ЮЛИ месец наближава, коремчето голямо става - Тема № 4

  • 27 436
  • 691
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 438
Моята в момента се измести назад и надолу, детето се разположи отпред и май ще има място накъде да расте. Имам махнати 5 по предната стена, за щастие плацентата е по задната. Тази не подлежеше на махане и беше запушила шийката, 1,5 година драма с нея.
Важното е сега да избутаме до безопасни седмици. Аз имам от време на време болки от разтягане, но като чета по темите, май всички имат. Един път са пробождащи, друг път - все едно ме разтягат отвътре. Малко ми е по-голям коремът, но не зная от миомата ли е или и от факта, че си започнах с малко тлъстинка и никога не съм имала стегната коремна стена.

Чакам двете ФМ в 19 и 20 г.с. Ходя при двама, защото всеки вижда и гледа различно. Да видя какво ще кажат този път.

# 226
  • Мнения: 89
Момичета,  да се оплача.... От днес съм 19+0 г.с, а от 3-4 дни започнаха отново ранните симптоми на бременността -  гади ми се сутрин,  а днес вече и повърнах доста,  лицето ми е цялото в пъпки,  постоянно излизат нови,  а не бях имала толкова до сега,  имам засилено бяло течение... Възможно ли е да има някакво научно обяснение - някакъв доказан скок на хормоните през тези седмици,  или нещо такова?  Не намирам нищо по темата из нета....
Чудя се дали да звъня на АГ заради тези "дребни" неразположения,  или чинно да си изчакам прегледа на 25.02...

Някой като мен?

# 227
  • Мнения: X
Момичета,  да се оплача.... От днес съм 19+0 г.с, а от 3-4 дни започнаха отново ранните симптоми на бременността -  гади ми се сутрин,  а днес вече и повърнах доста,  лицето ми е цялото в пъпки,  постоянно излизат нови,  а не бях имала толкова до сега,  имам засилено бяло течение... Възможно ли е да има някакво научно обяснение - някакъв доказан скок на хормоните през тези седмици,  или нещо такова?  Не намирам нищо по темата из нета....
Чудя се дали да звъня на АГ заради тези "дребни" неразположения,  или чинно да си изчакам прегледа на 25.02...

Някой като мен?

На мен още ми се гади, а понякога повръщам от киселини. Вече Много внимавам какво ям защото ми писна от това повръщане при мен беше брутално и го мразя с цялото си сърце. Grinning
Течение нямам ,но е хубаво да пуснеш една МБ.

# 228
  • Мнения: 235
Някой друг има ли предменструални болки ?  При мен са от миналата седмица и все още не минават. Притеснявам се за бебчо. Пия но-шпа и магнерот и въпреки това пак ги усещам. Frowning1

# 229
  • Мнения: 47
И аз тъкмо се бях успокоила за кратко и сега пак съм със сутрешно гадене и позиви за повръщане, умора, някога повръщам... та писна ми наистина Simple Smile не знам дали се очаква да премине въобще някога ...

# 230
  • Мнения: 1 131
Момичета, аз все още имам дни, в които ставам и повръщам. Неприятно е, защото понякога и нощем ми се гади, ама въпросът е да не се връща положението от първите месеци. Дръжте се!!! Знам колко е гадно... 🙁
Ние от самото начало също вървим назад -поне едно 10-12 дни, защото бях с много късна овулация, когато забременях. На ФМ дори ми изместиха термина с 12 дни, но док нищо не каза и аз се надявам всичко да е наред. Simple Smile ако бебето расте не би трябвало да е проблем.

Стискам палци за тези миоми. Сигурно са много неприятни, но дано не ви създават проблеми до термин и всички имаме здрави бебета ❤

За предменструалните болки аз също имах и започнах магнезий. Ако не се получава втърдяване на матката не би трябвало да са контракции, но всеки се притеснява. Ако продължават въпреки терапията, свържете се с АГ. Simple Smile

Прекрасен слънчев ден! 🌼🌼🌼

Допълвам се - някой ползвал ли е хигиенен кош за памперси? Има ли смисъл от такова нещо или е пореден трик на търговците 😂

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 11:27 от Peoney

# 231
  • Мнения: 439
Момичета, аз съм с хроничен синузит, и страшно ми се гади от секретите, които се стичат към гърлото.. от днес съм и с яка кашлица, малката от вчера кашля, вдигнах 37.6 температура, но ако не се вдига повече нищо няма да пия.. започнах от на бебето сиропа за кашлица да пия, май има подобрение.. вчера най сетне се записах на жк, тъкмо се успокоих че всичко е ок, и днес пак напъване и притеснения... Дано е някаква настинка само, че не знам иначе.. Sad

# 232
  • Мнения: 145
И аз да се оплача, при мен пък започна да ме мъчи запекът Sad Ям вече  по една Активиа на ден и сутринта с голяма мъка пак едвам отидох до тоалетна (винаги досега съм имала много редовен стомах).
Отделно, всяка нощ се будя и после не мога да заспя между 1:30-2 часа, съответно сутринта за работа хич не ми се става, а така хубаво си спях... Grinning

# 233
  • Мнения: X
Искам Да споделя какво май помага за запушения нос.
Започнах да си мажа вечер носа със клечка за уши и кокосово масло. Хубаво обилно отърквам ноздрите. Вече 2 поредни вечери спя добре. Пускам и овлажнителя.

# 234
  • Мнения: 367
"Менструални" болки и аз имам, въпреки но шпа-то и магнезия. АГ-то каза да не се притеснявам. Когато бях с кръвоизлива в болницата, на съседното легло беше едно момиче в 18-та седмица с болки и контракции, на което му вливаха системи и но шпа мускулно. И днес като пазарувах и бутах тежката количка пак се появиха. Нямах време да си почина. Отминаха след десетина минути в колата.
През нощта се будя по няколко пъти да пишкам. През деня през 15 минути съм в тоалетната. Като съм навън с детето се наложи да питам вече на няколко места дали може да им ползвам тоалетната. Joy

# 235
  • Мнения: 955
Оххх чудех се аз какво става с темата, а то имало нова. Много съм зле.
Бързо се записвам с новини от фм. Всичко изглежда наред, момченце е потвърдено - 470 гр. върви седмица напред, но никой не каза да е притеснително. Правих фм в Щерев. Ехокардиография също там и там всичко е наред.
Менструални болки и аз имам отвреме нс време. Магнезий, но шпа и почивка.
Успех на всички на предстоящите прегледи Hug

# 236
  • Мнения: 2 544
Допълвам се - някой ползвал ли е хигиенен кош за памперси? Има ли смисъл от такова нещо или е пореден трик на търговците 😂

Аз ползвах - скъпи са контейнерчетата с торбичките, ама е удобно. Като цяло е глезотийка, може и без него, но на мен ми беше полезно.

# 237
  • София
  • Мнения: 382
Оххх чудех се аз какво става с темата, а то имало нова. Много съм зле.
Бързо се записвам с новини от фм. Всичко изглежда наред, момченце е потвърдено - 470 гр. върви седмица напред, но никой не каза да е притеснително. Правих фм в Щерев. Ехокардиография също там и там всичко е наред.
Менструални болки и аз имам отвреме нс време. Магнезий, но шпа и почивка.
Успех на всички на предстоящите прегледи Hug

На мен ми казаха, че ако след седмица бебето върви още напред, т.е. повече от 7дни е притеснително. Ти колко кг качи, че вървим заедно +- някой ден? Аз нещо започвам да се депресирам на тази тема, защото въпреки че се движа и се храня кажи речи здравословно, ми се струва че прекалено бързо качвам.

# 238
  • Мнения: 2 544
Моето хлапе върви точно с термина, но пък е заченат на 17тия ден, не на 14ти, така че един вид пак е напред. До седмица си в рамките на нормалното мисля.

Азида, да не хапваш просто повечко като количества?

# 239
  • Мнения: 1 776
Азида колко кг си качила и в коя седмица си?
И на мен ми казаха че върви седмица напред още от първата ФМ, но си спомням много добре, че и при първото ми дете беше така - пак седмица напред вървеше.

Общи условия

Активация на акаунт