На море в Гърция 2020 - I

  • 53 448
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 790
В Австралия има прекрасни плажове, не знам кой би тръгнал чак толкова в Европа на почивка като постоянно се тръби, че ситуацията с К-19 тук е най-зле. Иначе аз вярвам, че нашето правителство ще направи всичко по силите си, за да затрудни максимално излизането ни в чужбина и да спасява нашия туризъм.

# 721
  • Мнения: 5 086
Иначе аз вярвам, че нашето правителство ще направи всичко по силите си, за да затрудни максимално излизането ни в чужбина и да спасява нашия туризъм.

Не вярвам. По-скоро ще се търси някакъв баланс. Все пак ББ се има за лидер на Балканите и все ще направи нещо. Освен това има тур. агенции, работещи с Турция, Гърция и като цяло цял свят. Тези бизнеси също зависят от отворените граници. И на последно място - не съм убедена, че нашето Черноморие ще има капацитета да поеме всички бг летовници. Вчера гледах репортажи от морето, много хотелиери се чудят дали изобщо да отварят този сезон.

# 722
  • софия
  • Мнения: 25 617
В Австралия има прекрасни плажове, не знам кой би тръгнал чак толкова в Европа на почивка като постоянно се тръби, че ситуацията с К-19 тук е най-зле.
Личното незнание не е информация. В Интернет има достатъчно информация за всеки, които би искал да разшири хоризонта си отвъд собственото си ограничено мнение, защото лично не е общувал НА Северна Гърция с подобни хора. Между другото, тези изселници не са от тази част на страната.
Отговорът беше на въпроса защо са включени тези държави, а не разсъждения по снимки върху "прекрасните" плажове на Австралия, което е съвсем различна тема. Част от обяснението е това.

Последна редакция: пт, 08 май 2020, 10:08 от zvаnchе

# 723
  • София
  • Мнения: 3 176
Вчера се чухме с гръка, при когото имаме резервация. Човекът ще отвори на 1 юни, очаква да са се разбрали вече за карантина, влизане и тн. Не е да има да ни връща пари и затова да омайва, така че му вярвам на този етап. В краен случай ще сменяме датите за юли.
Не им вярвайте толкова на хотелиерите у нас, всяка година мрънкат че няма да отварят, дали заради персонал или нещо друго. Театро си е, как ще пропуснат сезона.

# 724
  • София
  • Мнения: 38 632
Аз към 18 ще си пиша с моите хора там...

# 725
  • Мнения: 751
Аз също мисля, че ще има двустранно споразумение и няма да има проблеми да се изолираме на някой самотен гръцки плаж. Simple Smile

# 726
  • Мнения: X
В Австралия и Нова Зенландия има доста наследници на изселили се гърци, които всяка година се връщат за ваканция.
В Израел също има много гърци.

# 727
  • Мнения: 140
И в Щатите има много, но за там няма коридор, макар че оттам и доброволци идват за мигрантите. Явно е свързано и с риска.

# 728
  • Мнения: 5 086
Не знаех, че има изселници по тези места. В такъв случай значи съвсем логични са разговорите с тези държави. Дано ние, обикновените туристи, сме следващите за разговори Simple Smile

# 729
  • Мнения: 11 144
Все пак ББ се има за лидер на Балканите....
Това, че той има такова мнение за себе си, не значи, че някой друг в Европа го споделя Grinning

Иначе да, огромни части от населението на острови като Китира и Нисирос (то има и други, но тези се сещам на прима виста) са преселници в Австралия и Нова Зеландия, които си идват при бабите и братовчедите през август.  Населението на диаспората в Австралия е в пъти по-голямо от това, което е останало на островите днес Simple Smile

А в Нова Зеландия няма толкова гърци, ама тя е топ справящата се с КОВИД страна на планетата. Не е Южна Корея, не е Сингапур - Нова Зеландия е.

# 730
  • София
  • Мнения: 28 744
Гръцки хотелиери искат коридор през България - https://m.dnes.bg/balkani/2020/05/08/hotelieri-v-gyrciia-iskat-t … gariia.448932/amp

# 731
  • Мнения: 1 148
А ние ще минаваме ли по този коридор, че нещо не ми стана ясно?

# 732
  • София
  • Мнения: 14 751
А ние ще минаваме ли по този коридор, че нещо не ми стана ясно?
Да не останем само коридор?😆
Иначе, и аз четох, че хотелиерите от Северна Гърция разчитат най-много на балканско присъствие и се надяват да могат да идват безпроблемно. Отделно фермерите от  северозападна Гърция разчитали много на албански работници, та им е важно влизането в страната.

# 733
# 734

Общи условия

Активация на акаунт