Майка в по -късна възраст?!

  • 59 687
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 915
  • Пловдив
  • Мнения: 14 769
Това сериозно ли някой го каза, че не е трябвало да раждаш, за да не пострада отделението? Dizzy Face

Болният да внимава да не умира, за да не пострада реномето на отделението - това не може да го каже човек с акъла си.

Може да е било негласен мотив да не искат да те приемат при тях, но тогава пак не може да имат здрав разум, за да го кажат пред теб.
А ако нямат нужното оборудване и т.н., трябва да те насочат другаде.

# 916
  • София
  • Мнения: 13 602
B2022, така е, но то от страх тогава и младите не трябва да имат деца. Всеки си отива рано или късно.
Пък и коментираме възраст около 40, не 70-80, когато е ясно, че и дълголетник да си, краят е неизбежен. На 40 при статистиките за продължителността на живота - поне до университета има шанс да се добута.

# 917
  • Мнения: 18 866
Може, може. (Лично видях и да се карат на бременна с тризнаци, че източва Здравната каса.)
Мен не можеха да ме изгонят, защото хванах дебели връзки с главния началник. Иначе - не знам. То заплетен и опасен случай може да стане и с 20 годишна, но просто на нея няма да се карат защо е забременяла. А на 40+ и с опасности, гледай чудо.

# 918
  • София
  • Мнения: 13 602
Оооо, във форума съм чела и случаи да се карат на млади родилки, защото имали прееклампския например.
На моя приятелка преди много години се бяха накарали, че бебето е с увита пъпна връв и ще си губят времето със секцио, а беше някакъв празник. Тя нямаше 30.

# 919
  • Мнения: 18 866
Именно, нормална бременност без усложнения на 40+ няма да предизвика особени реакции.

# 920
  • Пловдив
  • Мнения: 14 769
Да, бе, ама и болест да е, трябва да си паднал от по-далеч и от Марс, за да даваш като мотив отделението, а не интереса на самия болен да преодолее опасността за собствения си живот.

За прееклампсията пак е простотия, но си представям, че в техните очи бременната е виновна, че не прави нещо, както трябва. Не че като медици не трябва да знаят, че не винаги е така, но криви 'ора всякакви.

Обаче за отделението, за което пациентът трябва да мисли и да съобразява живота си с него, да не вземе да им умре случайно, та да им направи, гадината, беля - ей това е потрес, смешка на гол г*з. Така, де, не че на него му пука дали ще умре, ама поне за тях да помисли...

# 921
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
След една година забременях естествено, (Brin de muguet бяхме в една тема, доколкото помня), но при мен завърши зле.
Спомням си. Тогава ми стана много мъчно за случилото се. Защото две години преди да забременея и при мен завърши с мисед. Тогава бях на 39г и започнах да се самообвинявам, че изобщо съм поискала дете на тази възраст. Отивах за кюртажа и на прегледа преди процедурата умирах от срам... от срам, че съм си позволила да забременея на тази възраст. Тогава никой лекар нищо лошо не ми каза, нямаше подмятания, но аз вътрешно се самобичувах - "Еми, ти какво очакваше да се случи на тази възраст?" 🥺. Минаха няколко месеца, поизтупах се емоционално и се амбицирах да продължа напред, пък каквото се получи.
И на вас ви желая от все сърце да се получат нещата! 🤗

B2022, аз съм в потрес, от това, което пишеш! Какви са тия лекари! Разбирам - имат си мнение по въпроса, ама защо трябва да избива на грубо отношение към бременни жени!

# 922
  • Мнения: 18 866
Това е най-претоварената болница в България и няма как да са спокойни там. (извън темата е, няма да дълбаем).
Просто човек ако е сигурен в решението си, не трябва да се шашка, че ще чуе и различни мнения, това е.
Аз самата като разбрах, че ще раждам на 43 бях в огромен шок около 2 седмици, така че донякъде схващам механизма защо хората се побъркват Simple Smile

# 923
  • Мнения: 2 514
Нито името на която и да е болница, нито интензитета там, нито нищо, могат да оправдаят подобен тип поведение на лекарите там.
Аз, която подобно на някои от вас тук, родих на 43 трябва да се срамувам от това, а наркоманката без достъп до електричество и вода да гледа в тези условия бебе и да не се срамува, така ли!?
Ама тя ако е на 25-35 си е в таргета, а ние сме извън него.
Чудя се как не ги е срам и как си заспиват нощно време!?

# 924
  • Мнения: 25 839
На лекарите им се плаща за медицински услуги,  не за лични мнения и оценки.
Между другото това си е балканска черта, наистина на запад като ме питат едно ли ми е детето, и аз отвръщам, да, късно е за второ, на 40 съм, и хората ме гледат много странно.

# 925
  • Мнения: 523
Аз на 40 родих второто си дете. Срещала съм доста коментари, че как така на такава възраст съм решила. Еми сега е дошъл момента и като им кажа че мисля за още едно и ме гледат като втрещени 🤣 Подминавам ги и се опитвам да не им обръщам внимание.
Сега съм на почти 43 и се замислям наистина за още едно. Но ще трябва пак да е инвитро, като другото. Притеснявам се от инжекциите, пак всичко отначало. В средата на бременността започнах да вдигам кръвно, пих хапчета до края, белтъка беше в много ниски стойности. Исках на естествен цикъл, но клиниката в която ходя, не правят с фонда. Само платено. Вярно е, че всеки си решава, но вие как бихте постъпили?
Когато ме изписваха от родилния,  ми пожелаха пак да се върна. Аз се засмях и казах че няма как да стане. Но една жена която бяха приели да ражда се засмя и каза че и тя така е мислила при предишното си раждане, ама сега пак се е върнала за трето😄.

# 926
  • Мнения: 25 839
Мечта 81, щом със две деца, имаш желание за още едно, дерзай.

# 927
  • Мнения: 1 308
Все по-често си мисля, че това с подмятанията за възрастта съществува само в България. Родих 2 месеца преди да навърша 41г. в чужбина и бях една от най-младите родилки в болницата за този ден🤣🫣🤣🫣
Абе не знам кое е нормално и хубаво, но защо не се спрете с това "в чужбина"? Срам те е да уточниш държавата ли или смяташ, че е банална подробност? Или ще те разпознаят коя си, ако се знае чужбината. Кажи коя е тая тайнствена държава да си създадем малко представа къде раждат стандартно между 40 и 50г.

# 928
  • Мнения: 25 839
Все по-често си мисля, че това с подмятанията за възрастта съществува само в България. Родих 2 месеца преди да навърша 41г. в чужбина и бях една от най-младите родилки в болницата за този ден🤣🫣🤣🫣
Абе не знам кое е нормално и хубаво, но защо не се спрете с това "в чужбина"? Срам те е да уточниш държавата ли или смяташ, че е банална подробност? Или ще те разпознаят коя си, ако се знае чужбината. Кажи коя е тая тайнствена държава да си създадем малко представа къде раждат стандартно между 40 и 50г.
Не знам дамата родила на 41 къде е, но аз съм в щатите. Тук раждането не е на пиедестал, децата се раждат кой кога успее, гледат се пак така, на конвейр.  Има много родили млади майки, но има такива със 2 ра врътка деца, тоест 2 деца родени във 20те си, и още 2 във 40-те. Има и късни бракове, първо кариера и т.н. по европейския модел, и бебета след 30г.  Забелязвам и че работят до термин. В работата една женичка роди в понеделник, а в петък още отговаряше на имейли...майчинство 12 седмици.

Една съседка (канадка е по народност) роди миналия декември, третото си дете, в болницата беше точно 1 ден. За Коледа натовариха домочадието и пътуваха до друг щат. Като се сетя, че ние българите до 40тия ден не го извеждаме на вън горкото бебе Smile

Мисля, че ние българите, много се филмираме покрай правенето и гледането на деца. Дундуркане на дЯтето до най късни възможно.

И да ви скандализирам още малко. Тук, в САЩ, американките си слагат бебето в другата статя, един бебефон и точка. За приспиване на ръце не може и да се говори. Sweat Smile

# 929
  • Мнения: 18 866
Така е, но ние скоро американки няма да станем Simple Smile  Ще ми се дере бебето, аз ще го слушам през бебефона и какво? Ще спя ли, ще почивам ли, ще съм доволна ли...?
Пътуването с новородено до друг щат също не ми допада като идея. Хем ние много пътуваме, и малкото е ходило в чужбина на седем месеца за пръв път. Ама с новородено, което не знае на кой свят е и не си държи добре главата да тръгна на пътешествие далеч - то голям кеф ще е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт