Второ име към Вивиан?

  • 7 366
  • 178
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 30 139
Ами, затова е добре да обсъдят името и с бабите. .....

Тя едната баба директно е казала, че иска да е на нея. След като изобщо са ѝ позволили да изказва мнение по този въпрос, да го кръщават Венета и да се успокои жената.

# 121
  • Мнения: 553
Хайде да е Вивиан-Ивет и всяка баба да си вика нейната  буква Simple Smile

# 122
  • Мнения: 18 551
Ивет е много хубаво!

# 123
  • Мнения: 170
Струва ми се, че компромисът ти с име, което не ти е съвсем на сърце, е напълно излишен. Ще си кръстиш детето Вивиан, а свекърва ти щом се тръшка така за име, изобщо няма да го приеме и пак ще е сърдита.
Компромис с името на детето си не бих направила, заради нечии претенции...

# 124
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Ами, затова е добре да обсъдят името и с бабите. .....

Тя едната баба директно е казала, че иска да е на нея. След като изобщо са ѝ позволили да изказва мнение по този въпрос, да го кръщават Венета и да се успокои жената.

Да го обсъдят, защото авторката може да си мисли, че кръщавайки детето Вивиан - кръщава на свекървата, но за баба Венета въобще да не е така: може да не харесва Вивиан нито като звучене, нито като произход и тренд, а съвпадението в началната буква да възприеме като 'хвърляне на прах в очите' и крайният резултат вместо компромис или оптимално за всички решение да се окаже близък до персонална обида Rolling Eyes
Затова предложих Велина или Венелина - особено второто е с еднакъв корен (за радост на свека), но не е идентично (за радост пък на майката) и като цяло е по-звучно, взима нещо и от Илиана (когато се знае, че така се казва другата баба), а на галено (българите като цяло държат доста на умалителните и галени имена) детето може да се нарича вместо Вени, Венче - Лина.

# 125
  • София
  • Мнения: 30 139
Нищо чудно на финала да не ѝ оценят жеста и двете баби да се обидят. Аз имам подобен пример с една позната. Кръсти детето на двете баби (с едно име), но сега нито едната признава, че е на нея, нито другата.
Вероятно си права, че трябва да го обсъдят. След като е решила да им сбъдва желания, по-добре нещата да са изпипани отвсякъде.

# 126
  • Мнения: 40
Благодаря за идеите!! 😊
Баба Венета, пожела поне да започва с нейната буква"В", така, че дори и да не ѝ хареса Вивиан, няма кой да я пита.
Името няма да бъде обсъждано с никого другиго, освен с мъжа ми. Ние трябва да направим избор, така, че или всички да са доволни(2те баби), или поне да няма никой сърдит, което аз предпочитам (да изберем неутрално име, както заявихме още, когато съобщавахме новината за бебчето). Макар, че... с неутралното име, пак няма да удовлетворим всички желания.
Повечето от Вас сте прави, че компромис не трябва да правя, защото така се започва с всичко останало.
Надявам се, съвестта си, да я скрия някъде дълбоко и да изберем с мъжа ми най-подходящото име за малката госпожица, разбира се, първо да се роди жива и здрава. 😇
А до тогава ще имаме време да мислим различни варианти. 🤗

# 127
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Casidy, пожелавам ти леко раждане и здраво бебе - това е най-важно. И избери за дъщеря си име, с което да я зовеш с най-хубави дума и чувство цял един живот. Щом имаш време - помисли и открий/почувствай кое е името, особено щом не се оказва натиск върху теб.

# 128
  • Мнения: 8 062
Ако трябва да се кръщава на бабите, другите производни не ми допадат, освен Вивиан(гледаме да се съдържат поне буквите от техните имена и да се доближава до нашето усещане).

Абсолютно съгласна съм с Mona Lisa Smile, но както казах по-горе, съвестта ще ме гризе.

Все още нямаме имена фаворити, в процес на мислене сме, времето не ни притиска още, но пък не се забавиха и желанията на хората около нас.
Допадат ни за сега - Самуела, Мадлен, Карина, Кристин, а дори и Кармен(знам, че не е от най-възприемчивите имена).
Спрямо тези нови варианти Вивиан е съвършено!

Венета е много хубаво име... Ако съм готова да кръстя на свекървата (зависи що за човек е), то Илиана бих оставила за второто дете Wink даже и за момче става - Илиан или Илия си е супер Simple Smile

# 129
  • София
  • Мнения: 166
Аз пък като Ви гледам потребителското име сега, се сещам, че в тийнейджърските си години си мечтаех, че ще имам 2 момичета и 1 момче и ще се казват Касиди, Молина и Кристобъл 😂😂 После имах период, в който харесвах двойните имена и по-специално Кристиян-Александър и Мия-Валерия. Понеже с мъжа ми сме от ученици заедно и съм споделяла тези нелепи идеи, като му казах, че съм бременна и премина първоначалната еуфория, направо пребледня при мисълта как ще изберем име и каква нова порция откачени имена съм измислила 😄 Като разбрахме пола още пред лекарския кабинет го попитах харесва ли му Елеонора и видях как на лицето му се изписва радост и облекчение 😄

# 130
  • София
  • Мнения: 126
Уестууд. Grinning

# 131
  • София
  • Мнения: 30 139
Скрит текст:
Аз пък като Ви гледам потребителското име сега, се сещам, че в тийнейджърските си години си мечтаех, че ще имам 2 момичета и 1 момче и ще се казват Касиди, Молина и Кристобъл 😂😂 После имах период, в който харесвах двойните имена и по-специално Кристиян-Александър и Мия-Валерия.
Понеже с мъжа ми сме от ученици заедно и съм споделяла тези нелепи идеи, като му казах, че съм бременна и премина първоначалната еуфория, направо пребледня при мисълта как ще изберем име и каква нова порция откачени имена съм измислила 😄
Скрит текст:
Като разбрахме пола още пред лекарския кабинет го попитах харесва ли му Елеонора и видях как на лицето му се изписва радост и облекчение 😄
SatisfiedSatisfiedSatisfiedSatisfied

Смях се от сърце.

# 132
  • Мнения: 1 906
Това ми напомня за една приятелка, която като дете кръстила любимата си кукла с изтънченото име Склероза Laughing

# 133
  • USA
  • Мнения: 7 292
Вивиан Цанка.

# 134
  • Мнения: 1 463
С "В" има чудесни имена.
Валерия
Валентина
Василена
Виктория
Владислава
Владимира
Влада
Изброявам по-некомерсиални, без Виктория, явно защото държите на това.
Ама, щом държите да е Вивиан. Да е Вивиан Лий или Уестууд. 😄
Поне са на прочути дами. Аз Вивиан в България не познавам.

Общи условия

Активация на акаунт