Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 63

  • 28 729
  • 747
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 175
Здравейте бъдещи мами. Преди няколко дни видях двете чертички. Имах леко кървене.Днес бях на кръвен тест и той е полужителен стойностите на ЧХГ е 224,18 добре ли е според вас за 5 та седмица. Следващата седмица отново съм на преглед и ми казаха че ако не се покачи има риск от аборт. Какво мислите за ЧХГ то според вас нормално ли е ?

# 91
  • Мнения: 15 356
Тук може да прочетеш за ЧХГ
http://www.zachatie.org/chhg-kalkulator

# 92
  • Мнения: 7 696
чета причини защо бебето може да не се обръща и малко се стреснах като прочетох тези фетални фактори - вродени аномалии на плода - хидроцефалия, синдром на чупливите кости /brittle bone disease/;незрялост на вестибуларния апарат на бебето;
малко се стреснах, възможно ли е, ако е някое от тези, да не се е видяло на преглед, ФМ?

# 93
  • Мнения: 175
Дами започвам вече много да се притеснявам. Отново имам оскъдно кървене в 5 тата седмица . И лекарите все още немогат да ми кажат нищо защото ембриона не се вижда. Много ми е притеснено вече незнам какво да мисля.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 13 380
При мен уж всичко е нормално от направения плеглед, дори чух и сърчицето, но днес пак имам кръв. Утре пак ще се чуя с лекарката да видим евентуално как ще се установи защо се случва.

# 95
  • Мнения: 175
Ужасно е . Истината е че ми остава само да чакам и нищо друго. Притеснението си играе ролята.

# 96
  • Мнения: 355
Момичета, не знам какво да ви кажа, пиша само за подкрепа, защото знам колко страшни мисли ви минават сега. Лежеше си и почивайте, разбира се чуйте се с лекарите. Моят ми беше изписал Кринон, поставя се вагинално, но когато получих прокървяване ми го смени с Утрогестан.

Sweet lie, 5-та седмица е доста рано и е напълно възможно още да не се види нищо още на ехограф.

Стискам силно палци всичко да е наред!

# 97
  • Мнения: 35 069
Кървенето е един от най-големите ми страхове повреме на бременността. С първата бременност лежах 2 пъти заради това. Ама тогава бях малка и се правех на супермомиче и не знаех нищо за бременността. Пътувах 400 км , за да ида на фестивал. Там прокървих , но не казах на никой. После още толкова на обратно и чак тогава отидох в болницата и ме оставиха 10 дни там. После пак имах кървене, мисля след полов акт. С втората ми бременност бях много по- предпазлива. И не сме имали интимни моменти от страх с мъжът ми. .
Дано всичко с бебетата е наред и скоро да се наслаждавате на бремеността си.

# 98
  • Мнения: 5 468
Здравейте бъдещи мами. Преди няколко дни видях двете чертички. Имах леко кървене.Днес бях на кръвен тест и той е полужителен стойностите на ЧХГ е 224,18 добре ли е според вас за 5 та седмица. Следващата седмица отново съм на преглед и ми казаха че ако не се покачи има риск от аборт. Какво мислите за ЧХГ то според вас нормално ли е ?
Дами започвам вече много да се притеснявам. Отново имам оскъдно кървене в 5 тата седмица . И лекарите все още немогат да ми кажат нищо защото ембриона не се вижда. Много ми е притеснено вече незнам какво да мисля.

Колко дни е закъснението? Ако е по-малко от 10тина дни, е нормално да не се вижда все още. Това би трябвало лекарите да го обяснят. Относно кървенето, трябва консултация с лекар. Обикновено изписват препарати за задържане.

Една единствена стойност на ЧХГ показва само, че си бременна. За да се проследи трябва да повториш кръвния след 48-72ч. Има тема за стойности на ЧХГ.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 13 380
В петък като видях капчиците кръв, ако трябва да бъда честна се разплаках, защото към момента бях с перфектна бременност /без никакви симптоми, освен, че си търсех закуската, подутите гърди/, като мина малко време, си казах, че трябва да бъда спокойна, ще наблюдавам и спрямо състоянието ще търчим през нощта към спешното или на другия ден. Отидохме на другия ден, чухме сърчицето, лекарката каза, че всичко е добре и не вижда нещо притеснително, нямам болки и т.н., изписа но-шпа и се разбрахме, ако пак има кървене да се чуем, общо взето тя ми вдъхна спокойствие, вчера имах малко кръв, днес ще се наблюдавам и ще се чуя с жената.

# 100
  • Мнения: 572
В петък като видях капчиците кръв, ако трябва да бъда честна се разплаках, защото към момента бях с перфектна бременност /без никакви симптоми, освен, че си търсех закуската, подутите гърди/, като мина малко време, си казах, че трябва да бъда спокойна, ще наблюдавам и спрямо състоянието ще търчим през нощта към спешното или на другия ден. Отидохме на другия ден, чухме сърчицето, лекарката каза, че всичко е добре и не вижда нещо притеснително, нямам болки и т.н., изписа но-шпа и се разбрахме, ако пак има кървене да се чуем, общо взето тя ми вдъхна спокойствие, вчера имах малко кръв, днес ще се наблюдавам и ще се чуя с жената.

Дано всичко да бъде наред. Разбирам притесненията ти. Но най-важното е, че си отишла при лекар и състоянието ти се следи. Аз също мисля, че нещата ще се успокоят. Кой доктор те преглежда?

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 13 380
Др Мюмюнова в Окръжна болница и тук отново съм раздвоена, няма много добри отзиви към нея, а с мен се държа много топло, реално можеше и да ме върне, защото спешния се води във ВМИ. За да съм максимално спокойна трябва да се доверя на някой, първоначалния ми план за лекар пропадна, защото се оказа, че не работи със ЗК, а ето при такива ситуации, финансово ще ни дойде нанагорно и едва ли ще се справим. Предпочитам, който ме наблюдава и да ме изражда, имам време да се спра на някого до към 12-13.02

# 102
  • Мнения: 175
Загубих бебечето си. Станал е спонтанен аборт.

# 103
  • Мнения: 221
Загубих бебечето си. Станал е спонтанен аборт.
Много съжалявам.. Бъди силна и не губи надежда! Вярвам и ти пожелавам от сърце съвсем скоро да забременееш и всичко да бъде наред с теб и бебето! (hug)

# 104
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте момичета, някой знае ли, дали е важна кръвната група на таткото, за бебето? Аз съм б-положителна и в 27 г с ......, но той е страхлив да даде кръв и се притеснявам?

Общи условия

Активация на акаунт