Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 686
Ох Лейди! 😒 Стискам палци!

# 361
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Лейди, дано се оправиш по-бързо, че много мъка е това. Прегръдки!

# 362
  • София
  • Мнения: 6 689
Утре отивам на спешен кабинет. След дълго мислене, реших да е в Токуда. Гърдата продължава да набира гной. И болките са ужасни. Става дума за спешна хирургична ситуация. Няма какво да чакам повече.
Ако някой знае по- добро или по- подходящо място, ще съм благодарна да ми пише на лични.
Токуда звучи добре. Отивай, няма какво да отлагаш, ще ти помогнат. Дано бързо се оправиш!

При мен са извадени 1 и 2 ред - общо 6 лв, ръката не точно боли, но много гадно изтръпва все още - 16 дни след операцията, и някакви бодежи - при подмишницата всичко това. Установих, че като се стегна с ластичен бинт е по-добре. Хирургът ми обясни, че точно там минават някакви централни нерви, те не са засегнати, но окончанията са, затова е това усещане, ще минава, но бавно.

# 363
  • София
  • Мнения: 2 630
Интересно ми е защо в епикризата пише извадени над 10 лв при операцията, а са изследвани само 6? Не изследват ли всички? Майка вчера е звъняла в Александровска, за да ги пита какво трябва да носи за второ мнение и как се съхраняват пробите? Казали и че във формалин било достатъчно. Някак не си представям, че в Онкологията ще и дадат да разнася буркан с формалин. Въпросните блокчета не са ли тъкан затворена в парафин? Какво всъщност се носи за втора хистология?
Лейди, стискам палци и аз. Дано овладеете по-бързо това възпаление.

# 364
# 365
  • Мнения: 384
Дa, опъвaне имa и е кaто изтръпнaло под мишницaтa..нaй- неприятно е кaто те зaсърби, пък не чувствaш кaто се чешaш..и трябвa дa чaкaш дa мине Grinning
Те блокчетaтa сa си нaпрaвени в стъкaлцa и едни пaрaфинови мaй кубчетa, дaвaт ти ги в кутиики и спокойно можеш дa си ги носиш. Спокойно нямa дa носиш буркaни с формaлин или ти дa търсиш формaлин. Те сa ги обрaботили вече. Simple Smile
Носиш документa който ще ти дaдaт от тaм с мaтерялите.. И блокчетaтa..товa стигa.
Нaмерили сa 6 лв просто.. Те сa мн мънички и понякогa не всички се нaмирaт.. Друг пaтоaнaтом може дa нaмери повече или по мaлко. Нa мен нa второто мнение нaмерихa 2 нa третото пaк 4.. Мaмолог ми обясни също, че всеки имa рaзличен брой и че нито е фтaлно че сa по мaлко нито нищо..тък кaто и aз се притесних кaто слушaм тук зa 16-20 извaдени.. Но ми кaзaхa че дaже е добре тък кaто явно сa били мaлки което знaчи че въобще не сa реaгирaли нa обрaзовaнието. Зaрaди броя им все пaк в сити преди дa решaт кaквото и дa е, ми нaпрaвихa скенер + мaмогрaф с контрaст зa дa се огледa гърдaтa по добре и вс е ок.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 10:07 от Антония Д

# 366
  • София
  • Мнения: 2 630
И аз така си го представях:) Не знам защо са и говорили на майка за формалин. Една жена и е препоръчала Александровска за второ мнение. На мен пък ми препоръчаха някакъв международен център към ИСУЛ. Чета, че доста от жените тук са пращали към Плевен. Майка май не е ок с последния вариант. Не знам на къде да я насоча.

# 367
  • Мнения: 384
Нa мен инсхимиятa ми е от aлексaндровскa от доц Христовa и всеки онколог не постaви под съмнение нейния резултaт..

# 368
  • София
  • Мнения: 3 123
И според мен в Токуда е добре.Отивай и не губи време,че звучи сериозно.Стискам палци!

На мен са ми извадени 20 лв ,чисти са всички.Сега имам едно кръгло червено петънце ,колкото монета от 1лв под мишницата и ни е чудно,какво е.От 2-3 седмици го гледам,не се променя.

# 369
  • Мнения: 2 199
Лейди, стискам палци да си по-добре. Мисля те.

# 370
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
За сега стигнах до Пиригов по съвет на Бони. Чакам да ме извикат за преглед. Ако нещо се закучи, ще ходя и в Токуда. Трябва да издържа до сряда.

# 371
  • София
  • Мнения: 2 092
Лейди, и от мен имаш стиснати палци, дано успеят да овладеят бързо инфекцията.

# 372
  • Варна
  • Мнения: 172
Фри  страхотна си ,благодаря ти че го сподели с нас ,  на всички ни вдъхваш много надежда ,  И аз бих искала да се срешна с всички вас или поне с който мога и да си дадем по една топла прегръдка , но нали съм нова тук,  ще се радвам да чуя кой ми е най- близо  , т.е градски от Варна , дори да не се срешнем скоро пак ме утешава мисълта че сте наблизо .
За сега знам само за Тинти Варна .
Лeйди ,  стискам палци , и те прегръщам

 

# 373
  • Мнения: 2 350
Аз съм от Варна и също съм за среща, може тук да се подканим и се прехвърлим в специалната тема. Може за 03.03. искате ли? И Тита може да дойде, ако реши, тогава, нали?

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 16:10 от unabella

# 374
  • Мнения: 3 971
На 3-ти почивам.
Ако е дневна среща съм -ЗА
Другата тема не я знам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт