Лидл 136 - Винено-любовна февруарска

  • 98 540
  • 2 011
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 20 233
Цвете, ето за пюрето. Аз сложих прясно мляко вместо сметана, и повечко масло:

# 631
  • Мнения: 27 823
Така...от каймата която беше намалена направих месни мъфини- с врътнати в лидълски чопър 2 глави лук, 1 морков и 1 малка чушка сиврия. Добавих подправките и метнах в лидълските силиконови формички да се пекат Joy Междувременно, приготвих и другия вид силиконови формички и сложих да се пекат "бисквитки"- намачкан банан, яйце, лидълски кокосови стърготини/овесени ядки/какао/кафява захар, ванилия Joy Получиха се добре, детето одобри. Сега пека/варя жълтата ряпа в тава с много вода (парата ще ми помага за чистенето на фурната после Stuck Out Tongue Winking Eye , а ряпата ще става на пюре и на кюфтета), а отдолу метнах още една тава с тиква, да се пече.... Joy Утре ще се дояжда. SunglassesGrinning А, от каймата остана и за принцеси също... Joy
Каймата много ми хареса! Heart Eyes Надявам се да заредят пак и ряпа- опитах парченце сурова и ми допадна на вкус.

# 632
  • Мнения: 5 160
Кои са тези прословути чушки в буркан, които са без оцет. Днес минах беше пълно с буркани фрешона печена капия, тези стандартните ли са или е имало други лимитирани.

# 633
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 086
Кои са тези прословути чушки в буркан, които са без оцет. Днес минах беше пълно с буркани фрешона печена капия, тези стандартните ли са или е имало други лимитирани.
Ако се върнеш назад няколко страници, момичетата качиха снимки на тези чушки.

# 634
  • Мнения: 960
Кои са тези прословути чушки в буркан, които са без оцет. Днес минах беше пълно с буркани фрешона печена капия, тези стандартните ли са или е имало други лимитирани.

# 635
  • Русе
  • Мнения: 2 613
Благодаря ви много за прекрасните рецепти, още сега се втурвам да кулинарствам.
 Иначе днес се сдобих с ементала, скаморцата (на почит е у дома). Не открих антуриума в червената саксия, предполагам е от четвъртък.

# 636
  • Мнения: 7 325
Долче , намери ли от белите формички за мини мъфини ?(те ли ти бяха дефектни?) . Ако има още при нас , към края на седмицата мога да ти пратя , само кажи.
Пак ще кажете : " не сме в готварския" , но да се отчета и аз...
"Овчарски пай" с жълта ряпа
Скрит текст:

"Американски мъфини" в новите формички

# 637
  • София
  • Мнения: 18 773
Правих и аз пюре от ряпата,няма такава гадост.Щом на мен не ми хареса дето само зеленчук ям.
Чушките са добри ,с малко помощ и подправки де.

# 638
  • София
  • Мнения: 14 826
На салата с моркови и ябълки ряпата стана чудна. Да не пропусна и аз 😂  като видях цена от 39 ст. 😆

# 639
  • Мнения: 10 214
Малиджаното/кьопоолу на мен ми хареса. Нищо не мисля да му добавям. Вечерно време евентуално чесън, но тези дни вечер чесън на всяко ядене добавям. 😄

# 640
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Има в биомагазините какаова паста по 200гр, случайно нея да си опитвала, че не знам какъв вкус има?
https://images.app.goo.gl/iUpgGLRNyQJXaqgAA
Вероятно това е продукт от етапа, предхождащ получаването на каковата маса - т.е. когато съдържанието на какаово масло е по-голямо. Заради това предполагам, че горчивият вкус ще е с по-слаб интензитет. Не съм опитвала. Всъщност, от чисти какаови продукти няма как да се очаква да са сладки. Все пак са без захар.

Опитай го. В сравнение с какаовите зърна, шоколада ми идва някак с по-остър и горчив вкус.
Ще го опитам Въпреки че какаови зърна не съм пробвала и няма да мога да направя подобно сравнение.


При нас на пазара в момента килограм сурови червени чушки е 2,50-3,00 лв., а тук това е цената на 440 гр. печени чушки. Та не знам защо е тази истерия с чушките.
Сезонът на хубавите червени чушки е мнооого далеч. В момента и при нас цената се движи около 4-те лева, че да не е и към 5. Отделно - фирата, която дават при печене, хич не е за пренебрегване. Ами ток, труд, време? Че един буркан+капачка сигурно е около лев. Много си им е добра цената на чушките, даже. Никаква "истерия" не е.

# 641
  • Мнения: 27 823
Ако може да се каже, че има истерия около чушките , то тя предполагам е свързана с факта, че не са някакви киселяци с оцет! Най-накрая чушки в буркан с хубав вкус на чушки Stuck Out Tongue Winking Eye
Скрит текст:

Бисквитка Blush

Мъфини от кайма със зеленчуци-  гарнитурата е пюре от жълта ряпа. На нас ни хареса ряпата, обаче доста повече течност добавих на пюрето, ако трябва да сравнявам с картофено пюре.

# 642
  • София
  • Мнения: 5 547
Много си е хубава ряпата, но няма при нас, пък който не му харесва,ще остане повече за желаещите.

# 643
  • Мнения: 5 104
Някой успя ли да подуши св. валентинските парфюми? И евентуално да е разпознал на какво са имитации?

Иначе давам отзив за соса от фурми - разкошен е! Плътен, ароматен, нищо общо с разводнените, които купуваме от Турция.

# 644
  • Мнения: 153
Добро утро.
Искам да върна кафеавтомат,който закупих през декември.
Не съм връщала до сега техника, без сериозна причина.
Просто не  ми харесва кафето,което прави..
Въпроса ми е ще ми направят ли проблем да ми върнат парите, дали ще ме разпитват защо и как ....и могат ли да ми откажат в крайна сметка?

Общи условия

Активация на акаунт