Второ име към Вивиан?

  • 7 371
  • 178
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Като стана въпрос за неутрални имена, много ми харесва за момиченце името-Елиза. На галено, също звучи добре.
Аз и Мария харесвам, но и да се изговаря по този начин, а не обращението да е-Миме примерно.

# 91
  • Мнения: 18 552
Именно, всички са родители- в такъв случай имай 4 деца и уважи всички. Няма лошо в традициите, но да не са натрапени.

# 92
  • Мнения: 375
Този форум всеки ден с нещо ме убеждава, колко лоша снаха съм. Flushed Ако ММ или маминка ми тръгнат с такива изречения... директно отивам в другата крайност и няма да фигурира и една буква от името на свеки. Хора разни...

По темата - много ми харесва Илияна и за да е справедливо, предложи Вивиан Илияна и гледай реакции. Обзалагам се, че няма да са добри.

# 93
  • Мнения: 46 511
От имената, които авторката харесва ми допада най-много Карина. Звучно, женствено, универсално - звучи чудесно и в България и извън нея, върви добре с нашите фамилии, счита се за съкратено от Катерина и има имен ден - 24 ноември.

Скрит текст:
Ако мъжа ми или някой роднина ме подложи на подобен натиск, дори да съм решила да го кръстя на него, ще си променя решението. За мен е недопустимо и човек трябва да си извоюва свободата. Клекне ли, ще го мачкат и занапред.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 14:55 от Не се сърди, човече

# 94
  • Мнения: 9 176
Аз дадох вече моите 5цента за имената.
Но, сега се сетих да Ви споделя история та с имената и бабите.

Така случката е с ММ, свекървището без извинение към края вече на бременоста с ММ, се развихрил спор като този на кого да се кръсти момчето. Майката на мъжа ѝ казва не на дядото ММ е първо внуче което ще се ражда, свекето , казала аз искам на моя баща и така се започнал скандал а всички живеят заедно братя други  свекърите и..т.н. дядовата ръкавичка 10 човека в един апартамент....кой е по по най...накрая моята свекърва казала , аман дигнала телефона набрала телефонната централа и телефониската дигнала ..свеки казала кажете ми едно мъжко име...неизвестната телефониска казала име свеки казала ето така ще се казва "нероден петко" и така се казва ММ
с име дадено му от телефониска!!
Шах мат!

# 95
  • Мнения: 8 802
Вивиян или Вивиан имат значение -"жива, изпълнена с живот". 
Не е нито Венета, нито Илияна. Но пък всяка бабите ще си намери буквите и ще си мисли, че е на нея.
Не ви трябва второ име.
Понеже съм в чужбина, ми е мъка да прочета как ще изглежда по сегашната транслитерация Viviyan. А ми се щеше да е с буквата Я, заради майка ви.

# 96
  • Мнения: 40
Майка ми е ИлиАна.
Отново благодаря на всички за споделените мнения!!

Вивиян или Вивиан имат значение -"жива, изпълнена с живот". 
Не е нито Венета, нито Илияна. Но пък всяка бабите ще си намери буквите и ще си мисли, че е на нея.
Не ви трябва второ име.
Понеже съм в чужбина, ми е мъка да прочета как ще изглежда по сегашната транслитерация Viviyan. А ми се щеше да е с буквата Я, заради майка ви.

# 97
  • Мнения: 607
по- добре .....Виола,  Виолета, ВИАНА, Васиана, Вилианна или Вилиана  - това е на бабите ви и празнуват имен ден на Велик ден.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 12:43 от beo

# 98
  • софия
  • Мнения: 4 180
Според мен Вивиан е много хубаво име и няма нужда от добавка. Но ако държишп на второ име Вивиан Мари ми звучи най-поносимо.Само че обмисли което и име да избереш хубаво, защото детето ти ще се казва така цял живот.
Детенцето трябва да има хубаво име, дали е кръстено на някого според мен няма значение. Майка ми ми е разправяла, че като е била бременна с мен с баща ми много са се карали за името ми - той искал да ме кръстят на дядо ми, а тя искала да ме кръстят на него. Надделял баща ми и ми измислили хубаво име ,което много си харесвам, но в случая са изкарали много време в спорове само заради идеята да съм кръстена на някого. Според мен това е излишно. Та изберете с мъжа ти едно име, което да допада и на двама ни и което детето ти да не се притеснява да каже пред хората. А бабите са си имали вече деца , кръстили са си ги както са решили, сега си е ваш ред.
Сещам се и за братовчедка ми - мъжа й държеше на едно име, спориха доста месеци, накрая тя се съгласи. В родилното обаче като я питали как да запишат детето тя казала съвсем друго име, което й харесва на нея Grinning

# 99
  • Мнения: 40
Точно днес, всякаш мернах Ваш коментар някъде и ми се запечата името Ви - интересно е. И сега се включихте в темата ми, сигурно е знак. 🙄😆
Иначе благодаря за мнението! Ще имаме време да помислим, да обсъдим, да се покараме и ние. 😁

Според мен Вивиан е много хубаво име и няма нужда от добавка. Но ако държишп на второ име Вивиан Мари ми звучи най-поносимо.Само че обмисли което и име да избереш хубаво, защото детето ти ще се казва така цял живот.
Детенцето трябва да има хубаво име, дали е кръстено на някого според мен няма значение. Майка ми ми е разправяла, че като е била бременна с мен с баща ми много са се карали за името ми - той искал да ме кръстят на дядо ми, а тя искала да ме кръстят на него. Надделял баща ми и ми измислили хубаво име ,което много си харесвам, но в случая са изкарали много време в спорове само заради идеята да съм кръстена на някого. Според мен това е излишно. Та изберете с мъжа ти едно име, което да допада и на двама ни и което детето ти да не се притеснява да каже пред хората. А бабите са си имали вече деца , кръстили са си ги както са решили, сега си е ваш ред.
Сещам се и за братовчедка ми - мъжа й държеше на едно име, спориха доста месеци, накрая тя се съгласи. В родилното обаче като я питали как да запишат детето тя казала съвсем друго име, което й харесва на нея Grinning

# 100
  • София
  • Мнения: 30 142
Casidy явно иска да угоди на всички, само не на себе си.
Малко съм на философска вълна, но ..много време минава преди човек да се усети че сам по себе си е ценност и трябва да се обгрижва:-)
А, баш! После ще се ядосва, че не го е кръстила така, както е искала. Бабите ще се посърдят и ще им мине, но име трудно се сменя.
Вивиан няма нищо общо с Илиана. Никой няма да се сети дори, че името има нещо общо с бабата по майчина линия.

# 101
  • Мнения: 8 802
Casidy явно иска да угоди на всички, само не на себе си.
Малко съм на философска вълна, но ..много време минава преди човек да се усети че сам по себе си е ценност и трябва да се обгрижва:-)
А, баш! После ще се ядосва, че не го е кръстила така, както е искала. Бабите ще се посърдят и ще им мине, но име трудно се сменя.
Вивиан няма нищо общо с Илиана. Никой няма да се сети дори, че името има нещо общо с бабата по майчина линия.
Там е работата, че хем няма няма нищо общо, хем има. И колкото общо с едната баба, толкова и с другата,  същевременно си е съвсем различно име.
Бих казала името Вивиан е направено от буквите на бабите (Венета-Илиана).

# 102
  • София
  • Мнения: 30 142
На мен имената, които са избрали с бащата, са доста добри. Нека си помислят и над варианта да угодят на себе си.

# 103
  • Мнения: 553
Предлагам Ивета, но не като второ име, а като самостоятелно. Вивиан с това -ан накрая звучи точно като двойно име, също и Вилиана.
Ако имате още деца на кого ще ги кръстите?

Ох, сега прочетох, че името трябвало да започва с В на баба Венета, тогава Венелина, Венера или Венеция предлагам.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 22:34 от @NoName

# 104
  • София
  • Мнения: 2 426
Е как, на баба Венета. Ама вече ще е точно Венета, защото тя Междувременно ще се е наложила по всички точки...

Общи условия

Активация на акаунт