Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №4

  • 43 357
  • 806
  •   1
Отговори
# 390
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Дигнаха го малко!
На 1.1 още.

# 391
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 634
15.10-15.11 - 117лв.
2020 сме имали 135лв, а 2019 (тогава обаче не сме си били толкова вкъщи) 93лв за този период.
Всичко ни е на ток - готви се нещо всеки ден, бойлера не се спира, перални и сушилни се въртят доста, миялна ако не всеки ден през ден, конвектор вечер в детската и климатик в хола. От скоро започнахме да пускаме и в спалнята вечер конвектора, та ще видим другия месец.

# 392
  • Русе
  • Мнения: 2 598
А нашия ток най- сетне падна малко...започнахме да палим парното , а бойлера е свързан с него- та от 160 на 103 лв. Simple Smile

# 393
  • Мнения: 6 612
През лятото мисля, че вдигнаха тока и за бита.

Аз се чудя на практиката да се включва климатикът при първото застудяване и да не изключва изобщо до пролетта. При нас (СИ България) в началото на октомври беше доста студено, не ставаше без отопление и започнахме да включваме климатиците. После, обаче, стана доста топло (20+ градуса през деня) и тогава спряхме климатиците. Вие и при такива температури ли ги оставяте включени и при какви градуси?
Когато се застуди трайно, оставям включени климатиците постоянно. В спалнята през деня никой не влиза и го оставям на 16 градуса, Т в стаята е 18 градуса, по някое време нагласявам на 20-21, зависи колко е студено навън, преди да легнем намалявам с градус. В другите стаи също регулирам температурата, през деня оставям на 19 в детската, надвечер на 21-22, че детето стои в стаята и не обича да е дебело облечена, като легне, намалявам на 20.

# 394
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
170лв ток-3климатика, пералня,сушилна, съдомиялна,духалка,готвене на ток-всичко е ползва всеки ден ,а пералнята и сушилната по 2-3 дневно.

# 395
  • Мнения: 8
Здравейте,сметките за ток са около 150лв. на месец- готви се всеки ден,пералня и миялна всеки ден  и топлата вода е на бойлер,който не се спира.Отделно хладилник и компютър работят денонощно.Това е в период,който не се пускат климатици и печки за отопление.Според Вас нормална ли е сметката?

# 396
  • Мнения: 2 869
Lili, а колко човека сте, и в какво жилище живеете?

# 397
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Лили, какъв е вашия компютър и с каква дейност е натоварен.
Преди време, така ме попитаха, с подобна консумация и уреди. Оказа се, че хората си копаят биткойни и компютъра си дърпа доволно. Харчеше по 12 киловата на денонощие

# 398
  • Мнения: 8
Жилището е около 100кв. -4 човека(2ма възрасти и 2 деца).
Компютъра незнам  точно какъв е-на нега се играят само игри(фортнайт и подобни..)геймърски се води.

# 399
  • Мнения: 2 394
Здравейте, преди два месеца спря тока в къщи. Слязох в мазата и там бяха двама служители на енергото,  бяха разкостили таблата.
Попитах какаво става , отговориха ми, че ще получим протокол по имейл  (още го чакам)
Преди около седмица си записах показанията (исках да видя как ще се движи тока тоя месец) и снощи пак.
И забелязах, че показанията са ни по малко от лятото когато пак съм го засичала.
Извадих последната фактура и наистина от по-големи стойности електромера е върнат на по-малки .....и в същото врем пак плащам....
Примерно
дневна старо 2000, ново 1700 разлика минус 300 и плащам тази разлика????? Така е и с нощната
(Мъжът ми е титуляр и не иска да се разправя с тия малоумници Sad  )

Логично е да е старо 1700 ново 2000
Първо си помислихме с мъжът ми, че електромера върти наопаки Joy
Но от седмицата когато го засякох и сега си се навърта ток. ....
Какви са ги вършили служителите когато ги заварих в мазата Божа работа. ..
Някой да е забелязал такъв случай или да има обяснение за връщането на показания по електромер, но да не ни върнат пари, а да плащаме (  за  Варна)?

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 08:34 от Joy Joy

# 400
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 672
Сменили са ви електромера. Затова е със съвсем различни стойности от това, което старият е показвал.

# 401
  • Мнения: 2 394
Да бъда точна
Старо 21482
Ново 18632
Разлика 2850 киловата
Т.е хипотетично са ни разменили с на комшията, защото така са решили.... Simple Smile.

Има логика.... по незнайни причини ние сме от единиците,  които не се оплакват от сметките за ток.

В старото ни жилище се спукваха да ни проверяват електромера, защото плащаме малко ток, но не са сменяли показанията както сега.
Явно и тук ще се мъчат да ни карат да плащаме повече Joy  ....

P.S За да съм по темата сметката за ток този месец ни е 50лв.
Топъл среден апартамент, двучленно семейство. 80 квадрата старо строителство, тухла ( втората спалня за сега не се отоплява)
Климатик настроен 23 градуса , голяма всекидневна около 25 квадрата, вратата е отворена към коридора и основната спалня.
Спалнята за сега не се отоплява  окoло 20 градуса поддържа.
Готвя през ден или всеки ден, къпем се всеки ден Wink
Пера около 3 максиму 4 ( рядко ) перални на седмица.
Имаме сушилня, но рядко я ползвам( ползвам остъкелена западна тераса за простиране)
Ползваме съдомиялна, хладилник, лаптоп , бойлер
Единственото, което правя умишлено е че свети само в стаята която има хора
Отопление на ток ....

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 09:41 от Joy Joy

# 402
  • Мнения: 10 195
71 лв - на ТЕЦ сме парно и топла вода, готвя на газ.

# 403
  • Мнения: 6 166
197лв.Три климатика,бойлер 150 л.,пералня,сушилня,мм,печка,хладилник,тв и разни други дребни неща.Миналата година беше 20 -30 лева по малко,но тази аз съм си почти постоянно вкъщи.Не пазя миналогодишната фактура да засека киловатите.

# 404
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
197лв.Три климатика,бойлер 150 л.,пералня,сушилня,мм,печка,хладилник,тв и разни други дребни неща.Миналата година беше 20 -30 лева по малко,но тази аз съм си почти постоянно вкъщи.Не пазя миналогодишната фактура да засека киловатите.
Блазе ти. Хубави уреди имаш явно. Какви са климатиците?

Общи условия

Активация на акаунт