Какво правите, когато в магазина не могат да ви върнат ресто?

  • 5 112
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 472
Хващам си пътя и си заминавам.

# 16
  • Мнения: 1 495
Страшно много ме дразнят такива продавачки !!
Постоянно ми се случва да ме гледат накриво като съм с едри банкноти, и чак ми е неудобно и плахо подавам все парите, а би трябвало да е обратното все пак. Примерно на едно от местата, където ходим да обядваме, всеки ден жената обяснява, че няма дребни. Е пък не и ли писна всеки ден да няма да връща и да мисли всякакви варианти, толкова ли не и идва на ъкъла, че това е нейно задължение, а не аз да ходя с шепи стотинки навсякъде. Карах се веднъж с една, ама ползата никаква, само дето аз се ядосвам.
Иначе и аз си заминавам директно, и да няма откъде другаде да си го купя, това което ми трябва.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
До сега не ми се е случвало "бакшиш" да ми върне стотинки. И по заведенията най-редовно го правят.

# 18
  • Мнения: 1 107
Хм, често ми се случва в неделя сутринта в кварталния супермаркет.
Казвам, че ще изчакам да отидат да развалят парите. В същото време се старая да гледам нагло и надменно, не знам дали успявам  Embarassed
Има ефект - ходят и развалят. Веднъж чаках 10 минути за рестото, но хич ни ми пукаше  Whistling

А от един бакшиш, който нямаше да ми върне 2 лева, се оплаках в централата. Това обаче стана след като той развали парите и не в негово присъствие, защото ме беше страх да не ме пребие  Confused

# 19
  • Мнения: 6 167
такааа. много болна моя тема от живота ми в БГ.
няма такава опера да няма пари да ми върне, защото така се нарушават
отношенията клиент-продавач
тоест, кой на кого какво и тн.

правило ми е вЧепетление, че Дънкин Донътс, МакДонълдс и тн. вериги магазини винаги ИМАТ
пари да върнат и никога не ми дават примерно 5 бъркалки вместо 5 стотинки.
или някакъв друг аналог на ванилията  Wink
тоест, хората си имат някакви пари под формата на стотинки и тн. и Имат да върнат.

ако няма да ми върне, не съм аз тая, която ще се почуствам неудобно
обикновено стоя и гледам тъпо, докато продавачката не излезе от щанда и не си направи труда да развали Тя пари ( защото са моите и аз пазарувам, и моята цел е да си дам парите, и да купя, а не да ходя да 'развалям').
ако ми откаже да ми вземе парите просто си тръгвам.

за мен подобно обслужване е обречено и всички трябва да го бойкотират, за да не се нарушава баланса в природата клиент-продавач

# 20
  • Мнения: 68
такааа. много болна моя тема от живота ми в БГ.
няма такава опера да няма пари да ми върне, защото така се нарушават
отношенията клиент-продавач
тоест, кой на кого какво и тн.

правило ми е вЧепетление, че Дънкин Донътс, МакДонълдс и тн. вериги магазини винаги ИМАТ
пари да върнат и никога не ми дават примерно 5 бъркалки вместо 5 стотинки.
или някакъв друг аналог на ванилията  Wink
тоест, хората си имат някакви пари под формата на стотинки и тн. и Имат да върнат.

ако няма да ми върне, не съм аз тая, която ще се почуствам неудобно

обикновено стоя и гледам тъпо, докато продавачката не излезе от щанда и не си направи труда да развали Тя пари ( защото са моите и аз пазарувам, и моята цел е да си дам парите, и да купя, а не да ходя да 'развалям').
ако ми откаже да ми вземе парите просто си тръгвам.

за мен подобно обслужване е обречено и всички трябва да го бойкотират, за да не се нарушава баланса в природата клиент-продавач



  newsm10 Моето мнение е същото!

# 21
  • Мнения: 2 849
Чакам да ми развалят  Crossing Armsи ако се повтори ,не ходя повече там .

# 22
  • Мнения: 3 091
Различно:
когато съм имала време - търся управителя и най-вежливо му обяснявам, че понеже нямат да ми върнат - ще си напазарувам от магазина отсреща.
винаги си тръгвам - слава Богу - вече има доста магазини, нали?

Виж с такситата проблемът е сериозен! стигала съм до бурен скандал. Вече питам предварително - имате ли да ми развалите примерно 10лв? идиотия!

# 23
  • Мнения: 1 520
Различно. Ако имам наблизо магазин откъдето мога да си купя същите неща отивам там, ако няма ходя да разваля.
Ако не ме ядосат с нещо друго не прибягвам до крайното "повече не влизам там".
Пазарувам от кварталния магазин и се познаваме добре за подобни фасони. На всеки се случва.

В такси оставям шофьора да ходи да разваля.
Куриер на вратата, който няма да върне - той ходи да разваля.

# 24
  • Мнения: 14 654
1. ако няма да ми върне, защото и давам едра банкнота, предлагам тя да отиде да развали. ако откаже пазарувам другаде.
2. ако няма да ми върне 10 стотинки- взимам си кибрита или ванилиите, които ще ми предложи
3. ако касиерката в топлофикация или електоразпределение няма да ми върне настоявам да си получа рестото до стотинка, обикновено намират начин

# 25
  • Мнения: 2 047
  Кварталният супермаркет е голям и няма начин да нямат.

  Но пък в магазина за пюретата липсата на дребни е често явление - продавачката отива да ги разваля някъде си по своя инициатива. ЯВно е политика на магазина, държат на всеки клиент и са точни.

  Виж съвсем друг проблем са сервитьорките, които винаги нямат, но това е нарочно и си личи.  Money А и невинаги има начин да им върнеш поръчката  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 2 858
1. карам продавачката да ходи да ги разваля и търпеливо чакам ако имам време
2. а е решила да ме прати аз да си ги развалям, а съм я пратила да пасе
3. ако не е намерила как да ми върне и да развали банкнотата - отивам да пазарувам в друг магазин

ай със здраве  Peace

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
    Виж съвсем друг проблем са сервитьорките, които винаги нямат, но това е нарочно и си личи.  Money А и невинаги има начин да им върнеш поръчката  Mr. Green

В такъв случай казваш- развалете ги при колегата си и гледаш нагло, студено и леко заплашително. Много, ама много рядко ми се е случвало сервитьор да си заслужи бакшиша, затова си искам рестото. Обаче ако го заслужава- го давам от сърце и с удоволствие.
В магазин ако нямам друг избор ходя сама да си развалям. Ако имам- тръгвам си. В редките случаи, когато съм ползвала такси- сумата е кръгла Joy Няма апарат.  От нас до работата ми - 3 лв. Ако искаш се качвай, всеизвестно е , че това е сумата, така че знаеш предварително колко ще ти вземат. #2gunfire

# 28
  • София
  • Мнения: 2 530
Отказвам се от покупките си.

# 29
  • Мнения: 3 323
Понеже квартала ни е новопостроен и магазините са кът т.е. 2 немога да си тръгна ей така, но винаги предупреждавам че имам едра банкнота. Случвало ми се е да ми дадат нещата без пари и после да пратя детето да ги занесе. Виж такситата ги ненавиждам няколко пъти стигам до бой почти с тези нагляри. Сега си знам горе долу сумите и си приготвям дребни стотинки. Но ми се е случвало Ако сумата е и 16 стотинки примерно да ми кажат оставете стотинките - е на тия им давам 1 лев отгоре.

Общи условия

Активация на акаунт