Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №4

  • 43 353
  • 806
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
Декември- 350лв
Януари- 460лв
Триетажна къща (всеки етаж е като малък двустаен апартамент) с външна изолация.
Отопляваме се с термопомпа на ток. 3 бойлера, 2 перални. Имаме бебе, така че се пере и готви ежедневно.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
170 лв. януари. и подобно декември. Използваме 2 стаи с детето с климатици. Бойлер не се спира.
Климатиците пускам, когато сме в къщи.
Миналата година мъжа ми твърдеше, че климатиците по-добре да не се спират и нон стоп бяха на 18-20 градуса, а когато сме в къщи 24 градуса. Ефекта миналата зима беше сметка над 280 лв. Е... благодаря. Нямам възможност да давам 300 лв. за ток. Тази философия с неизключването бившия ми мъж да си я изповядва у тях вече.

# 17
  • Мнения: 13 172
Но пък тази година е много топло, може да са от това по-ниските сметки.
И при нас са по-ниски от миналата година, за февруари очаквам повече.

# 18
  • Мнения: 1 488
Апартамент 90 кв.м. Отопляваме се с 2 конвектора, които не се спират, а само се регулират градусите. Бойлер, сушилня и готвя на ток- 165 лв.

# 19
  • София
  • Мнения: 11 942
За последния месец 206 лева + над 100 лв за пелети.
Изненадващо ниска е сметката.

# 20
  • Мнения: 2 868
96.72лв за тристаен апартамент, без сушилня и съдомиялна, с бойлер на ток и два климатика.Тази зима е много топла и въпреки увеличението на тока, сметките са ни по ниски.

# 21
  • Мнения: 5 819
Апартамент 90 кв.м. Отопляваме се с 2 конвектора, които не се спират, а само се регулират градусите. Бойлер, сушилня и готвя на ток- 165 лв.

   Каква марка са тези конвектори? Каква е тяхната цена?

# 22
  • Мнения: 6 611
Топла, топла зима, но сметката за ток не е кой знае колко по-ниска.
За декември 192, ноември 120-140 забравих точно. Всичко е на ток. Отопление с 3 климатика, ежедневно готвене, бойлер всяка вечер, почти всеки ден пералня.
Дано през януари не надхвърли 200лв или поне не с много.

# 23
  • Мнения: 10 681
Зимата е по-топла от миналата година, но сметките са си все същите - 250 лв.

# 24
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 634
97кв. апартамент, ново строителство - ноември 90, декември 170, януари - 208.. 2 конвектора (работят предимно вечер), климатик, бойлер, пералня, сушилня и миялна ( не ги щадя, но е засичано и те не гълтат кой знае колко).
Зимата е топла, сметките са ми по-високи от миналогодишните.

# 25
  • Мнения: 2 868
Миналата година два пъти увеличиха цената на тока- юли и септември.

# 26
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 634
Наясно съм. И все пак зимата е топла, особено при нас си е пролет с тук там зимен ден, поне като сравнявам с предни години. Представям си ако беше истинска зима..

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 10:30 от christiana_

# 27
  • Мнения: 1 359
Ние живеем в къща. Ако кажа колко ток плащаме на месец ще ме заплюят публично. Успяхме да постигнем екстремно енергоспестяване с цялостна вътрешна и външна изолация, подменихме най- често използваните електроуреди с клас А и нагоре, сменихме входната врата и изолирахме покрива. Топлим се на пелети, включително и бойлер 120л. От началото на ноември не сме пускали бойлер и никога не сме оставали без топла вода. Температурата навсякъде е около 23°. Първоначалната ни инвестиция в ОВиК беше доста сериозна сума, но сега, освен абсурдно ниска сметка за ток, усещаме и много по- приятна атмосфера и комфорт. Да не говорим, че станахме по- здрави, тъй като игнорирахме резките температурни разлики и вредното влияние на климатиците върху дихателните пътища. Та препоръката ми към собствениците на къща- горещо ви съветвам да инвестирате в топлоизолация. Просто... разликата е огромна.

# 28
  • Мнения: 2 868
При нас също е много топло, две от стаите ни са с южно изложение и малко да пекне слънце вътре си става топло. А този януари месец е един от най топлите.

# 29
  • Мнения: 21 207
Последната сметка беше 102 лв.
110 кв -етаж от къща ,още няма изолация и трябва да сменяме и входната врата.
Тази година смятам да се сдобия с пелетен котел или камина , след изолацията де.
Има парно на дърва и въглища,но е доста трудоемко поддържането му,иначе става страшно жега.
Направено и е и на ток,но за 8 часа харчи доста на ток ,пробвахме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт