Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 25

  • 27 231
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5 459
Аз също ям зеленолистни, но много странно, че от всичко зелено ме погва разстройство, ама зверско. Обаче аз тъпо и упорито продължавам да си ги ям и си причинявам ежедневно неудобства. Все някога ще се оправя. Вчера на Свети Валентин бяхме с половин на ресторант  и имах малки нарушения. Даже малко гореща питка хапнах и малко огледален кейк. Днес съм отслабнала с 800 грама. Много щура работа. Пъна се, мъча се, спазвам режим и едва свалям килца и като наруша и хоп-свялям....

# 436
  • Мнения: 290
Аз също ям зеленолистни, но много странно, че от всичко зелено ме погва разстройство, ама зверско. Обаче аз тъпо и упорито продължавам да си ги ям и си причинявам ежедневно неудобства. Все някога ще се оправя. Вчера на Свети Валентин бяхме с половин на ресторант  и имах малки нарушения. Даже малко гореща питка хапнах и малко огледален кейк. Днес съм отслабнала с 800 грама. Много щура работа. Пъна се, мъча се, спазвам режим и едва свалям килца и като наруша и хоп-свялям....

Това съм го забелязала и при мен, макар никога не ми се налагало да правя режим по здравословни причини. Имам чувството, че е свързано с ендорфините от хапването на нещо, което обичаме, но сме се спирали дълго време. Звучи мета, но почти съм сигурна, че на емоционално ниво сваляме нещо обременено  Simple Smile))

# 437
  • Мнения: 27 486
Също така, малко повече вгх от обикновено имат диуретичен ефект (ако не се ядат постоянно вгх).  Иначе, и аз съм съгласна, че понякога удоволствието от нещо дребно ни прави по-щастливи, но и по-леки като тегло. Дали любима храна, нова дрешка/парфюм, грим, време сред природата, срещи с хора- мисля, че всичко това може да стимулира хормоните и на щастието, и на ситостта... Blush Не ежедневно угояване с любими храни де Stuck Out Tongue Winking Eye , а наслаждаване понякога на гурме порция.   (Редакторът на телефона ме накара да се разсмея Joy - изписвайки го като "гърне порция" Grinning )
Албена, свалени кг имаш ли? Не успях да запомня...В листовката на Глюкофаж пише, че може да се включи, ако за 6 месеца само режим и спорт не са били достатъчни за контролиране на теглото и/или КЗ.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 15:17 от dolce miele

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Ако става въпрос за доктор ИВАН НОНЧЕВ ендокринолог,почина преди седмица.

# 439
  • Мнения: 9
Ако става въпрос за доктор ИВАН НОНЧЕВ ендокринолог,почина преди седмица.

         Не-за доц.Боян Нончев.

# 440
  • Мнения: 790
Какви салати ядете в момента- тези зелените ми миришат ужасно и ме боли стомах от тях.

# 441
  • Мнения: 2 741
Яйчена салата с домашна майонеза със зехтин, туршия, домашна Снежанка, печени чушки с катък.

# 442
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Някой знае ли какво означава HR fast?

# 443
  • София
  • Мнения: 16 193
Някой знае ли какво означава HR fast?
hr e съкращение на hour (час), предполагам се има предвид 16:8 гладуване, т.е. 16 ч. не се яде и в 8-часов прозорец се поема храната за деня (примерно между 10 сутринта и 6 вечерта).

# 444
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мерси, Шарки! Сега вече доби смисъл.

# 445
  • Мнения: 27 486
Ям марули, айсберг, зеле, китайско зеле, чушки- всякакви, късоплодни краставици, дайкон, моркови, целина, понякога цвекло, туршии, кисело зеле, кисели краставички, печени чушки, салати от типа на броколи/карфиол/дайкон (сварени) с добавки. И гарнитури от зеленчуци на пара.

# 446
  • Мнения: 1 275
Здравейте момичета!
Извинявам се,че не съм прочела и ред от темите,но се надявам да коментирате тези резултати на дъщеря ми.Бори се за детенце.Витамините и щитовидните хормони са ясни,но инсулиновата резистентност.... Мислите ли,че има проблем?
Връщам се да чета и благодаря предварително за отговорите!

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Здравейте момичета!
Извинявам се,че не съм прочела и ред от темите,но се надявам да коментирате тези резултати на дъщеря ми.Бори се за детенце.Витамините и щитовидните хормони са ясни,но инсулиновата резистентност.... Мислите ли,че има проблем?
Връщам се да чета и благодаря предварително за отговорите!

А какви са резултатите, не сте ги качили?...

# 448
# 449
  • Мнения: 18 542
Вит.Д е трагичен просто. Непременно трябва да се вземат мерки.
КЗ добре, инсулин висок. Според мен, има ИР. Непременно режим.

Общи условия

Активация на акаунт