Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 25

  • 27 487
  • 766
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 776
Сиси,
Възможно е да има проблем с френулума или небцето, възможно е и да се дразни, ако млякото не "слиза" бързо,особено като пие и от шише, пък от него става толкова по-лесно и бързо. Продължавай с коригирането, със следване на съветите и кажи как е след 2-3 дена. Къде си точно? Дай да потърсим местен консултант при теб. Почти навсякъде има ЛаЛечеЛига организации.

# 691
  • Мнения: 6 580
Ваня, и на мен малко ми писна вече, а и при нас кърменето не е такова удоволствие за мен, както като беше по-малък. Три години са повече от достатъчни, въпреки че много ми се искаше сам да се откаже... Казвам му, че скоро  млякото ще се развали и ще свърши, а той казва добре. Да видим.

# 692
  • Мнения: 4 544
Аз пробвах няколко пъти да обясня, че млякото намалява и ще спре, но ефекта беше лош. Сегашната стратегия работи.

# 693
  • Мнения: 186
Шоколадът и млечните ок ли са по време на кърмене? А джинджифил?

# 694
  • Мнения: 7 776
Няма забранени храни по време на кърмене.
Единствено не прекалявайте с прясно мляко,особено ако има алергии в семейството.

# 695
  • Мнения: 5 809
Little Cactus,на Крит сме.

# 696
  • Мнения: 7 776
Сиси,
тази дама открих http://www.lactation.gr/aboutme ако искаш се свърже с нея. Предполагам та ще те насочи и към други консултанти,ако тя не може. Другият вариант е наш консултант по вайбър или скайп.

# 697
  • Мнения: 4 544
Те всичките тук работят online сега, та не би имало проблем и тукашен консултант да е.

Искам да споделя едно мое наблюдение, за да могат жените, които четат да добият представа какво става като не се кърми. Аз винаги съм споделяла, че имам много мляко и ми е трудно да го намаля, но сега като отбивам нещата се промениха леко. При три денонощни кърмения си имаше за всяко кърмене пълни гърди. Спрях нощното и имаш 2-3 дни препълване и гърдите видимо се свиха след това, но пак за две дневни кърмения имах пълни гърди. Минах на цедене и не се опитвах да цедя всичко, а по 50-тина мл, за да намалее, та така няколко дни и намаля на 20-30 мл това, което имам нужда да изцедя до желания ефект. Пропуснах едно цедене и следващия ден трябваше да изцедя 100 мл, но след това на второ пропускане бяха 50 мл. Това го пиша с цел да се добие реална представа как липсата на стимул води до намаляване на лактацията в кратки срокове, т.е. системна липса на стимул няма как да доведе до увеличаване в количеството мляко. В общи линии намаляване на количеството е по-лесно от увеличаването, та кърмене му е майката не толкова ядене, пиене на какво ли не, а аз пия мноооого вода..

# 698
  • София
  • Мнения: 1 455
Идвам да благодаря за съветите за моята приятелка. Днес е много по- добре гърдата. И зелето е свършило страхотна работа.
Страхотни сте всички, които помагате!
Бъдете здрави 🙏🍀

# 699
  • Мнения: 1 406
Ваня,  чай от салвия действа намаляващо лактацията,  може и мента да сложиш.  Супер действа и за кашлица и болки в гърлото.

# 700
  • Мнения: 3 829
На 4+ е бебето. До преди няколко дни в периода между 21 и 5 АМ ядеше 1 път и през остатъка от денонощието на 2 часа плътно. Започна да увеличава интервалите на ядене на 2 часа и 20 30 минути, но за сметка на това в същия период между 21 и 5АМ яде по три пъти вече. Период ли е някакъв или е нещо притеснително?

# 701
  • Мнения: 7 776
Нищо притеснително. Има такива периоди.

# 702
  • Мнения: 4 544
Лана, много се притеснявате всеки път за "няма нищо". Гладно е, ще яде...това е положението.

# 703
  • Мнения: 301
Здравейте! Имам следния въпрос. Кърмя малката около 40 мин, след което след половин час ревва и отново я слагам на гърда и пак сучи, но незнам какво е изяла. А когато изцедя примерно 50 мл ги изяжда и заспива. Може ли от сучене да не си изяжда необходимото количество, и възможно ли е като давам цедена кърма да свикне с шише и да не желая гърда след това?

# 704
  • Мнения: 4 544
За тия 40 мин детето суче или виси?
Правете компресия като суче, така че яде повече.

Общи условия

Активация на акаунт