Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №4

  • 43 526
  • 806
  •   1
Отговори
# 300
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Сега ви разбрах, благодаря за пояснението!
Лека вечер.

# 301
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Енерго-про. Новата сметка 119 лв.
2 климатика, май и третия пускахме миналия месец и обичайните пералня, бойлер, който не изключваме, фурна, телевизори почти нон стоп работещи и никакви икономии.

# 302
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Малко извън тематиката, но може ли да кажете, как по принцип работите. Използвате главно два, а третия когато другите не се справят или и трите едновременно. Защото, станах свидетел, на първия начин, а той далеч не е най-икономичния, както си мислят потребителите, освен че климатиците се товарят, те не работят по спецификации и така стават не икономични.

# 303
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
На сина в неговата стая климатикът работи непрекъснато. В спалнята пускаме вечер като лягаме и сутринта изключваме. В хола имаме климатик и камина. Като се застуди сега началото на месеца, пускахме вечер климатик. Сега вече палим камината.

# 304
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Аз го обяснявах преди, но и тук ще вметна. Ако пускате и спирате климатика, при външна по ниска от 0⁰ това е много лошо за него. Живота им намалява с до 5 години.

Последна редакция: нд, 17 окт 2021, 08:55 от Vasil Vasilev 676271

# 305
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Да, добре, възможно е. В спалнята климатикът е над 20-годишен, може и над 25, не помня вече, винаги така е работил - само вечер като си легнем и сутринта изключваме.

# 306
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Аз говоря за новите машини. И аз имам едно Саньо което към пускал на -5 и тръгва. Ама те са други.

# 307
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Ха, и нашето в спалнята е Саньо 100-годишно Simple Smile
Новият, на сина в стаята е куча марка, Crown, ама върши работа.

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 869
А при сегашни температури , който не падат все още под 0, проблем ли е да се спират и пускат климатиците ?

# 309
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
А при сегашни температури , който не падат все още под 0, проблем ли е да се спират и пускат климатиците ?
Не вече при под 0 не е хубаво. Освен че се отпазява в сметката да ток, влияе лошо и на него.

# 310
  • Мнения: 449
Аз го обяснявах преди, но и тук ще вметна. Ако пускате и спирате климатика, при външна по ниска от 0⁰ това е много лошо за него. Живота ми намалява с до 5 години.
Лятото монтираха един нов климатик в работата(страшно силен). Отделно имаме и един по-стар, който стои при нас на касата. Техникът казал на колежката, че каквото и да правим, новият никога не трябва да се спира, може да се намалява, но не и да се спира. В същия ден пък бяха прочистили филтрите и на стария и когато отидох на работа(2ра смяна), колежката каза че е загубила дистанционното на стария + новината за неспирането на новия. От както застъпих (17:00 до 23) се тресох, че даже навлякох и жилетка и след 3 дни ме хвана пневмония. Е, за съжаление късно разбирам, че това с неспирането било само при градуси под 0... Но пък след пневмонията започнах да си ги спирам и двата, а сега пък не ги спирам, че да ми е топло 😁

# 311
  • София
  • Мнения: 11 977
последната сметка от 12 септември до 17 октомври - 215 лв.

Ако не вземем скоро Акт 16, предстои тежка зима.

# 312
  • Мнения: 21 270
65.01 лв.
ЕВН.
2 климатика, пералня,печка,котлон,бойлер, хладилник, 2 ТВ,2 лаптопа и други дребни уреди като микровълнова.

# 313
  • Мнения: 5 303
2 климатика и всичко останало за 65 лв, не е ли малко?
Сигурно имате топло жилище и добра изолация и те почти не включват.
44 лв е моята последна сметка, без включен климатик. Този месец очаквам поне 70-80.

# 314
  • Мнения: 21 270
В къща сме.
Само на някои стени има изолация,имам да сменям още дограми.
И бойлерът трябва да се смени,пускаме го с една машинка,която сама го включва на нощна тарифа,но работи само на 4 kw за около 3 часа.
Мисля да взимам и сушилня,та да видим с нея колко ще се качи сметката.

Общи условия

Активация на акаунт