Мидокалм

  • 13 028
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Здравейте. От 4 месеца приемам мидокалм, което започва да ме притеснява. Колко най—дълго сте го приемали?

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 12:07 от Bory Ana

# 1
  • Мнения: 54 420
Защо толкова много?
Аз съм пила по 10 дни.
Скоро пих пак.

# 2
  • Мнения: 415
Заради фибромиалгия. Тя се овладява с месеци.

# 3
  • Мнения: 11 840
Пила съм го по спомен около месец,  после ми сменяха лекарствата близо 3м бях на всякакви нестероидни противовъзпалителни ... в резултат не ме излекуваха, и на физиотерапия ме пращаха, само дето качих 4-5кг от всички лекарства.

Оказа се, че имам дефицит на В12 и всички болки са от там, така че моя съвет е ако не сте се проверявали за дефицити да направите изследване на вит.В12 и вит.Д . Но ако в момента пиете Милгама или други В-та, първо трябва да ги спрете за поне 20 дни преди изследване

# 4
  • Мнения: 415
Имам дефицит на витамин Д и пия добавка, пия и милгама.

# 5
  • Мнения: 11 840
Имам дефицит на витамин Д и пия добавка, пия и милгама.

Не получавате ли подобрение? Въпреки, че в милгамата формата на витамините В не е добра. Аз мисля, че ако си попълните дефицитите и болките ще отминат.

Аз съм била и с двата дефицита и след попълване се оправям. Скоро пак ми се появи слабост в бедрата основно, пуснах изследвания и Д пак беше паднал.

# 6
  • Мнения: 415
Подобрявам се. Затова и искам да махнем Мидокалма, но вероятно докторът се притеснява от завръщане на оплакванията. Междудругото според мен се подобрявам точно от витамин Д. Ти по колко пиеше

# 7
  • Мнения: 11 840
Мускулна слабост е симптом на дефицит и на Д и В12. При моето лечение тогава имах леко подобрение и то е било точно от Милгамата, не от другите неща с които ме тъпчеха.

Вит. Д вземам Вигантол, по 20 капки два пъти седмично

# 8
  • Мнения: 415
Мускулна слабост е симптом на дефицит и на Д и В12. При моето лечение тогава имах леко подобрение и то е било точно от Милгамата, не от другите неща с които ме тъпчеха.

Вит. Д вземам Вигантол, по 20 капки два пъти седмично
А милгамата колко време я пи и в каква схема

# 9
  • Мнения: 11 840
Два месеца 3х2 на ден, после още 1 месец 3х1. Говоря за Милгама N , не обикновената

# 10
  • Мнения: 4 303
Два месеца 3х2 на ден, после още 1 месец 3х1. Говоря за Милгама N , не обикновената
Сега прочетох, че има меки и обвити таблети.
Каква е разликата някой знае ли?
обвити таблети:
бенфотиамин (витамин В1)              50 мг
и цианкобаламин (витамин В12). 250 микрограма
меки капсули:
Бенфотиамин (мастноразтворим витамин В1      90 mg
Пиридоксинов хидрохлорид (витамин В6)         40 mg
Цианкобаламин (витамин В12)                        250 µg

# 11
  • Мнения: 11 840
Ами ти си посочила състава и се вижда, капсулите има и В6 и В1 е по-голяма доза

# 12
  • Мнения: 4 303
mibobo, това, което ме накара да се замисля, че капсулите са в пъти по евтини.
капсули - 50 бр за 9,09,
таблети 20 бр за 9,24лв.
Ти всъщност кой вид пи?

# 13
  • Мнения: 54 420
Какви са тези 50 капсули за 9 лв.?
Обикновена Милгама ли?
Скоро пих Милгама N, 60 капсули за 15 дни, дадох над 20 лв. , не помня точно, че имах и други неща.

Тази

# 14

Общи условия

Активация на акаунт