Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 25

  • 27 238
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 18 542
Важни са и стойностите на гладно- а спрямо тях има голямо покачване, на 120 минута инсулинът е доста над стойността на гладно...дефицит на вит. Д, Б 12 също сочат към ИР. А КЗ на 120 мин пък пада под тази на гладно...Начинът по който "скачат" и се движат КЗ и инсулин ми е съмнителен...Важно е и как са по принцип нивата на захарта, не само от натоварването. Защото такава КЗ на гладно може и да е инцидент на.
Точно така, важна е цялостната картина - кръвни показатели, анамнеза, физическо състояние и т.н. Само по едни кръвни, не може да се правят категорични заключения, но е видно, че има проблем. Какъв е точно, би трябвало специалист да определи, ама като знаем кви са специалисти...

Да..спазени са всички изисквания за изследването
Вегетарианка е и яде доста въглехидрати.
НОМАта преди две години беше перфектен.

С това трябваше да започнеш. Ако иска по-големи шансове за дете, да захвърля това вегетарианство. Ще направи услуга и на себе си ина бъдещото бебе.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 18:07 от Миоки

# 466
  • Мнения: 2 230
Да..спазени са всички изисквания за изследването
Вегетарианка е и яде доста въглехидрати.
НОМАта преди две години беше перфектен.
Може да опита веган диета със здравословни въглехидрати. Пожелавам й успех и скоро да изпълни мечтата си.

# 467
  • Мнения: 18 542
Да..спазени са всички изисквания за изследването
Вегетарианка е и яде доста въглехидрати.
НОМАта преди две години беше перфектен.
Може да опита веган диета със здравословни въглехидрати. Пожелавам й успех и скоро да изпълни мечтата си.
Може, ако иска да не забременее въобще.

# 468
  • Мнения: 5 459
Да..спазени са всички изисквания за изследването
Вегетарианка е и яде доста въглехидрати.
НОМАта преди две години беше перфектен.
Може да опита веган диета със здравословни въглехидрати. Пожелавам й успех и скоро да изпълни мечтата си.

Ами то за да се храни здравословно като веган, трябва да мине почти на суровоядство. А зеленчуците, които , евентуално, ще задушава, едва ли ще я засищат. Опитвала съм да вечерям с броколи, задушено на пара,полято със зехтин-ами примрях от глад.....Ставах посред нощ да си пържа яйца. Доста трудничко ще бъде, но пък не е невъзможно...

# 469
  • Мнения: 2 054
Аз не вярвам в подобрението от веган диета със здравословни въглехидрати. Ако на едно тяло махнем всичката вода,  какво остава в него - 60% протеини,  над 30% мазнини и около 5% количество въглехидрати под формата на гликоген. Необходимо ли е тогава да се ядат 100%,  пък били те и здравословни. От какво ще се изграждат мускулите? А пък мазнините винаги придружават протеинови молекули в изграждане на органите на тялото и хормоните.
Да се захваща майката и да настоява в промяна в храненето на дъщерята - месо,  яйца,  риба,  дроб,  малко зеленчуци. Не случайно животинският протеин винаги е бил най-скъпата храна.

# 470
  • Мнения: 2 230
Alinna, можеш да ми пишеш на лично. Ще ти разкажа повече. Не е суровоядство със сигурност.
Майката също може да ми пише.
При положение, че момичето е вегетарианка,  ще й е изключително трудно да приема месо/което лично аз смятам за много вредно/, може дори да й е невъзможно. И дори са забременее с вмнв, по време на бременността въобще да не може да хапне месо.

# 471
  • Мнения: 5 459
Alinna, можеш да ми пишеш на лично. Ще ти разкажа повече. Не е суровоядство със сигурност.
Майката също може да ми пише.
При положение, че момичето е вегетарианка,  ще й е изключително трудно да приема месо/което лично аз смятам за много вредно/, може дори да й е невъзможно. И дори са забременее с вмнв, по време на бременността въобще да не може да хапне месо.

Да, все едно аз да насиля мъжа си да яде месо, при положение, че само от миризмата -стомахът му се обръща. Но той яде много малко въглехидрати, затова пък хапва яйца и кефир, рядко сирене и кашкавал.....даже вчера имахме курбан и го прелъгах да изяде една пъстърва. Аз съм много толерантна към вегетарианците и не смятам, че начинът им на хранене е вреден-вреден е за мен, защото съм 0 отрицателна........А принципно всеки сам избира и никой няма право да се меси в нечий избор. Пък и като гледам мъжът ми как пращи от енергия и как отделя по 3 часа на ден за спорт....а аз.......себе си не искам да коментирам....А има хора, които по хуманни причини не ядат месо. В една група ме направиха на нищо, че си бях снимала конската пастърма. Ми прави са-просто необмислена и глупава постъпка.

# 472
  • Мнения: 27 489
И аз съм толерантна към вегетарианците- щом така са решили и преценили. За съжаление, не са рядкост вегетарианците които се хранят с много въглехидрати и съвсем не здравословно...Аз не насилвам никого да яде месо, но такива лекции са ми чели вегетарианци как месото е супер вредно. Без да ги питам Blush Обаче когато има здравословен  проблем е хубаво човек да погледне от всеки ъгъл, да проучи добре нещата и тогава да прецени според състоянието си. Едно е ясно- вероятността веге режимът да не е най-доброто нещо в случая е голяма и си личи и по изследванията...

# 473
  • Мнения: 4 593
И аз съм толерантна към вегетарианци, като бивш такъв. Дразнеше ме как всички го коментираха, правеха го на въпрос и т.н., та се старая да не го правя същото сега. Според мен, вегетарианството, ако се хапват яйца, риба и млечни, умерено полезни въглехидрати от зеленчуци и някой плод понякога + мазнините, може да бъде много здравословен режим и без месо, дори и за бременни. Вече, веганството си е крайност за мен и не става за дългосрочно хранене, освен ако не използваш заместители от соя и разни други добавки, или ако не използваш хранителни добавки, за да запълваш липсите. За мен и двете не са оправдани и със сигурност смятам, че подобен режим не е ок за ИР. Аз също се старая да си правя почивка от животинските продукти за 1-2 пъти, но толкова.

# 474
  • Мнения: 31 658
Не ми  струва много интелигентно да си вегетарианец или веган, да имаш куп здровословни проблеми и да твърдиш, че искаш да продължиш този режим.
Това е наглост.
Все едно пушач да ми хвали цигари, че не причинявали болести.

# 475
  • Мнения: 18 542
Аз към вегетарианци съм толерантна. Мнението ми за вегетарианството е нетолерантно, а за веганизма че е откровено саморазрушение от глупост - има доста примери вече, но всеки си е сам душманин.
Иначе какво яде, ме вълнува само за моето семеѝство.  За щастие, няма нито вегетарианци, нито недай си боже вегани.

# 476
  • Мнения: 2 275
Хич не ми и пука за вегетарианците стига да не ми налагат тяхната гледна точка. Майка ми имаше такива наклонности, които придружени с липса на кулинарни способности ни накара да сме в другия край цялото семейството.
Имам възможност да гледам какво купуват вегетарианците и това е само индустриална храна за много пари. Голям пазар за индустрията е тази мода, но то е същото и за много други "диетични" продукти.
От друга страна, хич не ми пречи да "крада" вегетариански идеи за приготвянето на зеленчуци, когато имам желание за такива.

# 477
  • Мнения: 269
Не ми  струва много интелигентно да си вегетарианец или веган, да имаш куп здровословни проблеми и да твърдиш, че искаш да продължиш този режим.
Това е наглост.
Все едно пушач да ми хвали цигари, че не причинявали болести.
Това прозвуча малко странно. Има хора, които се хранят с месо и също имат куп здравословни проблеми. Не вярвам да е нагло да продължават да ядат месо, в този случай, само защото са се разболяли.
И при двата режима (вегетариански и месояден) има варианти за здравословен и нездравословен начин на хранене. Просто човек трябва да се замисля и да внимава какво яде.
Да не говорим, че има фактори, различни от храната, които също разболяват, така че конкретната диета може да не е виновна.

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Абсолютно споделям мнението на Sisi. Това пък, че ако иска да забременее момичето да спре да е вегетарианка не мисля, че е удачен съвет. Такива категорични мнения ми идват в повече. Познавам много вегетарианки и веганки и повечето са родили и отглеждат здрави деца. Познавам жени, които след дълги години мъки, след режим на суровоядство или само на плодове забременяха. И накрая, честно да Ви кажа, не познавам вегетарианец, който да има куп болести, за сметка на това почти не познавам месояден, който да е без куп здравословни проблеми.

# 479
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Скрит текст:
Не ми  струва много интелигентно да си вегетарианец или веган, да имаш куп здровословни проблеми и да твърдиш, че искаш да продължиш този режим.
Това е наглост.
Все едно пушач да ми хвали цигари, че не причинявали болести.
Това прозвуча малко странно. Има хора, които се хранят с месо и също имат куп здравословни проблеми. Не вярвам да е нагло да продължават да ядат месо, в този случай, само защото са се разболяли.
И при двата режима (вегетариански и месояден) има варианти за здравословен и нездравословен начин на хранене. Просто човек трябва да се замисля и да внимава какво яде.
Да не говорим, че има фактори, различни от храната, които също разболяват, така че конкретната диета може да не е виновна.

Наистина ли не разбираш или?

Вегетарианците и още повече веганите наваксват нужните им вещества от високовъглехидратни храни. Което съответно в голяма степен води до ИР и диабет. Колкото и да не ти харесва, това е истината.

Това го правят и хора невегетарианци. Аз например в миналото. И месото няма нищо общо, то беше допълнение към картофите и хляба.

Общи условия

Активация на акаунт