко млади изглеждаме. Не следва да им се вярва буквално.

Мдааа и на мен това ми направи впечатление. Не е много възпитано да се обиждат хората на външен вид.
Гледането на бебе определено се отразява. Но и има и много други фактори, някои от които не зависят от нас. Например генетичните заложби. Баща ми в песнионна възраст има десетина бели косъма и никой не може да му даде годините.
Аз имам 3 деца и  изглеждам с 10 години по млада от мои наборки, без деца. Че и в детската номерация дрехи влизам. И?
Pink Butterfly, пожелавам ти скоро да станеш майка!

# 844
  • Пловдив
  • Мнения: 14 705
И аз имам три деца и като всички мога да си мисля, че изглеждам 10 години по-млада. Кой ще провери? Wink

Успех на всички, които искат деца!

И да, възрастта и си личи, каквото и да си мислим, и се отразява отрицателно с напредването си на възможността за забременяване доста преди менопауза.

# 845
  • Мнения: 18 799
Ако раждате късно, бъдете готови за всичко Simple Smile На мен ми се обади в родилното една близка, беше сметнала на колко години ще бъда на абитуриентския бал на детето и как ще го изложа Simple Smile Много се трогнах от което хихи

Реално мен наистина може да ме вземат някъде за баба й, защото на 50 години с първокласниче аз ще бъда редом с 30 годишни майчета. Мои приятелки вече са баби. Но на мен ама наистина не ми пука. Искам само да съм здрава, пък каквото - такова Simple Smile Няма как хем децата да растат, хем ние вечно млади.

Пожелавам на всички здрави бебета, на каквато и да е възраст, щом е желано!

# 846
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Pink Butterfly, aз в Магдена жлъч не съм забелязала, но в тебе доста. Wink

# 847
  • София
  • Мнения: 13 522
Би, най-малкият няма да има 15 месеца, когато ще стане вуйчо. И аз ще съм си напълно официално баба, когато тръгне на училище след няколко години. Даже няколко внучета може да имам тогава (я от най-голямата, я от другите по ред). Wink

# 848
  • Мнения: 1 271
На 43 години съм и съм бременна в седма седмица. След дълги години опити и борба за дете, просто такъв ми е бил късмета да стана майка в по-късни години. Но грам не ми пука, важното е, че аз и съпруга ми ще бъдем много щастливи и ще дадем много любов на това дете.

# 849
  • София
  • Мнения: 13 522
Значи всички лекари казват, че шансовете намаляват с възрастта и го доказват научно, само в бг-мамма се сърдят някои дами, че им го казват. И на 20 да изглеждаш, яйцеклетките ти си знаят ЕГН-то, повярвай ми.
Иначе можеш да раждаш вече на колкото си искаш, но не става като на млади години и е добре да не си заравяме главите в пясъка, като щрауса. Защото той хубаво си скрива главата, но нали знаеш кое остава да му стърчи.

# 850
  • Мнения: 3 248
Изобщо не е важно кой какво ще каже или ще си помисли, дали ще мисли, че сме баби на детето, лели, сестри или личната му фея, се тая, важно е ние какво мислим.
Не съм препрочитала темата скоро, но аз помня главно за много истории с добър финал в нея и само един спор около дама на 53 (53 все пак не е 35+ а 35 +18) , че щяла да изглежда баба, много и пука на жената да ви кажа, сигурно дори не подозира, че е обсъдена тук Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 14:53 от Одри ♡

# 851
  • Мнения: 266
Дискусията в последните 2 страници е напълно безсмислена и предлагам да се прекрати. Който решава да ражда деца на 35 и 40+ сам преценява ползите и рисковете, вкл да бъде наричан баба, леля и т.н. Всички знаем че не сме на 20. Останалото е съдба и късмет. Важното да взимаш информирано решение за това да минеш по този път на 35 и да си отговарен към себе си и здравето си. Това включва промяна на начина на живот - хранене, спорт, алкохол, цигари; изследвания преди забременяване, адекватно проследяване, добавки. Жените имат проблеми нап20+ да забременеят и износят, на 35+ рисковете са повече и не е просто за да ни прашат докторите. Така че, успех на които се е е решил, никога не е късно да дадеш живот. И любов, стига да го правиш осъзнато.
П.с.: Това с бабите пак е сексистко. Никой не чух нищо да каже за Робърт ДеНиро или Ал Пачино че са дядовци. Сигурно и браво биха им казали че още го могат Simple Smile

# 852
  • Мнения: 1 118
Уфффф, хайде късно родилите сме бабички, родилите в 20те супер мадами...мир да има, че не се чете вече.

То на 35+ сме си всички лелички вече с бебета или порастнали деца.
В интерес на истината нито тук нито в темите за инвитро не видях никой да не ги знае медицинските факти, както и това, че яйцеклетките са зле след определени години.
Кой как изглежда като външност обаче е нещо крайно субективно.
Ами на лели и изглеждат на жената връстничките казала го, голямо чудо. Има право на нейното си мнение така както другите имат право да ни смятят за бабички на децата ни макар да не сме.

# 853
  • Мнения: 3 874
Наистина последните няколко страници са безумни. Аз лично не смятам, че 35г е късно да родиш. Живея в чужбина и масово жените тук раждат след тази възраст, не виждам някой да ги порицава, че са стари.
Повечето жени над 35, не раждат на тази възраст, защото така са решили, а защото така се е случили. Аз също родих след 30, исках доста по-рано, но така ми се стече живота, това не значи, че не съм опитвала. И дори ако ми се отдаде възможност бих родила и второ, но то пак е Божа работа. Не виждам защо се размахва пръст кой кога какво…

# 854
  • Мнения: 753
Като забременях на 25г. направих аборт по желание, не бях готова за майка. Изплаших се от теста за бременност. Бях единствената на етажа на Майчин дом с бяла нощница и халка на пръста. Всички бяха Ромки , разведени, жени на години. Но го направих. 10 години по-късно започнах с опитите...на 35г.вече бях готова! Тогава мечтаех да ги видя пустите 2 чертички. Но съдбата друго си беше планирала. Успях едва на 38г да родя големия си син. Да ...трудно  ми беше да тичам по него като все едно съм  на 20г, но още по-трудно ми беше да понеса ненормалното поведение на баща му, който си пиеше питието и си гледаше в нета. Разделих се с него. Срещнах друг мъж. Синът ми беше на 3г. Новият ми приятел и в последствие съпруг го отгледа като свой. Но започнахме и опитите за наше общо дете и така от 42г. та чак на 48г.видях 2те чертички отново. И да Ви кажа честно , като че ли ми е по-лесно да го гледам сега малкия, може бе защото пътя съм го вървяла веднъж, но и дразнителя от мъжки род го няма, а имам пълна подкрепа от мъжа ми. Тази година правя 50г. Много тъпо , че вече не съм онязи.....с опънатата кожа и спортно телце. Да всичко увисна след второто раждане. От 62кг.станах 80кг. Всичко това като се изпразни....кожата увисна. Тъжно ми е , но нищо не мога да направя....за бога на 50г. съм!!!
И така....не гледайте кой как изглежда....всички ще остареем. Важно е какво ще оставим след себе си! Как ще го възпитаме и направим човек , дори и да не доживеем да го видим на сватба. Дерзайте и не се отказвайте. Няма НЕ МОГА, има НЕ ИСКАМ !

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 19:11 от Free2020

Общи условия

Активация на акаунт