С какво ви дразнят свекървите? – 119

  • 22 198
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 71
В интерес на истината, мъжът ми, както казахте е мека Мария. "Построил си е комунизма" и няма никакви претенции към този на другите. Засяга се, от думите им за мен и наистина му е неприятно, че те са във нужда. Аз не говоря, не го настроивам. Казала съм, не обсъждам повече.

# 646
  • Мнения: 2 050
Каква нужда Ермалиана? Тежка? Не работят, нямат доходи? Има болен? (не дай Боже)
Да помогне ок, но да си дава къщата...И чакайте.. Какво семейство, какво? Семейство са тримата с детето. Тя не е чужда на съпруга си.

# 647
  • Мнения: 71
Няма болен, да пази Бог. Просто изглежда разходите им са по-големи от приходите. Имат, мисля, че писах нужда от кола,  от помощ за наема и......и аз не зная вече.

Редактирам се, извинете. Нали не мислите, че сме ги оставили просто така, на самотек. Поне веднъж седмично ги посещаваме, извинете посещавахме със дребни покупки.

# 648
  • София
  • Мнения: 17 281
Това категорично не са нужди, за които да се продава имот. Дори ако се дистанцираме от факта, че не е техен, което е безумство само по себе си.

# 649
  • Мнения: 2 050
Имат нужда някой да ги носи на гръб. Който се хване на тази въдица. Умници!

# 650
  • Мнения: 71
Не мога да кажа лошо за тях, обиждайки ги, обиждам мъжа ми, който не го заслужава.
Казах си мнението, не се карам, не искам и да го обсъждам повече с него,(с вас говоря).
Осъзнавам, че в момента той е на везните- на кой да угоди- на мама или на жената?

# 651
  • Мнения: 2 050
Нека угоди на себе си. Ти си извади изводи.

# 652
  • Мнения: 723
Незнам защо но аз по последния казус си мисля, че е добре те по между си да се оправят с този имот нее трябвало да се месиш. Аз не бих позволила на мъжа ми да има мнение за бабината ми къща. Както и мен не ме интересува той какво има от семейството си и дали ще го продава или подарява. Бих се опълчила срещу всички и всичко ако някой предяви претенции за имота в който живеем сега и е общ. А по повод плащането на данаци и разноски по имота, не вярвам да е ощетил семейство тоест теб и детето с тези плащания.

# 653
  • Мнения: 2 050
Ако да не се меси значи да си мълчиш и да не си казваш мнението, когато виждаш несправедливост, то не съм съгласна. Тя е казала какво мисли и се е подразнила. Нормално е. Какво ще стане решава мъжа и.

# 654
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Аз ако виждам, че така грозно искат да изпързалят мъжа ми, ще се намеся и още как. Това е грабеж което искат да направят. Ако можеше всеки да продаде чуждото и да си вземе парите до къде ще я докараме?

# 655
  • Мнения: 71
Лолита е права, аз не искам да се разпореждам, казала съм, каквото мисля, повече не мога да направя. Всъщност,ако мога скандал бих направила. Поне да ми олекне. Обърках се вече, имам ли право или нямам?

Ма ко, то не е чуждо.То е тяхно. Аз съм чужда.

# 656
  • София
  • Мнения: 17 281
Имаш право, ама няма смисъл да падаш на нивото им.  В момента техните скандали го отблъскват, а твоята позиция го кара да се вслушва в теб.

# 657
  • Мнения: 2 050
Виж сега Ермалиана. Аз разсъждава така. Имах част от апартамент. Седнахме с мъжа ми и обсъдихме възможностите. Той има право на мнение, имаме деца и сме семейство. Решението беше мое, но с негова подкрепа. Затова сме заедно. Той споделя с мен, аз с него. Това, което правят е несправедливо. Остави ако щеш парите, самата постъпка.

# 658
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Не е тяхно, негово е.
Юридически нямаш право на глас. Но и те нямат. Морално можеш да се чувстваш обидена и дори да вдигнеш скандал и да им поискаш компенсация за всичко, което си направила за сестрата и майката. Като са живяли на вашия наем, не си била чужда. На мъжа ти не виждам защо ще вдигаш скандал

# 659
  • Мнения: 71
Така е. Аз наистина нямам какво да обсъждам повече с него, казала съм (и на вас)и не искам повече да обсебвам темата, достатъчно е, че съм обсебила съпругът ми, отделяйки го от ''семейството му''. Да, те наистина са си му семейство, кръв както се казва, някой ден и аз сигурно ще се дразня, когато някоя снаха ще казва или налага мнението на синът ни.

Общи условия

Активация на акаунт