С какво ви дразнят свекървите? – 119

  • 22 145
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • при късмета
  • Мнения: 23 863
Какво общо има ролята на жертва? Коя нормална майка няма да я заболи, ако детето е болно, а от роднини има реплики и действия, които го омаловажават или направо пренебрегват? Ако твоята свекърва или зълва го направят като жертва ли ще се чувстваш или обидена? Не е едно и също. При това едно е да се държат така с теб, има хора които биха го подминали, но когато става дума за детето, нещата стоят по друг начин

# 16
  • Мнения: 861
Запис. Лятото мм си счупи крака много сериозно, оперираха го и два месеца беше на легло. Аз останах с две деца, бебе на няколко месеца и мъж на легло... Включиха се техните да го закарат няколко пъти до болницата, закараха децата на занималня няколко пъти - отмениха отчасти неговата работа. Никой не предложи на мен да помогне, никой една манджа не донесе или пък да погледа детето да си оправя къщата, камо ли да почивам. Нищо общо с това да имаш болно дете, въобще не сравнявам! Никому не пожелавам този ужас...
Сега се радвам и дори малко гордея, че се справих сама. Още повече че съм възпитана да се чувствам длъжна после. Щеше да ми е неудобно години наред...
Искайте си, хора! Едно бебе като не реве, не му дават да яде. Не чакайте някой да се сети. Може хората да си мислят, че се справяте и нямате нужда от помощ.
Аз така си искам, нещо, което съм наследила от баша си. Малко помрънквам, малко се пооплаквам, и политат тенджери, кутии с храна, помощ в домакинството някой и друг ден, сгъване на пранета, перални, сушилни, пооправяне тук-таме.  Това обаче с моите хора. Свекърите не са в същия град, но когато пък има нужда, идват, вземат за ваканция малкото, гледат го, пък ще донесат някоя чанта с храна. Все е нещо, помощ е.
Имаме нужда от помощ, наистина. Много сме натоварени наистина и без помощ трудно бихме се справили. Оценявам и съм благодарна за всичко от всички страни.

# 17
  • Мнения: 5 262
Какво общо има ролята на жертва? Коя нормална майка няма да я заболи, ако детето е болно, а от роднини има реплики и действия, които го омаловажават или направо пренебрегват? Ако твоята свекърва или зълва го направят като жертва ли ще се чувстваш или обидена? Не е едно и също. При това едно е да се държат така с теб, има хора които биха го подминали, но когато става дума за детето, нещата стоят по друг начин

да, но няма да си сложа чак толкова на сърцето, че да ми е центъра на ежедневието и съществуването.
просто ще се шокирам за пореден път от хорската тъпотия и ще се науча на още нещо, което да заобикалям.

# 18
  • Мнения: 18 522
Колкото повече се връзваш на роднини, толкова повече си правят гаргара с теб. Колкото повече страдаш, толкова повече си вредиш. Платената помощ не натоварва с нищо (освен с пари) и за мен е по-удачен вариант. Нямаш никакви нерви, което само по себе си е безценно. И аз съм се ядосвала с роднини навремето, жалко. Няма смисъл.

# 19
  • Мнения: 2 050
Какво общо има ролята на жертва? Коя нормална майка няма да я заболи, ако детето е болно, а от роднини има реплики и действия, които го омаловажават или направо пренебрегват? Ако твоята свекърва или зълва го направят като жертва ли ще се чувстваш или обидена? Не е едно и също. При това едно е да се държат така с теб, има хора които биха го подминали, но когато става дума за детето, нещата стоят по друг начин

да, но няма да си сложа чак толкова на сърцето, че да ми е центъра на ежедневието и съществуването.
просто ще се шокирам за пореден път от хорската тъпотия и ще се науча на още нещо, което да заобикалям.
Аз не си го сложих, но съпруга ми да. Към днешна дата вече ни е все тая. Минало и заминало. Покрай проблемите с бебето нямам намерение. Даже спирам да пиша по този въпрос 😊

# 20
  • Мнения: 5 262
Какво общо има ролята на жертва? Коя нормална майка няма да я заболи, ако детето е болно, а от роднини има реплики и действия, които го омаловажават или направо пренебрегват? Ако твоята свекърва или зълва го направят като жертва ли ще се чувстваш или обидена? Не е едно и също. При това едно е да се държат така с теб, има хора които биха го подминали, но когато става дума за детето, нещата стоят по друг начин

да, но няма да си сложа чак толкова на сърцето, че да ми е центъра на ежедневието и съществуването.
просто ще се шокирам за пореден път от хорската тъпотия и ще се науча на още нещо, което да заобикалям.
Аз не си го сложих, но съпруга ми да. Към днешна дата вече ни е все тая. Минало и заминало. Покрай проблемите с бебето нямам намерение. Даже спирам да пиша по този въпрос 😊

ами научили сте о нещо за някои хора и това не е минус

# 21
  • Мнения: 21 263
Тази сестра очевидно и хлопа дъската, докато от свекървата полза има. Много е разхитително заради стари сръдни човек да не си облекчи положението.
Аз бих в казала в прав текст от какво имам нужда, на този, който може да го направи.
Кръвта вода не става, въпреки глупостите, повечето хора милеят за своите.

# 22
  • Мнения: 2 751
И аз съм за поискването на помощ. С голямото дете по-рядко съм опирала до нашите, ама сега с тия двете орки просто нямам избор. Но и те знаят, че с ММ сме насреща винаги и също много им помагаме.

# 23
  • Мнения: 181
Понякога тази помощ, която си искал, я от родители, я от свекъри след време ти я изкарват.... през носа. Аз така няколко пъти бях помолила свекърите да ми помогнат, ами после половин година се разправвше как те били свършили всичко. Добре, помогнал си окей, ама трябва ли половината рода да те разбере.
 Бременна бях в 8 месец, като чистих външни прозорци, после като им казах отговора беше: Е, тъкмо си се раздвижила?!
Е, те така. Оттогава насам не ги моля за нищо, мъжа ми също. Сеят градина с картофи, дават ни 3 касетки и се говори на хората, че те ни били издържали зимата 😂
Ама спрях да им се връзвам на глупостите, защото не си струва. Няма да ставам с простия прост я.

# 24
  • Мнения: 5 262
вие защо взимате картофите на хората след като са нищо. ами оставете им ги. за тях явно са нещо.

# 25
  • Мнения: 181
вие защо взимате картофите на хората след като са нищо. ами оставете им ги. за тях явно са нещо.

Защото, ако не ги вземем се почва, че ние нищо не взимаме, не им искаме нещата, които дават. Ама внучето купешки картофи ли щяло да яде и тн. Само глупости. Последния път им казах, че повече няма да взимаме, 3 седмици не ми говориха. Не, че ми пука де ама постъпват детински.

# 26
  • София
  • Мнения: 923
Здравейте,  не съм писала отдавна в темата, но снощи моята свекърва каза нещо, което много ме подразни. Искам да чуя мненията ви дали това е опит за манипулация, според мен е. Та тя си е позволила да попита тригодишния си внук коя баба е по-добра. Демек моята майка, или нейна милост. Детето отговорило, че майка ми е по-добра, но според мен е казало така, защото в момента другата баба отсъства и е нормално да му липсва. Отговорът не се харесал на свеки и тя огорчена сподели какво е казало детето. Аз много твърдо ѝ обясних, че такива разговори и подмолни въпроси са ми неприятни и забранявам да пита детето такива неща. Тя тръгна с един гаден лигав тон да ми обяснява, че било нормално да пита такива неща, как в нейния край така питали децата, дори ги питали мама или татко обичат повече. Това според мен е опит за манипулация и то съвсем целенасочено.

# 27
  • Мнения: 5 262
и какво печели?

# 28
  • София
  • Мнения: 923

Най-вероятно иска да ѝ манипулира децата, за да я обичат повече. Жалко, защото така не се печели обич.

# 29
  • Мнения: 2 431

Най-вероятно иска да ѝ манипулира децата, за да я обичат повече. Жалко, защото така не се печели обич.
Веднага информирай мъжа си за тази простотия на бабата и го строй да си озапти майчицата.
На свекито си кажи, че в твоя край, така не се прави.
Аман от кукувици.

Общи условия

Активация на акаунт