Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 63

  • 28 855
  • 747
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 845
Здравейте момичета, някой знае ли, дали е важна кръвната група на таткото, за бебето? Аз съм б-положителна и в 27 г с ......, но той е страхлив да даде кръв и се притеснявам?
Важна е, да. Особено ако се различават резус факторите. Няма какво да го е страх, кръвната група ще му трябва цял живот. Това изследване се прави еднократно. Но е важно за бебето.

# 106
  • Мнения: 1 091
Аз пък знам,че най-важна е кръвната група на майката. Ако майката е с положителен резус фактор, кръвната група на бащата няма значение. Ако обаче е отрицателен, вече нещата стоят по друг начин. С първата ми блеменност, като излезе,че съм АБ + и никой дори не ме е питал бащата коя глкръвна група е.
Но пък е хубаво всеки човек да знае коя кръвна група е. Това се ядосвах и се чуда, защо на бебетата при раждането не пишат и не изследват кръвна група, а трябва да плащаш допълнително.

# 107
  • Мнения: X
Задължително бащата да си изследва кръвната група.Важно е.
Имам приятелка, която не може да има повече деца от мъжа си, защото са били различни резус фактори и детето, а не са й сложили инжекцията.

# 108
  • Мнения: 361
Вероятно в случая на твоята приятелка, тя е била с отрицателен фактор, а мъжа с положителен. Дамата, която пита най-добре да го обсъди с АГ-то.

Без да твърдя, че съм компетентна, по спомени от това, което съм чела: по принцип положителния резус фактор е по-доминантен и е много вероятно бебето да “вземе” него, независимо кой е родителя с положителен. При тази ситуация, ако майката е с отрицателен, а бащата положителен, по-голяма вероятност има бебето да е с положителен, съответно организмът на майката да започне да произвежда антитела, един вид много грубо казано да си изгради нещо като имунитет. Ако майката е с положителен фактор, бебето с голяма вероятност ще бъде с положителен също, което е ОК.

Ето една статия: https://roditel.bg/rezus-faktor-bremennost-bebe/


Задължително бащата да си изследва кръвната група.Важно е.
Имам приятелка, която не може да има повече деца от мъжа си, защото са били различни резус фактори и детето, а не са й сложили инжекцията.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 08:52 от bamzi

# 109
  • Мнения: 5 468
Загубих бебечето си. Станал е спонтанен аборт.

Съжалявам. С тези ниски стойности на ЧХГ, преди все още да се е видял плоден сак, не е спонтанен аборт, а биохимична бременност. Случва се на много жени и хубавото е, че обикновено опитите могат да се подновят веднага. Лекарят ще ти обясни. Успех следващия месец.

# 110
  • София
  • Мнения: 39 764
Здравейте момичета, някой знае ли, дали е важна кръвната група на таткото, за бебето? Аз съм б-положителна и в 27 г с ......, но той е страхлив да даде кръв и се притеснявам?
ММ е същият. На 40+ е и не си знае кръвната група.
Аз съм А+, а малкият А-. След раждането разви много силна жълтеница. Обясниха я с еднаквите кръвни групи и различни резус ф-ри. Не се наложи кръвопреливане, а само фототерапия (5 или 6 по спомен).

# 111
  • Мнения: 253
На нас ни беше обяснено за кръвните групи и още при първата бременност,доктор от София ни каза да си направим тест ,за да знаем кои кръвни групи сме.

# 112
  • Мнения: 99
Здравейте, включвам се за първи път и питането ми е според вас дали има проблем за бебче, че в една седмица ще съм и на ФМ и на рутинен преглед? Наложи се да ми измести АГ прегледа от миналата за тази седмица, тъй като имаше здравословни проблеми, а аз вчера бях на ФМ и ме вика в четвъртък на преглед.

# 113
  • Мнения: 1 775
Здравейте момичета, някой знае ли, дали е важна кръвната група на таткото, за бебето? Аз съм б-положителна и в 27 г с ......, но той е страхлив да даде кръв и се притеснявам?
ММ е същият. На 40+ е и не си знае кръвната група.
Аз съм А+, а малкият А-. След раждането разви много силна жълтеница. Обясниха я с еднаквите кръвни групи и различни резус ф-ри. Не се наложи кръвопреливане, а само фототерапия (5 или 6 по спомен).
Абсолютно същата е ситуацията и при нас, синът ми беше почти 2 месеца с жълтеница, след това разбрахме каква е причината...и аз съм с А+, а той е с А-, надявам се да не се повтори същият сценарий при следващото раждане...

# 114
  • Мнения: 35 110
Здравейте, включвам се за първи път и питането ми е според вас дали има проблем за бебче, че в една седмица ще съм и на ФМ и на рутинен преглед? Наложи се да ми измести АГ прегледа от миналата за тази седмица, тъй като имаше здравословни проблеми, а аз вчера бях на ФМ и ме вика в четвъртък на преглед.
Не мисля, че има проблем

# 115
  • Мнения: 7 710
адресът ми по лк, не е този, на който живея, в друг град съм ... бяха ми казали, че е възможно бебето да се пише на адреса на бащата, но вчера в болницата ми казаха, че дори и детето да е признато по документи всичко се води на майката ...
мога ли да си направя само временен адрес тук, за да не се води бебето на адреса ми по лк? какво ми е необходимо?

# 116
  • Мнения: 1 091
Бях в същата ситуация преди 6 г. с дъщеря ми. На мен ми обясниха,че е важен постоянния адрес. Не ми се рискуваше и по бързата процедура си смених личната карта. Казаха ми,че не мога да ползвам и личен лекар на детето, ако не съвпадат областите. Колко е вярно не знам, но и институциите не са много наясно.

# 117
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
адресът ми по лк, не е този, на който живея, в друг град съм ... бяха ми казали, че е възможно бебето да се пише на адреса на бащата, но вчера в болницата ми казаха, че дори и детето да е признато по документи всичко се води на майката ...
мога ли да си направя само временен адрес тук, за да не се води бебето на адреса ми по лк? какво ми е необходимо?

Има постоянен адрес - този на личната карта, и настоящ адрес - този на когото живеете, евентуално. Може да си смените настоящия без проблем - в ГРАО по район, със собственика на жилището в което живеете( ако сте под наем) и нотариален акт. След това детето ще има вашите адреси. След това ако искате да продължавате да живеете където сега, ще ви е от ползва и за ясли, детски градини.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 13 482
Настоящият ми адрес е един, постоянния друг, за личен лекар на детето, след време за ясла/градина/училище постоянния ще ми върше работа, в тази ситуация живот и здраве го вписвам на моя постоянен, нали?

# 119
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Настоящият ми адрес е един, постоянния друг, за личен лекар на детето, след време за ясла/градина/училище постоянния ще ми върше работа, в тази ситуация живот и здраве го вписвам на моя постоянен, нали?

Детето автоматично ще върви с вашите адреси - постоянен и настоящ. Аз за градина си използвах настоящия. За лекар съм нямала проблем, но и 2та ми адреса са в един град. Според мен и това не би трябвало да е проблем, при личната на малкия пишем настоящия също. Ама може да се разучи

Общи условия

Активация на акаунт