ЮЛИ месец наближава, коремчето голямо става - Тема № 4

  • 27 438
  • 691
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 027
Добро утро! Как сте днес, дами?
Аз сутринта пак се мерих и съм 61 кг, от началото +6 кг  в 20+3 съм. Пухкава съм си на дупе доста вече 😁 ама като си ми се яде, какво да правя? Хем не се тъпча с калорични неща, сладки неща рядко ям, хлябът съм го ограничила до към 2 филийки на ден ( не мога да го откажа), но кг си се качват. Здраве да е.

Да де оплача, че съм много зле със запомнянето. И преди забравях, но сега е трагедия 😁

# 256
  • Мнения: X
Добро утро.  Мъка ще е .... аз с дъщеря ми качих 20 , като 10 останаха в болницата, Другите 10 с голяма мъка ги свалих за 2 години , представете. И сега отначало , ама здрави да са бебчетата. Кърменето при мен не помогна за свалянето Grinning

АБе да ви питам , от вчера имам някакво странно усещане, все едно корема ми е изтръпнал и всеки момент ще се схване ама не се е схващал. Пих магнезиий , чудех се дали не са Бракстън хикс ама не ми се е втвърдявал корема, нито болки. Днес пак имам малко такова усещане за изтръпнал корем.

# 257
  • Мнения: 235
Добро утро и от мен!
Аз днес съм в добро настроение. След малко ще тичам до Спиди, че вчера поръчах шишета на Авент, че бяха намалени и за да се възползвам от безплатна доставка взех и някакви дрешки за бебчо. Много се вълнувам. Simple Smile

Относно въглехидратите и на мен продължават да ми се ядат. Вече почти всеки ден си похапвам хляб и не мога без него, а преди да забременя рядко хапвах. Сладко също ям, но гледам да не прекалявам. Към него май нямам чак такъв апетит.Да ви споделя, че напоследък сънувам някакви храни и после ходя да ги купувам. Много странно, а дори не са ми се ядяли преди това. За сега съм + 2 кг в 17 г.с.  Дано не кача много, но каквото стане.. По-важно е да са ни живи и здрави бебоците, пък после ще ги сваляме. Smile

Аз реших, че ще си продължавам болничния. Не ми се рискува да ходя на работа с тия болки дето се появяват в корема. Явно трява повече почивка, после ще се наработим Simple Smile

По темите за покупки почти нищо не разбирам. Вчера ходих по магазините и  гледах колички на Чиполино и ми харесаха. Обаче май отзивите не са много добри. Някой може ли да сподели мнение ?

# 258
  • Мнения: 272
За сънуването на храни и аз съм същата- случва ми се през няколко дена.
За колички на Чиполино съм чувала добри отзиви Simple Smile

# 259
  • Мнения: X
Пак съм аз. Как са ви лековитите в кръвните. Пуснах сутринта ПКК. И имам 14.5 при норма. 10.5    Много се дразня вече.
CRP е добре 2.85    при норма 6

# 260
  • Мнения: 1 131
Нормално е левкоцитите да са леко завишени през бременността. Твоята стойност е ок Simple Smile

# 261
  • Мнения: 1 776
Чиполино беше количката, която ползвах с първото ми дете, (тогава не бяха толкова масово разпространените тези скъпите)беше много здрава, маневрена и що годе лека, продадох я след това без забележки имайки предвид, че сме я използвали активно. За сега обаче не съм гледала колички, мисля по към края на бременността да се оглеждам сериозно, че ще взема да намеря някоя много намалена и ще трябва да я купувам...

# 262
  • Мнения: 2 027
Пак съм аз. Как са ви лековитите в кръвните. Пуснах сутринта ПКК. И имам 14.5 при норма. 10.5    Много се дразня вече.
CRP е добре 2.85    при норма 6
До сега все ми са отбелязани като високи и варират до 11 и нещо. Но АГ-тата нищо не споменават. И аз четох, че е нормално.

# 263
  • Мнения: 211
Добро утро и от мен!
Аз днес съм в добро настроение. След малко ще тичам до Спиди, че вчера поръчах шишета на Авент, че бяха намалени и за да се възползвам от безплатна доставка взех и някакви дрешки за бебчо. Много се вълнувам. Simple Smile

Относно въглехидратите и на мен продължават да ми се ядат. Вече почти всеки ден си похапвам хляб и не мога без него, а преди да забременя рядко хапвах. Сладко също ям, но гледам да не прекалявам. Към него май нямам чак такъв апетит.Да ви споделя, че напоследък сънувам някакви храни и после ходя да ги купувам. Много странно, а дори не са ми се ядяли преди това. За сега съм + 2 кг в 17 г.с.  Дано не кача много, но каквото стане.. По-важно е да са ни живи и здрави бебоците, пък после ще ги сваляме. Smile

Аз реших, че ще си продължавам болничния. Не ми се рискува да ходя на работа с тия болки дето се появяват в корема. Явно трява повече почивка, после ще се наработим Simple Smile

По темите за покупки почти нищо не разбирам. Вчера ходих по магазините и  гледах колички на Чиполино и ми харесаха. Обаче май отзивите не са много добри. Някой може ли да сподели мнение ?
С първото ни дете бяхме с основна(комбинирана )на Cangaroo,а лятна купихме чиполино.И от двете съм много доволна съотношение качество -цена.
Ти какъв модел си харесала?
Аз харесах на чиполинo Малта 2в1(и cangaroo icon),днес даже да се похваля ходихме с Мм да погледним количките на живо 😊😊😊
Но още ще помисля че искам и още една да видя кжято днес я нямаше.

# 264
  • Мнения: 145
Добро утро и от мен!
Аз днес съм в добро настроение. След малко ще тичам до Спиди, че вчера поръчах шишета на Авент, че бяха намалени и за да се възползвам от безплатна доставка взех и някакви дрешки за бебчо. Много се вълнувам. Simple Smile

Относно въглехидратите и на мен продължават да ми се ядат. Вече почти всеки ден си похапвам хляб и не мога без него, а преди да забременя рядко хапвах. Сладко също ям, но гледам да не прекалявам. Към него май нямам чак такъв апетит.Да ви споделя, че напоследък сънувам някакви храни и после ходя да ги купувам. Много странно, а дори не са ми се ядяли преди това. За сега съм + 2 кг в 17 г.с.  Дано не кача много, но каквото стане.. По-важно е да са ни живи и здрави бебоците, пък после ще ги сваляме. Smile

Аз реших, че ще си продължавам болничния. Не ми се рискува да ходя на работа с тия болки дето се появяват в корема. Явно трява повече почивка, после ще се наработим Simple Smile

По темите за покупки почти нищо не разбирам. Вчера ходих по магазините и  гледах колички на Чиполино и ми харесаха. Обаче май отзивите не са много добри. Някой може ли да сподели мнение ?
С първото ни дете бяхме с основна(комбинирана )на Cangaroo,а лятна купихме чиполино.И от двете съм много доволна съотношение качество -цена.
Ти какъв модел си харесала?
Аз харесах на чиполинo Малта 2в1(и cangaroo icon),днес даже да се похваля ходихме с Мм да погледним количките на живо 😊😊😊
Но още ще помисля че искам и още една да видя кжято днес я нямаше.

Аз бях харесала на картинка Kikaboo 3в1 UGO Regular All in One и Kikaboo 3в1 LEILANI All in One Leaves, обаче се разходих в Хиполенд. За съжаление нямаше нито 1 от тези два модела, но пък изпробвах cangaroo icon - уникална, лека и изключително маневрена. Само не ми хареса, че е 2 в 1, а аз искам пълен компелкт. Ще търся и другите 2 опции да ги пробвам на живо как са.

# 265
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 302
Аз с кг съм около 4 отгоре. Доста закръглих бедрата. Реших да спра тестеното и захарните неща, защото предните месеци прекалих.

Миналата нощ сънувах, че ще имам момченце, а тази нощ момиченце 😁 нищо не ми подсказват. Още 2 седмици и ще разбера.

Чудя се предварително ли се купуват шишета, биберон, стерилизатор, помпа, сухо мляко 🤔 Смятам да кърмя, колкото мога и доколкото ми е комфортно, не на всяка цена. Гореизброените неща кога е добре да се купят?

# 266
  • Мнения: 235
Добро утро и от мен!
Аз днес съм в добро настроение. След малко ще тичам до Спиди, че вчера поръчах шишета на Авент, че бяха намалени и за да се възползвам от безплатна доставка взех и някакви дрешки за бебчо. Много се вълнувам. Simple Smile

Относно въглехидратите и на мен продължават да ми се ядат. Вече почти всеки ден си похапвам хляб и не мога без него, а преди да забременя рядко хапвах. Сладко също ям, но гледам да не прекалявам. Към него май нямам чак такъв апетит.Да ви споделя, че напоследък сънувам някакви храни и после ходя да ги купувам. Много странно, а дори не са ми се ядяли преди това. За сега съм + 2 кг в 17 г.с.  Дано не кача много, но каквото стане.. По-важно е да са ни живи и здрави бебоците, пък после ще ги сваляме. Smile

Аз реших, че ще си продължавам болничния. Не ми се рискува да ходя на работа с тия болки дето се появяват в корема. Явно трява повече почивка, после ще се наработим Simple Smile

По темите за покупки почти нищо не разбирам. Вчера ходих по магазините и  гледах колички на Чиполино и ми харесаха. Обаче май отзивите не са много добри. Някой може ли да сподели мнение ?
С първото ни дете бяхме с основна(комбинирана )на Cangaroo,а лятна купихме чиполино.И от двете съм много доволна съотношение качество -цена.
Ти какъв модел си харесала?
Аз харесах на чиполинo Малта 2в1(и cangaroo icon),днес даже да се похваля ходихме с Мм да погледним количките на живо 😊😊😊
Но още ще помисля че искам и още една да видя кжято днес я нямаше.

Аз харесах на чиполино 2 в 1 Авиа Мока лен, но още ще гледаме. Няма да бързаме с  пазаруването на количката, но искам поне модел да избереме.Simple Smile
 
Иначе ви бях написала, че съм поръчала едни шишета, но ги отказах. Нещо не ми харесаха  и мисля директно от някой магазин да си избера.

La Libellule аз мисля, че е добре да се вземат предварително тези неща. Поне аз мисля да взема предварително шишета, биберон и помпа. Стерилизатор не знам дали ще купувам. Помпата се чудя дали ще ми трябва, но за всеки случай ще взема една да имам. Simple Smile

# 267
  • София
  • Мнения: 382
Чудя се предварително ли се купуват шишета, биберон, стерилизатор, помпа, сухо мляко 🤔 Смятам да кърмя, колкото мога и доколкото ми е комфортно, не на всяка цена. Гореизброените неща кога е добре да се купят?
Аз предварително взех единствено помпа и стерилизатор. Помпата със сигурност ще ми влезе в употреба, а стерилизатор взех,защото е 3 в 1 и ще ми е полезен за варене на яйца Grinning и по нататък зеленчуци на пара за пюренца, а и реално ми излезе почти без пари.

За шишенцата - аз имам едно подарък от една лекция и заедно с помпата имам едно, което е вече за по нататък, когато бебчо се е научил добре да суче. Не виждам смисъл да се купуват предварително, тъй като не са никак евтини, а може изобщо да не влязат в употреба. В краен случай във всяка по-голяма аптека може да се намери, ако закъсате. За АМ важи същото.

# 268
  • Мнения: 1 735
По въпроса за помпата:
Тези от вас, които са се спрели на електрически - на Medela ли мислите да е и за едната или и за двете гърди?
Аз сега гледах много добри отзиви и за марка Spectra. Те са някакви като сутиен. Май и Medela имат такива? Това според вас дали е добър вариант? На мен малко ми много хард от страни. Разбира се, че за бебето бих го правила, ама все пак за момента ми изглежда точно като цедене на някое животно (категорично не искам да засегна никого!, просто наистина това ми е първата съпоставка).
И още нещо - онзи ден свекървата ми дръпна една хубава лекция с цел да ме откаже от помпа. Как щели да ми се разранят зърната, нямало такава болка, трябвало само на гърда. Първо си викам 'абе, може аз да съм в грешка', но после се замислих, че тя има опит от преди 30 и повече годино, а и кой знае тогава какви са били помпите и т.н.Thinking

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 06:27 от medissa

# 269
  • Мнения: X
Двойна помпа е най-добрия вариант.
Благодарение на моята цедях по 1.500 л. На ден. Ама аз не исках да кърмя в смисъл този акт със сученено не ми е приятен. Та цедях 1 година и ако не беше двойна нямаше да успея.
Пести времето на половина.
Естествено,че ако си кърмите е най-хубаво. Няма миене,няма стерилизиране и т.н
За мен това беше варианта и дъщеря ми пиеше кърма година и нещо.

Общи условия

Активация на акаунт