НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 3

  • 77 823
  • 776
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 288
Таксите варират в зависимост от стойността на храната в дните, в които детето е посещавало. Събират се около 240-250 лева на месец, ако не е отсъствало.

# 331
  • Мнения: 32
Здравейте!

Дъщеря ми ще кандидатства за прием в 1-ви клас тази година.
Ще съм благодарна да споделите как сте подготвили децата си за прием и впечатления как е протекъл изпита.
"Азбуките на мисленето" и другите 2 книжки от лицея вече ги имаме.

Моля споделете и за школите или частните уроци, от които сте доволни.

Благодаря предварително!

# 332
  • Мнения: 12
Здравейте, извинявам се предварително ако въпроса е задаван. След дълго ровене във форума и четене на наредби не разбрах следното за прием в детската градина.

"За първа група на детската градина могат да кандидатстват деца при навършени 3 години към петнадесети септември, но не по-големи от 4 години в годината на кандидатстването."  
 От друга страна имам информация, че към 31.03 ( месец може би преди самия изпит) детето трябва да е наъвршило 3 години. Последно кога трябва да е на 3. Дъщеря ми навършва 3 в края на юни. Т.е. към 31.03 ,няма да е на 3, но на 15.09 ще е?

# 333
  • Мнения: 288
Във Вашия случай ще кандидатствате в годината, в която детето навършва 4 години.

# 334
  • Мнения: 12
Благодаря 
Във Вашия случай ще кандидатствате в годината, в която детето навършва 4 години.

# 335
  • София
  • Мнения: 30
А имате ли информация по същият казус с кандидатстването за ДГ, дали биха направили изключение, ако детето навършва 3 години в началото на април?

# 336
  • София
  • Мнения: 9 879
Вчера минах покрай Лицеят и ме навя един спомен, но първо искам да попитам - има ли архивно инфо (брошури, видео) за това какво се е предлагало (като профили) през 90-92ра за 1 клас? Виждам, че сега са доста широко профилирани.
Как мога да разбера с точност. Преди 10-на години бях им писал на мейла (сега явно са с друг понеже не излиза в пощата ми) - но нямах отговор, ала все пак не са минали 100г от кандидатстването ми Simple Smile Не знам каква е била сложността на тестовете тогава, но от това което майка ми каза, преди няколко години - са я питали "дали съм се готвил" (къде) понеже съм го взел без проблеми Simple Smile
Отворени врати има ли и кога?

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 11:54 от Starrydream

# 337
  • Мнения: 12
А имате ли информация по същият казус с кандидатстването за ДГ, дали биха направили изключение, ако детето навършва 3 години в началото на април?
За мен е логично да има такова изключение, макар че ако направят много такива изключения, не знам какъв би бил резултата. Някой запознат или работещ там, ако може да се включи за разяснения, би било чудесно

# 338
  • Мнения: 4
Здравейте, дали някой има поредицата Какво знае детето/Готови за училище в електронен вариант ? Или ако имате информация къде мога да ги намеря ?

# 339
  • Мнения: 21
Здравейте, не не правят подобни изключения  като цяло се броят на пръсти децата, които се с предния набор. Детето ми е март месец родено и първата година не успя да влезе. Калкото е по-голяма детето толкова по-голям шанс има да влезе и да продължи образованието си там. Цедката е сериозна и децата от градината нямат никакво преимущество освен, че изпитът се провежда в позната среда.

# 340
  • Мнения: 8 591
Цедката е сериозна и децата от градината нямат никакво преимущество освен, че изпитът се провежда в позната среда.
това си е голямо предимство, да си си в познатата среда и да мислиш, че си играете като всеки обичаен ден.

# 341
  • Мнения: 6
Здравейте,  моля майки чийто деца са приети в лицея да споделят каква е организацията на учебния процес на децата - първи клас? По точно ме интересува как протича деня, до колко часа са заниманията в сайта видях, че автобусите тръгват в 2.30 следобед на обратно? Децата, до 2.30 ли са на училище, нямат ли занималня както в другите училища и там да подготвят домашните? Допълните занимания по изкуства - рисуване, танци музика кога се провеждат и заплащат ли се допълнително? Прочетох че има и униформи, децата весеки ден ли са с тях или само на празници и събития организарани от училището? Много благодаря за информацията. Хубав ден на всички 😊

# 342
  • Мнения: 178
Здравейте. до 14:30 децата имат часове (с пауза за обяд), като в два от дните на седмицата времето от обяда до 14:30 е за избираеми интереси, които са безплатни. Отделно има и платени такива, те са след 14:30 ч. С ранните автобуси (14:45) си тръгват децата от 5 клас нагоре, при които няма занималня. И, разбира се, може и по-малките, ако родителите им не искат да ходят на занималня. Късните автобуси потеглят от НУКК в 17 ч. В нашия клас децата си ходят с униформите постоянно, но има учители, които не държат толкова на това.

# 343
  • Мнения: 6
Фотон, много благодаря за полезната информация. Хубаво е, че малките деца имат занималня и са до 17.00, все пак родителите трябва да работят 😊 Ние мислим да кандадидатстваме тази година, купихме Книга за бъдещия първокласни и се готвим по нея. Вашите наблюдения какви са относно приема, децата които са приети ходили ли са на курсове, уроци или сами са се подготвяли? Чудя се дали сами можем да се подготвим или ако искаме да влезем със сигурност трябва  да се запишем и курс?

# 344
  • Мнения: 178
Моето дете не е ходило на курс или уроци. Но започнахме рано, в детската градина също ги готвеха. Ако сега започвате с подготовката, трябва сериозно да се занимавате. Освен тази книга, минете и Азбуките на мисленето

Общи условия

Активация на акаунт