Майка в по -късна възраст?!

  • 59 889
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 2 445
Free, живо и здрави да сте! Прекрасно е, че сте успели и ти пожелавам радост!
Ето за това става въпрос - за желанието и готовността, за тях възраст няма!

# 856
  • София
  • Мнения: 1 725
Аз си мисля, че в повечето случаи предразсъдъците, че ние или други жени на нашата възраст са “лели” са си лично наши. Не може цял живот да си на 20 или 30, това е ясно. Оттам нататък коя жена как се поддържа и се грижи за себе си е нейна работа. За някои жени това е приоритет и е супер важно, за други - не чак толкова. От опит мога да кажа, че сияят и греят и имат чар не най-красивите жени, не най-младите, а най-обичаните и тия дето обичат себе си без прекален егоцентризъм. Когато си на  крилете на любовта и си обичана, желана и обгрижвана, цъфтиш и хубавееш и очароваш без да искаш и други мъже. Когато една жена е нещастна в любовта, залинява, не прилича на себе си и някак се състарява без значение на колко е години. Но трябва да вярва, че това е преходен период. И че ще разцъфти отново.
Аз лично не бих се подигравала на някоя приятелка или коя да е жена в труден период, че е качила килограми и не е същото маце от преди няколко години. Никой не знае кога какво ще му дойде на главата.
Майчинството също е индивидуален избор, но и Божа работа. Много млади жени прихващат от въздуха и с лекота правят аборти. Много други години наред искат, и бебето не идва. Или така и не срещат подходящият за баща...Никой не бива да съди другите, защото не е изживял нито живота му, нито знае през какво е преминал.
В момента аз съм на път да сбъдна мечтата си да стана майка, първа бременнност ми е и съм на 40. Взех решението преди няколко години, но с бившия ми партньор все не ставаше, след раздялата си с него - пробвах пак с друг и пак не стана. Последваха прегледи, изследвания, обикаляния по репродуктивни специалисти. Равносметка - много запазен яйчников резерв, но миома и запушена тръба като пречки. Две неуспешни инсеминации миналата година. Трета донорска тази година, този път успешна. Не, не е просто късмет и случайност. А плод на много месеци подготовка, режим на хранене и редовна фоликулометрия и изследвания. Положителната нагласа въпреки статистиките и вярата, че ще станат нещата. Всяка жена трябва да опитва, докато е възможно. Да не се отказва. Да вярва в себе си. В крайна сметка всички жени сме създадени и за да дарим живот ❤

# 857
  • Вестерос
  • Мнения: 38 398
На 43 години съм и съм бременна в седма седмица. След дълги години опити и борба за дете, просто такъв ми е бил късмета да стана майка в по-късни години. Но грам не ми пука, важното е, че аз и съпруга ми ще бъдем много щастливи и ще дадем много любов на това дете.
Пожелавам ти от все сърце една лека бременност и здраво бебче на термин Hug

# 858
  • Мнения: 19 037
Free2020, ако само свалиш малко кг и ще си си супер. И аз съм на 49 г, но от 73 станах 63 кг. и който ме срещне, казва, че все едно съм друг човек. То и аз го виждам. Да сме хубави по родителските срещи Simple Smile Аз имам и опция да пращам там младия татко и да се скатавам хихи

# 859
  • Мнения: 753
Моят мъж също е по-млад...сега ми даде идея ти Wink
Ами аз си върнах кг.62....ако сваля още ще висне двойно . По-скоро да кача малко Simple Smile
Живи и здрави да сме....тепърва притеглянето ще си казва думата. Да имаме сили ,нерви и средства да ги изгледаме тия деца. Друго не ме интересува .

# 860
  • Мнения: 19 037
Оле, извинявай, стори ми се, че писа че сега си 80 - объркала съм се! Да, здраве - друго и аз не искам Simple Smile Нервите ми са вече на дантела Simple Smile

# 861
  • Мнения: 105
Родих на 23 и на 41 , след първото раждане имах много здравословни проблеми и много килограми отгоре, които не успях да преборя. Второто забременяване беше спонтанно и изненадващо,защото се поотпуснахме,мислех,че вече съм “лелка” то взе, че стана. Да, всички казват, че съм разцъфтяла и младея, но вчера бяхме на семейна екскурзия и като разглеждах снимките си мислех, че много си личи, особено на фона на каката на 19 години и бебето на 1 . Има голямо значение и живия контакт и излъчването, но годините са си на нашия гръб, не са ме бъркали с баба на бебето, но и аз не съм си и крила моите 42. Иначе майчинството в по късна възраст е страхотно и мисли кой на колко и кога ще е са напълно излишни, защото никой не знае какво го очаква в бъдеще. Успех на всички ❤

# 862
  • Мнения: 2 515
Първото го родих на 32, второто на почти 43.
Вторият път правих доста повече изследвания, в т.ч. и амниоцентеза.
В никакъв случай не бих казала, че второто секцио беше по-тегаво от първото, даже напротив.

# 863
  • Мнения: 132
Да ви попитам забелязвате ли някаква тенденция напоследък жени 40+ да раждат масово. Не говоря за случаите в които не са можели да имат деца или са чакали подходящ партньор. Говоря за жени, които вече имат деца, големи, отгледани дето се вика. Аз живея в малко населено място, където се знаем почти всички и 2022 и 2023 наблюдавам бум на бебевалеж на жени от тази "категория" (аз съм една от тях).
Много съм щастлива от този факт, защото сега почти всички 40+ излизаме заедно с бебетата и някак ми е много готино, че имам толкова много връстнички с бебета. Просто не мога да си представя ако трябваше на площадката да общувам само с 20-25 годишни майчета (нищо лошо не искам да кажа за младите мами, просто комуникацията е на съвсем друго ниво и това е съвсем в реда на нещата).

# 864
  • Мнения: 105
Общо наблюдение за раждане на 40+ нямам , но попаднах няколко пъти в обкръжение на майки 20+ . Не ми допадна , защото разговорите и изобщо всичко се върти само около бебето , а разбираемо аз имам много други интереси и ангажименти , които да съвместявам и не продължих комуникацията . Лично при мен бременността и секциото на 41 бяха в пъти по леки от предишното естествено раждане, даже се шегувам , че се замислям за трето не на шега😀. Много по осъзнато о спокойно е майчинството на късна възраст, няма ги драмите на младостта 😃

# 865
  • Мнения: 753
На първото секцио станах 24чася след операцията. Едва се тътрех. На второто ми дадоха акъл познати лекари, че трябва да станеш докато сипоще под анестезия....6ти 7ми час. Рипнах като кобила и от първия ден натам...не ме е боляло...само ве придърпваше. Аз комуникирам с всякакви мацки на площадката и да има разлика ...дъртите сму на един акъл....младите са много притеснителни Wink

# 866
  • Sofia
  • Мнения: 6 189
Да ви попитам забелязвате ли някаква тенденция напоследък жени 40+ да раждат масово. Не говоря за случаите в които не са можели да имат деца или са чакали подходящ партньор. Говоря за жени, които вече имат деца, големи, отгледани дето се вика. Аз живея в малко населено място, където се знаем почти всички и 2022 и 2023 наблюдавам бум на бебевалеж на жени от тази "категория" (аз съм една от тях).
Много съм щастлива от този факт, защото сега почти всички 40+ излизаме заедно с бебетата и някак ми е много готино, че имам толкова много връстнички с бебета. Просто не мога да си представя ако трябваше на площадката да общувам само с 20-25 годишни майчета (нищо лошо не искам да кажа за младите мами, просто комуникацията е на съвсем друго ниво и това е съвсем в реда на нещата).
И аз го забелязвам. Но този феномен го бях видяла преди години първо в чужбина. Сега вече се среща все по-често и в БГ. Просто погледа върху късното майчинство се променя с времето и съответно жените все повече не се чувстват притиснати от стереотипи.

Аз когато бременеех на 41г, изобщо не се притеснявах от годините си (като цифра). Обаче обръщах много повече внимание и инвестирах във всякакви прегледи, изследвания и пренатални тестове, защото бях наясно, че с възрастта се увеличава и рискът от разни синдроми и аномалии. Последния път родих на 42г и честно бих имала още едно дете и последното, което ме интересува, е дали изглеждам като сестра или като баба на детето си. Но вече не бих си го позволила, не толкова заради самата възраст, а защото от тук нататък рискът да се появяват все повече здравословни проблеми нараства. Разбира се има хора, които не са здрави и като млади, а други са здрави като бик и до 80г. Но все пак с възрастта този риск нараства.

Иначе първото бебе го родих на 32г и бебешкия период ми беше много труден и изобщо не знаех къде се намирам. Първите месеци бях скапана от умора, стрес и хронично недоспиване, бях направо ''Живите мъртви". Сега, когато родих третото на 42г, изобщо не го усетих този перод. Гледам я между другото. Така че това изобщо не е до години.

Последна редакция: вт, 13 юни 2023, 10:15 от Brin de muguet

# 867
  • Мнения: 133
Аз напоследък много се радвам, че има жени, които раждат на тази възраст. Но споделете как забременяхте? Чрез инвитро или естествено? И имахте ли някакви тромбофилии, ИР и други? Аз също искам второ, но все повече се отчайвам.

# 868
  • Мнения: 714
Аз съм на 39 и съм в майчинство сега - при мен определено беше много трудно. Нямам друго дете на по-млада възраст и не мога да сравня, но първите месеци са ми абсолютна дупка. Недоспиването ме съсипваше, денонощните ревове, хич не ми беше спокойно или между другото. А таткото беше 24 часа с нас, работейки от вкъщи и помагайки с всичко. Не знам, може би зависи и от самото дете, а не само от годините.

# 869
  • Мнения: 3 286
На нас взе да ние трудно от както пропълзя преди година, та до сега - на година и 6м е. Може би защото нямаме много помощ. Определено си иска енергия да се тича след малко дете, но не мога да кажа дали щеше да е ми е по-лесно преди години. В момента не съм в лоша форма, имала съм години дето бях с наднормено тегло и може би и по-зле щеше да е.
Мечтата ми е да го гледам съвсем спокойно, но не ми е възможно, да, по-спокойна съм от себе си на 20-30, но не съм толкова спокойна, колкото искам.
Може би става по-нормално да се ражда поредно дете след 40, би било добре, но аз познавам само една дама в моето обкръжение, на нея и 5то. Другите късно родили, късно сме почнали.

п.п.
Иначе съм с СПКЯ, ИР и по-време на бремеността бях с гестационен диабет, но беше лека бременост като изключим това. Инвитро забременях.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 18:33 от Одри ♡

Общи условия

Активация на акаунт