Клиника Адела Фертилити - тема 9

  • 32 874
  • 723
  •   1
Отговори
# 135
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Арвен, радвам се, че вече си добре и новините са хубави!
Нека темата ни се изпълни само с щастливи новини и една по една да се местим в отчетните Heart

Идвам да споделя, че моята операция мина. Докторът направи лапаро и хистеро в една операция. Било е много сложно, защото срастванията са били жестоки, не е имало кухина. Гледах си операцията и видях какво е правено. Докторът каза, че ще се наложи още едно хистеро, защото ситуацията с матката е била тежка. Двете стени са били слепени от сраствания, имало е място само да влезе инструментът, а за бременност и дума не може да става. Надупчил е яйчниците. Тръбите изглеждат добре, но от страната на едната тръба е имало срадствания, та не са много сигурни дали пропуска. На хистерото ще я провери. Като цяло се потвърждава Синдром на Ашерман и за щастие може да се каже, че операцията е минала успешно. Той е градил кухина на ново и добре, че сме имали гел.
Минаха няколко дни и още имам болки в гърдите и раменете, но благодарение на метода с водата и сламката, успявам да почувствам облекчение.
Престоят в реанимация в Щерев беше приятен, сестрите са готини и внимателни. Нямам забележки. Единствено при изписването беше тегаво, защото ни изгониха в коридора, че нямало място за новите да се настанят и стояхме на пейките в коридора да чакаме доктора.
Впечатлена съм от доктор Мария Аноар, изключително внимателна. Обясни всичко добре като дойде да ни види в реанимация с другата пациентка. Няколко пъти се наложи да я помоля за нещо и беше изключително отзивчива.
Сега чакам да минат дните да махнем конците. Док каза, че мога да пръскам Цикатридина на раните, за да зарастнат по-бързо. Според него, нещата с цикъла ще се нормализират след дрилинга. Ще видим. Имам кървене, което не е зацапване, ами си е като цикъл. Още на следващия ден след операцията, но док каза, че до 20 дни ако не ми дойде, да звънна на Цвети да го предизвикаме с Дуфастон.
Душичка е той, щастлива съм, че попаднах на него. Жив и здрав да ни е и все така да се грижи добре за нас, а пък ние да го радваме с пухкави и здрави бебета Heart

# 136
  • Мнения: 16 871
Бързо възстановяване  и успех в опитите след това!!
Ако решиш може да споделиш за цената и да се добавя на първа страница, за в бъдеще да се знае.

# 137
  • Мнения: 623
Здравейте, предстои ми твл. Във вторник трябва да съм в клиниката за изследвания и да нося снимка на сърце и бял дроб. Момичетата, които са правили такава снимка- къде я правихте? Правила съм рентгенография в Токуда, но си спомням, че не ми дадоха веднага снимката и трябваше да чакам, а ми се иска веднага да мога да си я взема.

# 138
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Благодаря за милите думи!

Платих 1950 лв. за класическа лапароскопия за оглед на тръби и премахване на сраствания плюс дрилинг на яйчници и хистероскопия за премахване на сраствания и поставяне на гел. Здравната каса ми покри 700 лв. и това е крайната цена след приспадането на 700-те лева. Гелът го купих от Адела, 550 лв. Снимката на бял дроб и сърце я правих в Щерев няколко дни преди приема. Взеха ми и кръвна група. За тях платих 55 лв.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 2 704
signora_tina, дано се възстановиш бързо и да продължавате да постигате целите си с д-р Калчев! Как се стигна до този синдром, след кюретаж ли? Сякаш имам спомен, че имаше бременности.
Неприятно преживяване си е това, да ви изгонят на пейките... Прясно оперирана, все още с болки. След моите лапароскопии преди 9 години, също имах болки в гръдния кош, ребрата, към гърба и шията. До няколко дни още ще минат напълно.
Kpe10, писах ти ЛС.
Блинг, стискам палци за каквото ти трябват! Успех!
Сънлайт , при теб кървенето спря ли?

# 140
  • Мнения: 427
Блинг , две големи и четири малки палчета , а и четири репички за това което предстои 😊

# 141
  • Мнения: 3 902
Арвен, благодаря че питаш. Карам нам кой пореден цикъл и още кървя. Надявам се след това да спре. Док има теория, че нещо задържам Ф и не се пукат като хората ли и от това кървя. Сега съм на ОК да рестартираме тялото. Струва ми се, че има ефект... Но ще видим. Лошото е, че пък не ми понасят грам, а трябва да пия поне до Май...  Сменихме с други... Да видим какво ще излезе...

Блингче ❤️🤞

Тина, бързо възстановяване и бързо следващо хистеро и успех до термин🤗

Още много палци за всички с порочни и непорочни планове!

# 142
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
signora_tina, дано се възстановиш бързо и да продължавате да постигате целите си с д-р Калчев! Как се стигна до този синдром, след кюретаж ли? Сякаш имам спомен, че имаше бременности.
Неприятно преживяване си е това, да ви изгонят на пейките... Прясно оперирана, все още с болки. След моите лапароскопии преди 9 години, също имах болки в гръдния кош, ребрата, към гърба и шията. До няколко дни още ще минат напълно.
Kpe10, писах ти ЛС.
Блинг, стискам палци за каквото ти трябват! Успех!
Сънлайт , при теб кървенето спря ли?

Имам само една бременност, първа, много желана, след инвитро и след това загуба в 24 г.с. В МД се бяха изложили при раждането, Иванов не ме е почистил добре. Имаше остатъци от плацента. След 5 дни се наложи второ абразио от Димитрова. Ашерман е най-сериозното усложнение на лигавицата след късна загуба. Моята репродуктивна в Щерев не забеляза, че има проблем 2 месеца слез загубата. Всичко било чудесно, ще си забременея нормално. Друг път. Сигридов като видя на ехографа се хвана за главата и оттам при Калчев.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 704
signora_tina, не знам какво да кажа просто Sad Някои " лекари" не трябва да практикуват, да вървят да четат лекции...
А, тази " репродуктивна" лекарка, която те е пратила да си забременява и не е видяла усложненията, кажи ми, че си отишла да я питаш после, тя какво е гледала, защото явно не става за репродуктивен специалист. Та това е цяла матка пълна със сраствания Sad А аз се поболях дето една година стоях с полип, от не добро изчистване и при мен, и е възпалило ендометриума около себе си, и от самият кюретаж има травмирани места, които също Сигридов видя.
Сънлайт , палци и за теб, за успешен рестарт! В какъв смисъл ти влияят зле Ок, психически или физически?

# 144
  • Мнения: 427
Боже какви са тези лекари , как не видяла .... направо съм без думи ... То направо да отидеш и да й скъсаш дипломите , потресена съм от някой лекари . Дано да минава всичко и да има щастлив финал .

# 145
  • Мнения: 3 902
Арвен, във всякакъв. Обрах всички странични ефекти без тромби..  депресия, обриви, запек, потене, горещи вълни, главоболие....

# 146
  • Мнения: 5 892
signora_tina, съжалявам за преживяното Hug  Ако мога да те обнадеждя - преди години Кашмирчето, едно от старите момичета в темата, се пребори успешно със същия синдром. Едва ли някой я помни от момичетата, защото мина много време. При нея дори мисля не беше в следствие на кюртаж и мисля , че док медикаментозно я чисти след неуспешна бременност. За щастие след хистерото, което направиха след това ,тя забременя и има сладко момиченце, което вече трябва да е голяма госпожица. Така че си в сигурни ръце и заедно вярвам ще успеете. Трябва само да преборите ин витро частта и да стигнеш до нова бременност.

# 147
  • Мнения: 16 871
Сънче, ти да не изпуснеш някоя "екстра" случайно .

Сигнора, за тия некадърници,  думите няма да ми стигнат, и форумът ще ме банне ако тръгна да се изказвам. Ве стига, че едва си забременяла (все пак инвитрото не е пикник в парка), не стига че допускат да се стигне да аборт в 24, че накрая те и осакатяват, а за капак никой не разбира......

# 148
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Блингче, Кашмирчето я помня ❤️ Даже сме в една ФБ група с нея и дъщеричката ѝ е прекрасна, като самата нея! Само не помня след като д-р Калчев я оперира дали забременя естествено, май така беше.
Сънлайт, звучи повече от ужасно, е*ати ефектите. Дано поне да помогнат!
Бренди, как си?
Вервам, кога си на преглед?
Пеони, забравих да пиша по-рано. Радвам се, че намина с хубавата новина! Ще стискам палци всичко да е наред до финал!

# 149
  • Мнения: 5 892
Да тя си забременяваше спонтанно по принцип. Просто сега се сетих за нея понеже тогава ми се стори много странен този синдром и не бях чувала преди за него, а още ме държеше страх от моите кюртажи.

Общи условия

Активация на акаунт