Майски бръмбарчета 2020 - Тема 4

  • 29 975
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 76
ТеоМ83, благодаря ти! 🤗

# 706
  • Мнения: 229
Грета, дъщеря ми се роди с двойно увита пъпна връв, 2,800кг в 38 седмица. Надявам се да ти подейства успокояващо. 

И аз имам евентуално  насрочено секцио 01.05, евентуално защото е почивен ден, но се надявам да ми угодят

# 707
  • Германия
  • Мнения: 3 436

И аз имам евентуално  насрочено секцио 01.05, евентуално защото е почивен ден, но се надявам да ми угодят

Аз пък много се надявам да не родя на 1ви май!! Не искам детето винаги да има РД на почивен ден 🙈 при нас е малко вероятно, но нищо не се знае 😅

# 708
  • Мнения: 142
Момичета и моя така чакан преглед наближава.... нямам търпение вече!!!, тааа да се включа с един въпрос към бъдещите мами пътуващи до София за преглед. Трябва ли последно служебна бележка от болницата, че отиваш там или влизането в София може да е с декларация и документи от бременноста? А за бъдещия татко, който ще е шофьор? Вече им загубих края на тия правила, но да ви кажа се чувствам по добре като ограничих телевизията с новини!
А и друг глупав въпрос: След всяко къпане ли ще перете хавлииката на бебето? Купила съм сега 1, имам сушилня и се чудя дали още една да купя?!

# 709
  • Мнения: 48
Здравейте мами, включвам се и аз в темата. В сряда влизам в 34 седмица, утре ще ми издават болничния. И мен какво вас не са ме преглеждали от много време. Тъй като няма да се израждам при лекарката ми, която ме следи се ориентирах към Тина Киркова и в петък имам час за преглед/тонове. Казаха ми да си донеса всички документи - имате ли идея кои са? А и също притеснявате ли се да ходите на тонове - хем искам да видя дали всичко е наред, хем е рисковано с тази обстановка. Все се успокоявам,че едно време баба ми не е ходила и си е раждала нормално хаха

Здравей! Аз тази седмица влизам в 35 г.с. Докторката ми каза, че ако съм добре и усещам бебето, по-добре в тази карантинна обстановка да не ходя на тонове. Ти сама си прецени! Успех☺☺☺!

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз купих 3 хавлийки. Сушилня имам, но няма да пера всеки ден бебешки дрехи. Докато събера за една пералня и сушилня едва ли ще ми стигне една хавлия. Освен за къпането, ще ги ползвам и като мия дупе, а то е общо взето на всяка смяна на памперс в началото.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 20:51 от Мария

# 711
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Аз имам 5 хавлии от голямото дете. Много често се напикаваше след баня и имаше нужда от друга хавлия. А сега сигурно ще мокри навсякъде и съм се подготвила с хавлии, бархетни и тензухени пелени.
Страхотно сърцебиене получавам вече няколко пъти и сякаш въздуха не ми стига.

# 712
  • Мнения: 109
  един въпрос към бъдещите мами пътуващи до София за преглед. Трябва ли последно служебна бележка от болницата, че отиваш там или влизането в София може да е с декларация и документи от бременноста? А за бъдещия татко, който ще е шофьор?
Аз съм извън София и пътувах вече 2-3 пъти за преглед с таткото, само с декларация без други бележки. На неговата пиша, че е придружител, а на моята, че отивам на медицински преглед, те като видят че съм бременна ни пускат без да питат нищо.. Grinning

# 713
  • Мнения: 956
Аз мислех да съм с една хавлийка, но май ще взема две, ако се напишка след баня. Иначе и аз съм със сушилня и ще пера заедно дрехите ни, та не е проблем събирането на пералня.
decuto, а кръвното как е? Аз бях така сърцебиене, задъхване и ми ставаше даже топло и се оказа, че покрай пулса и кръвното е тръгнало нагоре, та затова съм на лекарства. А знам, че рисковите периоди са след 32 г.с., после след 36 пак се вдига.

# 714
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
decuto, а кръвното как е? Аз бях така сърцебиене, задъхване и ми ставаше даже топло и се оказа, че покрай пулса и кръвното е тръгнало нагоре, та затова съм на лекарства. А знам, че рисковите периоди са след 32 г.с., после след 36 пак се вдига.

Не съм го мерила вкъщи, но винаги е ниско или нормално на прегледите. Къпах се и си бях пуснала по-топла вода, че имах менструални болки отново, а уж топлата вода помагала и май от парата ми стана толкова зле. Няколко минути след банята все още тупкаше доста силно и сега взе да се успокоява пулса.

# 715
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен, мами! Относно макмирора - 2 или 3 пъти го ползвах- безвреден е за бебето и определено чисти бактерии. Само наистина си трябват дамски превръзки, че иначе е чудо. Днес си взех изследванията, ама нищо не разбирам. Другата седмица съм на преглед, дано всичко е наред, че в това положение е много неприятно и хич не ми се обикаля по аптеки. Днес звънях до болницата, в която ще раждам, да питам какво ми трябва и утре ще стягам багажа. Напоследък чувствам неразположение от сорта на - малко се задъхвам (и сега с тази корона се филмирам), ама четох, че е нормално пък и бързо отминава. Друг проблем, който забелязвам е запушен нос.. нямам алергии, проветрявам често, ама сутрин ми е запушен носът. Започнах много да се въртя, трудно намирам удобна поза, но поне не пишкам често и вечер спя Grinning Ама усещам промяна всеки ден, вярно е, че накрая растат с дни. Вие как сте?

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 23:07 от Marietadd

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Мариета, и аз се задъхвам след няколко крачки навън, а до преди епидемията ходих по 10км всеки ден, но сега и да можех да ходя не бих си го причинила.
Коремът ми не е пораствал от известно време, както и кг си стоят вече втори месец едни и същи, но такива шутове получавам, че понякога се насълзявам.
Вчера, през нощта и тази сутрин все още имам менструални болки, но нямат  начало и край, а просто боли с часове, но  не е онази болка, която чакам. Наистина нямам търпение утре да се видя с лекарката и да ме прегледа.
Ето го шишко в 36гс около 2800гр:
Скрит текст:

# 717
  • Мнения: 76
Decuto, супер коремче! Значи ти вече официално си в 9 месец😊. Бебчо вече си е напълно развит, а след 1 седмица ще бъде официално и вече напълно доносен. В този смисъл, ако не са ти силни болките и няма нещо друго притеснително, гледай да не го мислиш, всичко ще е наред! Бъди внимателна обаче с тези топли душове и пара в банята, да не ти прилошее вътре. Аз един път при предната си бременност така получих вътре сърцебиене, стана ми и много лошо и едвам излязох. Сега избягвам по- топлата вода и като стоя по-дълго в банята даже отварям леко вратата да излиза парата.
  Аз снощи пък така си изкарах акъла, че направо започнах да се приготвям за болницата. Като пишках, после имах кръв по хартията и съответно изпаднах в ужасна паника. Слава Богу оказа се, че е било външно, нещо като разранено място, най- вероятно от бръсненето вчера. Повече нищо не е имало, дано и да няма!

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Деси, супер ти е корема! Изобщо не ми изглежда голям. Моя изведнъж много порасна.
Аз от другата седмица съм в 9-ти месец. Да мине Великден само и ще съм спокойна. Искам да си изкарам празника вкъщи, да стигна 37 г.с. и има зелена светлина момата. 🙂

# 719
  • Мнения: 263
Здравейте и от мен. Днес си взех 45 дневния болничен от аг по жк. Вече толкова се обърках с тези ограничения в женската консултация и незнам дали нещо не пропускам. Разбрах, че направлението за хоспитализация се издава 30 дни преди термина и за него е рано все още. Питането ми е следното, какви документи са необходими от аг по жк и какви изследвания трябва да имам за болницата, в която ще раждам? Самото раждане ще е при друг аг, знам че трябва да съм в 9 месец за да ги пусна и поемат ли се от НЗОК при сегашната ситуация? Аз ще раждам секцио след 07.05 за сега като план при термин 19.05. Успех на всички, които очакват срещата със своите бебчета през април.

Общи условия

Активация на акаунт