Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (козметика от ДМ, Лили и други) - тема 62

  • 58 141
  • 729
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 376
Аз база слагам само на сенките. Под фдт си слагам серум само. Пудри много рядко. И по 14+ часа са ми се задържали на лицето. Само някои моливи за очи се размазват. С нормална кожа съм.

# 511
  • Мнения: 3 977
Кожата ми е смесена имам сухи участъци и мазни около носа и т-зоната,ползвам предимно хидратиращи кремове в момента съм с биотен 3d hyaluronic ,фдт ми е на катрис HD liquid coverage ,странното е че в нормално ежедневие грима ми не мърда издържа дори 12 часа,но отида ли в помещение с цигарен дим силно задимено става ад...

# 512
  • Мнения: 1 673
Аз ползвам тази

# 513
  • Мнения: 1 376
Кожата ми е смесена имам сухи участъци и мазни около носа и т-зоната,ползвам предимно хидратиращи кремове в момента съм с биотен 3d hyaluronic ,фдт ми е на катрис HD liquid coverage ,странното е че в нормално ежедневие грима ми не мърда издържа дори 12 часа,но отида ли в помещение с цигарен дим силно задимено става ад...
Може и от фдт да е. Смени с по-кремообразен, аз съм доволна от FitMe на Maybelline. Дават го за мазна кожа, но не изсушава и не дава "cakey" ефект.

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Според мен , ако местата с цигарен дим за който говориш са дискотеки, събиранки и др подобни е доста възмжно ФДТ да изчезва, защото е много топло и се потиш повече или пък, ако танцуваш. Иначе на Катрис фдт при мен ставаше понякога на петна и оксидираше след време, в началото много го харесвах , но после осъзнах, че никак не ми стои добре. Кожата ми е смесена , но започнах да ползвам хидратиращи фдт и ми стоят много по-добре.

Друго важно е дали ползваш пудра, фиксиращ спрей, каква е основата.

# 515
  • Мнения: 4 611
Аз съм се отказала от фдт-ни, оцветени флуиди, бб кремове и т.н. Всички ми се смъкват, събират се по гънките на лицето, жълтеят ми дори и най-светлите нюанси. Правят ми пъпки дори и уж некомедонни продукти. Цапат м идрехите. Хич не мога да ги търпя. Гримът на очите също ми се смъква, даже с база за грим и спрей след това... водоустойчиви, хаха,

# 516
  • Мнения: X
Е, не може всичките продукти за грим да са лоши! Нещо не правиш както трябва или правиш нещо, което не трябва.

# 517
  • Мнения: 1 376
Всичко е до кожа. Аз с фдт никога не съм имала проблем, но червила и гланцове не мога да нося - сухи устни, става на люспи и т.н.

# 518
  • Мнения: 4 611
Не е от продуктите, просто кожата ми е адски мазна и сваля всичко Joy смея да кажа, че съм опитвала доста варианти.

# 519
  • Мнения: 3 977
Може ли да ми препоръчате хидрстиращи фдт,..да местата са дискотеки и заведения с жива музика ,танцувам доста и наистина се потя в лице ..основата ми е нa delia за нормална кожа фиксиращ спрей имам но не го ползвам защото ставам на петна т.е пръските на спрея зссъхват така ву лицето ми ..ползвам финиш пудра на avon но сложа ли я ефекта е ужасно брашнян ...

# 520
  • Мнения: 22 862
Не е от продуктите, просто кожата ми е адски мазна и сваля всичко Joy смея да кажа, че съм опитвала доста варианти.
И моята е така, но нямам проблем, а съм ползвала редица фдт и ББ кремове.
Фиктирам с пудра , но и без нея продуктите не изчезват.

# 521
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Днес минах през ДМ да огледам какво ново има, излезнах с 3 био шоколада и кутия цветоулавящи кърпички на Vanish, че бяха намалени от 6 на 2,99 лв. Grinning
Прочетох в немския сайт много добри отзиви за шоколадчетата, но разбира се там редовната цена е 1,15 Евро. Тук са по 4-5 лв в зависимост от видовете. Сега бяха намалени малко.




Зачудих се на тоалетното мляко на Bioten, но като знам че имам 3 мицеларни води и 7-8 измивни в шкафа... Бързо се отказах.



Скрабовете на Дав не бях виждала досега. Имате ли отзиви?



От българските с роза пък нощния гел с колаген ме заинтригува, така и нищо не съм ползвала досега от Биофреш.



А душ гелчетата на Балеа всички ухаеха страхотно, но шкафа е заринат и не мога да взема. Белия шоколад не е лош, Iced strawberry, DREAM big, Himbeere & rose, ванилията с кокоса. Heart Eyes

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 06:07 от iv4enceto_91

# 522
  • Мнения: X
Скрабовете на Dove са за много суха и чувствителна кожа според мен. Консистенцията е креместа и гъста с много ситни частички. Ухаят приятно, особено този с макадамия е като някакво десертно кремче.😀 Ексфолират добре, кожата е мека и гладка след тях, но лично аз предпочитам по-абразивните скрабове със захар или сол. Предимството е, че заради формулата им са супер икономични, моят го ползвах сигурно 2 месеца. Стават за по-редовна употреба, защото не са много груби към кожата. А те пък и голямо намаление са направили.🙊 Преди година, когато го купувах беше 10лв, сега е 11. А пяната на Dove с кокос изобщо няма общо с кокоса, но е с приятен парфюмен аромат. Наподобява (даже направо си е същия) като серията на Loreal Extraordinary oil пак с кокос и Elexir Ultime на Kerastase.
А и да добавя, че хранителните стоки на DM Bio нямат слабо. Особено овесеното мляко, което се води Barista е много вкусно и е страхотен заместител на прясното мляко (за който го избягва). Цената също е супер (3,50лв.), сравнение с Alpro, които са по 5лв.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 19:21 от Анонимен

# 523
  • Мнения: 1 376
Сапун Dove ми сваля кожата, буквално. А съм яко говедо и рядко давам алергии. Нищо на тази марка не смея да купя.
Най-евтината спирала на Есънс (4,49, обикновена) - твърда й е четката, но резултатът е същия като при  2000 kcal на Max Factor, а тя е с над 10 лв по-скъпа.

# 524
  • Мнения: 4 611
Аз съм много доволна от сапуна за чувствителна кожа на Балеа.

Общи условия

Активация на акаунт